5 אזהרה סימנים של קשר פוגע רגשית

5 אזהרה סימנים של קשר פוגע רגשית

עבור אנשים רבים, זה יכול להיות מאתגר למדי לזהות את הסימנים של מערכת יחסים פוגעת רגשית. שלא כמו התעללות פיזית והתנהגות אלימה, הצלקות של התעללות רגשית יכולות להיראות הרבה פחות ברורות, אבל הן עדיין עמוקות. מאז התעללות רגשית יכול גם להיות מזיק מאוד מסוכן, זה אף פעם לא היה חשוב יותר להבין את סימני האזהרה העיקריים של מערכת יחסים רגשית פוגעת.

1. השותף שלך בודק כל הזמן עלייך

אחד הסימנים הברורים שאתה נמצא במערכת יחסים רגשית פוגעת הוא שהשותף שלך צריך לדעת איפה אתה נמצא בכל עת, עם מי אתה ועם מה שאתה עושה.

כאשר אתה כל הזמן מופגז עם הודעות טקסט וקריאות מהשותף שלך לגבי מקום הימצאו, הוא או היא לא רק מראה כי אין אמון בין שניכם, כמו גם לא כבוד גבולות, אבל הוא או היא גם בטיפול אתה כאילו אין לך רצון חופשי או שיקול דעת כדי לקבל החלטות משלך. אם השותף שלך תמיד צריך לדעת את מקום הימצאו ואת מה שאתה עושה בכל עת, זה בעצם אתה צריך זמן כדי למצוא שותף חדש.

2. השותף שלך מנסה לשלוט בך

סימן נוסף שאתה נמצא במערכת יחסים רגשית מתעלל הוא כי השותף שלך מציג סוגים שונים של התנהגויות שליטה. לדוגמה, אם השותף שלך אומר לך מה אתה יכול ולא יכול ללבוש, מי אתה יכול ולא יכול להסתובב עם, כמו גם מכתיב רשימה של לעשות ואל תעשה לך לעקוב, אלה הם המאפיינים הקלאסיים של מתעלל רגשית. אתה והשותף שלך צריכים להתייחס זה לזה כשווים וחברים לקבוצה.

אבל אם נאמר לך על ידי השותף שלך איך להתנהג ואפילו מה לחשוב, אתה צריך לחשוב שוב על להיות במערכת יחסים זו פוגעת.

3. השותף שלך מקבל קנאה בקלות

אם אתם תוהים אם אתם נמצאים במערכת יחסים של התעללות רגשית, סימן נוסף הוא שהשותף שלכם פועל בצורה קנאית ורכושנית.

לדוגמה, אם השותף שלך לא אוהב את זה שיש לך חברים קרובים או עמיתים לעבודה של המין השני הוא חשוד על היחסים אפלטוניים שלך, חוסר הביטחון הזה הם למעשה סימנים של התנהגות פוגעת רגשית. במערכת יחסים בריאה ומאושרת, השותף שלך צריך לסמוך עליך באופן מלא ולהכיר בכך שהחברויות שלך עם אחרים אינן איומים על החיבור שבנית אחד עם השני. עם זאת, אם השותף שלך לא בוטח בך, יש ספקות לגבי הנאמנות שלך, והוא מקנא זמן ותשומת לב לך להרחיב כלפי אחרים, אתה יכול לסמוך על העובדה שאתה במערכת יחסים רגשית פוגעת.

4. השותף שלך מתמקד בכישלונות שלך

עבור אלה במערכת יחסים של התעללות רגשית, אינדיקטור נוסף הוא שהשותף שלך נוטה להתמקד בחסרונות שלך כביכול במקום בחוזקות שלך. לדוגמה, אם אתה מבשל ארוחת ערב עבור השותף שלך, הוא או היא עשויים לקבע על העובדה כי סטייק היה overcooked ולא להתמקד כמה טעים הפריטים האחרים היו וכמה נחמד ומתחשב זה היה בשבילך כדי להכין את הארוחה הראשונה מקום. עבור אנשים רבים במערכות יחסים מתעללות רגשית, הם מרגישים כאילו מה שהם עושים הוא אף פעם לא טוב מספיק, כי הם רגילים לשמוע מטח של עלבונות ותלונות ולא מילים של שבח והכרת תודה.

אם השותף שלך כל הזמן מציין את הפגמים שלך או מה הוא או היא רואה להיות רע או רע איתך, הבחירה הנכונה בשבילך היא לסיים את הקשר הזה.

5. אתה הולך על ביצים סביב השותף שלך

סימן נוסף שאתה נמצא במערכת יחסים של התעללות רגשית הוא שאתה יוצא מדרכך לרצות ולפייס את בן / בת הזוג שלך על מנת למנוע עימות כלשהו איתו. לדוגמה, במקום לדבר על מחלוקת עם השותף שלך על נושא מסוים, לא משנה כמה גדול או חסר חשיבות, אתה לא אומר שום דבר כי אתה יודע שזה יהיה נסער או להרגיז אותו או אותה. אתה לא רוצה לעשות או להגיד שום דבר כי היה לזעזע את השותף שלך, כי אתה יודע שהוא או היא יכולה לעוף את הידית בכל רגע. עם זאת, במערכת יחסים מוצלחת, ארוכת טווח, חזקה, אתה לא צריך לפחד להגיד את מה באמת על המוח שלך או להרגיש את הצורך לעצור את הרגשות שלך מחשש לתגובה של השותף שלך.

No Replies to "5 אזהרה סימנים של קשר פוגע רגשית"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    + 37 = 38