5 סימנים שאתה פוגש נרקיסיסט

5 סימנים שאתה פוגש נרקיסיסט

האם אתה חושד כי האדם שאתה יוצא הוא נרקיסיסט או יש נטיות נרקיסיסטיות? בעוד שהמונח "נרקיסיסט" זוכה להיטלטל הרבה היום, חשוב להבין שהנרקיסיזם הוא למעשה הפרעת אישיות שבה לאדם יש תחושה מופרזת יתר על המידה של ערך עצמי.

עם זאת, אם אתה מנסה להבין אם האדם שאתה היכרויות הוא נרקיסיסט או יש תכונות נרקיסיסטיות, ישנם חמישה סימנים עיקריים שיכולים לעזור לך לקבוע אם אתה צריך להישאר קרוב או רחוק מאדם זה.

1. אדם זה מדבר כל

אם אתה תוהה אם השותף שלך הוא נרקיסיסט, אחד הסימנים המפתח הוא כי אדם זה משתלט על כל שיחה ועושה את זה על עצמו או על עצמה. שליטה בשיחות, צפייה בסירה והתפארות על סיפורים אישיים ואנקדוטות הם סימנים ברורים לכך שלאדם זה יש דרך נרקיסיסטית לגביו או לה.

האם שמתם לב שהוא נוטה להפוך כל דיאלוג למונולוג? או שמתם לב שהוא או המומחה המוצהר על כל נושא? אם המוקד של כל דיון הוא תמיד עליו או שלה, זה הזמן לבחור להיות רווק במקום. 

2. אדם זה לא מקשיב לך

עוד סימן מפתח שאתה עם נרקיסיסט הוא שהוא או היא לא באמת להקשיב לך. אם אתה כל הזמן מנסה לקבל מילה ב edgewise אבל מרגיש כאילו אתה נוטה לקבל קטע, דיבר או התעלם, אתה לא צריך להתעלם מהעובדה כי אדם זה הוא נרקיסיסט.

אם בן הזוג שלך מתייחס אליך כאילו מה שיש לך לומר הוא לא חשוב כמו מה שיש לו לומר, הדבר הבא שאתה צריך לומר הוא "להתראות". זכור, אין סיבה לתארך אדם שאינו מעוניין במחשבות, בדעותיך ובדאגותיך. 

3. אדם זה מעביר את הצרכים שלו או שלה קודם

נרקיסיסטים תמיד חושבים על עצמם ומציבים את עצמם קודם.

לדוגמה, אתה עלול לגלות כי אתה תמיד צריך להסתובב עם החברים שלהם, הם בדרך כלל העוסקים בפעילויות שהם רוצים לעשות, ואפילו לאכול במסעדות על פי בחירתם ללא קשר הרצונות שלך. למרות שאתה עשוי לחשוב שאתה פשוט להיות שותף טוב על ידי בחירה להיות אדיב, נדיב, וכן להתאים כאשר אתה הולך יחד עם התוכניות שלהם, אתה צריך לחשוב שוב.

מערכת יחסים בריאה ומאושרת היא על פשרה, איזון, נתינה ונטילה, אבל אם אתה עושה את כל הנתינה, והשותף שלך עושה את כל זה לוקח, זה באמת הזמן לך להמריא. 

4. אדם זה אינו אמין בכלל

סימן נוסף שאתה יוצא עם נרקיסיסט הוא שאתה לא יכול לסמוך על האדם הזה. ביסודו של דבר, מכיוון שנרקיסיסט תמיד יבחר לשים את צרכיו מעל לכל אדם אחר, כולל שלך, אין זה נדיר שאדם זה ישבור לך את התוכניות, יתגעגע לאירועים ולפעמים שחשובים לך, ובדרך כלל יהיה רעוע ובלתי תלוי הנסיבות. אם אתה יכול לסמוך על העובדה כי אדם אתה היכרויות נוטה להיות אמין למדי, אז אתה כנראה היכרויות נרקיסיסט.

5. לאדם זה יש תחושה מוגזמת של זכאות

עוד סימן ברור שאתה יוצא עם נרקיסיסט יכול להיות הדרך שבה הוא או היא מתייחסת ומדברת עם אחרים.

אם בן הזוג שלך חושב כל כך על עצמו או על עצמה שהוא או היא חצוף ובדרך כלל לא מתחשב ו מכובד לאחרים, הגיע הזמן להכיר כי אדם זה הוא נרקיסיסט.

אם השותף שלך מאמין שהוא או היא האדם הגדול ביותר על פני כדור הארץ וכי העולם סובב סביב אותו או שלה, המטרה שלך צריכה להיות לפגוש מישהו שהוא קצת יותר מקורקע במקום. 

No Replies to "5 סימנים שאתה פוגש נרקיסיסט"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    − 1 = 3