למה חתנים לטינו להציע כלות 13 מטבעות במהלך טקס חתונה | insightyv.com

למה חתנים לטינו להציע כלות 13 מטבעות במהלך טקס חתונה

למה חתנים לטינו להציע כלות 13 מטבעות במהלך טקס חתונה

כמו חוקרים ספרדית להפיץ את מנהגיהם ברחבי העולם, את לאס arras matrimoniales (מטבעות החתונה) הפך לחלק בלתי נפרד מנדרי הנישואין בתרבויות רבות. הטקס הוא עדיין מתורגל נרחב בספרד ובדרום אמריקה הלטינית, כמו גם בפיליפינים ובקהילות לטיניות בארה”ב.

טקס חתונת לאס ארס 

הבסיס של מסורת זו התפתחה בתרבויות הרומית והיונית, שבה פיסת כסף או זהב נשברה לחצי בכל פעם arrabon (התחייבות).

במהלך חתונה, החתן והכלה כל אחד לקח חצי. במשך מאות שנים, המתנות של מטבעות במהלך טקס הנישואין התפתח לסמל של נדוניה של החתן – המחויבות הבלתי מתפשרת שלו לספק למשפחה החדשה שלו. 

משמעות של 13 מטבעות חתונה

13 המטבעות לשאת משמעויות מרובות להשתנות לפי התרבות. בדרך כלל, מחווה סימבולית מתקשר אמון של בני הזוג אחד את השני כדי לחלוק את האחריות לניהול כספי משק הבית. החתן מתחייב לספק למשפחתו בעוד הכלה נדרים לכבד את הברכות שאלוהים הכניס לחייהם. 

הציג את החתן על ידי כבוד פדרינוס אוֹ מדרינות (סנדקאר) וברכה אל כומר (כוהן), המטבעות הם גם מזל טוב כדי להבטיח את בני הזוג לעולם לא יהיה בלי כסף. כמו כן, נאמר כי כל מטבע מייצג שגשוג מתמשך עבור כל חודש של השנה, עם קצת יותר פנוי.

בנוסף, מספר מוזר הוא לא ניתן לחלוקה, בדיוק כמו נישואים חזקים צריך להיות. 

מאחר שהמסורת מושרשת עמוק באמונה הקתולית, המטבעות מסמלים גם את ישוע ואת 12 השליחים שלו. 

מצגת של האראס

ההצגה של המטבעות יכולה להתרחש בכל עת במהלך טקס החתונה הקתולי, אבל באופן מסורתי החתן נותן להם הכלה לאחר הברכה והחלפת הטבעות נישואין.

זוגות מודרניים המעוניינים לשלב טקסים אחדות אחדות כללו אותו לאחר המבוא והנדרים אבל לפני חילופי הטבעת. 

הפדרינו / מדרינה אחראי לקניית האראס כסמל לתמיכתם ורצון טוב להצלחת הזוג. לעתים קרובות, padrino / madrina de arras מעביר את המטבעות לכומר, אשר עטוף בתוך מצועצע אל cofre (חזה זעיר). הטקסים הפיליפינים בדרך כלל יש ארהא נושא את המטבעות על כרית, בסלסלה מעוטרת בפאר או בכיס פשוט. לאחר ברכת האראס, הכומר מעביר את המטבעות אל הכלה, שמניח אותם בידיו של החתן. החתן ואז שופך אותם בחזרה לתוך הידיים של הכלה מקופלת ומניחה את התיבה על גבי.

חילופי הלוך ושוב מסמלים את מחויבותם של בני הזוג לחלוק את חייהם המשותפים, לעשירים או עניים יותר. בתרבויות מסוימות, המטבעות מוצגים בזה אחר זה כדי לייצג אהבה, אמון, מחויבות, כבוד, שמחה, אושר, הרמוניה, חוכמה, טיפוח, אכפתיות, שיתוף פעולה ושלום. לטקס lazo, אשר כרוך עוטף חוט אחדות סביב הכתפיים של בני הזוג, בדרך כלל כדלקמן. 

סוגי אראס 

מאחר שמטבעות הנישואין נהפכים למשפחה, היא שכיחה ביותר להורים או לפדרינו / מדרינה לעבור על הסט שלהם לזוג הצעיר.

חתונה ספקים וחנויות האספקה ​​הקתולית למכור מגוון של arras מ 10 $ עבור זהב מצופה מטבעות $ 200 עבור כסף סטרלינג. המטבעות הם בדרך כלל פשוט אבל יכול להיות חרוט עם סמל מיוחד לייצג אהבה, אמונה או בני הזוג. המכולה, הנעה בין קופסת זהב פשוטה ללב מצופה בדולח, נכללת בדרך כלל ברכישת המטבעות. 

No Replies to "למה חתנים לטינו להציע כלות 13 מטבעות במהלך טקס חתונה"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    29 + = 34