עצור להיות הורה מסוק – 10 שלב תוכנית

עצור להיות הורה מסוק - 10 שלב תוכנית

האם אתה מרחף מעל הילדים שלך בזמן שהם עושים שיעורי בית? קחו יותר מחלקכם באחריות למעשיהם - ולאינטראקציות? האם לנסות לנהל את לוחות הזמנים שלהם עם פעילויות ואירועים? אתה יכול להיות מסוק האב ההורה! רוב הזמן, נטייה זו נובעת מתוך פחד, חרדה או אשמה שלא במקומה. אבל הבעיה היא כי להיות הורה המסוק גוזל את הילדים שלנו הזדמנות ללמוד - עבור עצמם - מן החוויות שלהם.

אז אם אתה נאבק כדי לתקן את המסוקים ההורה דרכים, להתחיל לשים את הפעולות הבאות לפעולה:

 1. הזכר אותם רק פעם אחת. אף אחד לא אוהב לנדנד, ואף אחד לא אוהב להיות נדנוד. אז לתת תזכורת אחת כאשר אתה חייב, ולאחר מכן צעד אחורה ולתת את הילדים שלך לעלות לאירוע.
 2. עזוב את זה. רק בגלל שאתה יכול לתקן משהו לא אומר שאתה צריך, או אפילו שאתה צריך. אז בפעם הבאה שאתה מבין - בין לקחת את הילדים שלך לתחנת האוטובוס ולצאת לעבודה - כי שיעורי הבית של הבן שלך (או תיבת הצהריים שלו, טופס אישור שדה או כל דבר אחר שהוא התכוון להביא לבית הספר) נמצא על שולחן המטבח, לעזוב את זה. ההשלכות שיעמוד בפניו יהיו כנראה קטנות, אבל הן יותירו רושם מתמשך - ועזרה פוטנציאלית לרפא את שכחתו.
 3. תפסיק לקחת אחריות על פעולות הילדים שלך. אתה יודע על מה אני מדבר - הדחף התת-מודע הזה לסלוח למעשי הילדים שלנו, מפני ש"אנחנו" לא זכרנו להזכיר להם. ללא שם: בואו להפסיק את זה לגמרי. זכור, גם, כי הילדים שלנו להרים על ההיסוס הזה ספק עצמי, וזה רק משמש כדי לגרום להם לחשוב שזה באמת אשמתנו!
 1. תן להם להיכשל. זה ביגי. לעתים קרובות אנו מרגישים שהביצוע של ילדינו קשור איכשהו (אינטימי) לכישורי ההורות שלנו - "אם הם נכשלים, אני נכשל". אבל האמת היא שהילדים שלנו לומדים מכישלון, כל כך הרבה יותר ממה שהם עושים מלהציל! אין ספק, יש פעמים כאשר יש צורך לחסוך מזדמן ומוערך, אבל זה לא צריך להיות כל יום התרחשות.
 1. תנו להם ללמוד מהניסיון שלהם. אני יודע - זה התפקיד שלנו להגן על הילדים שלנו מכל דבר לא נוח. אבל האמת היא כי חוויות למידה לא נוח הם לעתים קרובות חזק. הם דבקים בנו ומדריכים אותנו לשנות את ההתנהגות שלנו. וכמו שאנחנו רוצים להעביר את הידע שלנו לילדים שלנו פשוט לספר להם מה שחווינו, זה לא עובד ככה. אנחנו צריכים לתת להם ללמוד כמה דברים לעצמם. זה לא אומר שאנחנו לא הולכים להיות שם כדי ללכת לצדם, כמובן! זה רק אומר שאנחנו צריכים לתת להם ללמוד כמה שיעורים ממקור ראשון, גם אם זה לא נוח להם - ואנחנו.
 2. דגש על לצייד את הילדים עם הכישורים הדרושים להם. אתה לא בכיתה עם הילדים שלך כל היום. אתה לא שם באוטובוס של בית הספר. אתה לא יכול להיות אחראי על כל מה שהילדים שלך לעשות או צריך לעשות. במקום זאת, אתה צריך לסמוך כי יש לך מצויד אותם עם הכישורים לעשות את העבודה שלהם, וכאשר אתה רואה שהם נאבקים, צעד פנימה ולעזור להם להשיג את המיומנות הם חסרים. אז במקום לרוץ נעלי ספורט שלהם לבית הספר באמצע היום, ללמד אותם איך לעשות את לוח השנה כדי לשמור על ידי דלת הכניסה המפרט את החומרים שהם צריכים על ימים שונים של השבוע.
 1. אל תעשה לילדים שלך מה הם יכולים לעשות בעצמם. הנה עוד הרגל שגדלנו מתוך אהבה לילדים שלנו, נכון? אבל אנחנו צריכים לזכור שהם מסוגלים. תחשוב על זה מבט של גאווה על כאשר, כפעוטות, הם עשו משהו עבור עצמם בפעם הראשונה. לתת להם לעשות בעצמם את מה שהם באמת מסוגלים לעשות - בין אם הם עושים ארוחות צהריים משלהם או מנקים את החדרים שלהם - היא הזדמנות להמשיך לתת להם את זה "אני כל כך גאה בעצמי" ניסיון.
 2. לספור את ההימור. כרגע, ההימור הוא כנראה די קטן. לשכוח את שיעורי הבית שלהם פירושו לקבל אפס על משימה אחת, לא תקופת סימון. אבל ככל שהם מתבגרים - והם יותר על שלהם - ההימור גבוה. החלטה אחת חסרת אחריות יכולה להיות אובדן עבודה, כניסה לתאונת דרכים או גרוע מכך. אז להזכיר לעצמך עכשיו הם ההימור הם לא כל כך גבוה עדיין. עלות ילמד אותם, אבל לא לפגוע בהם. ההפך הוא הנכון בדיוק - לא מלמד אותם להיות אחראי עכשיו כמעט מבטיח כי הם ישלמו מחיר גבוה יותר מאוחר יותר.
 1. להכיר את הפרדוקס. לתת לילדים ללמוד מהטעויות שלהם הוא לא הורות רע - זה הורות פנומנלי! זה הכל על הכנת אותם לבגרות.
 2. תן שם לתחושה. אם המאמצים שלך כדי לסגת מן ההורה מסוק לגרום לך להרגיש קצת לא נוח, אתה כנראה עושה משהו נכון. במקום לרפא את ההרגשה המטרידה הזאת, אבל לצעוד פנימה ולעשות כל מה שאתה מנסה להזכיר לעצמך לא לעשות, שם את ההרגשה. הוא אומר את זה בקול רם ("לתת לו לקבל אפס על שיעורי הבית כי לא נסעתי לבית הספר בשעה 8:00 עבור ספר המתמטיקה שלו, מרגיש לא נוח") או לכתוב את זה כתב העת יכול לעזור לך לעבד את מה שאתה " תחושה חדשה מבלי להיכנע לפיתוי ההורה יתר על המידה.

לבסוף, זכור כי זהו תהליך. אנחנו לא הולכים לקבל את זה נכון בכל פעם. אבל מה שקובע הוא שאנחנו מתקדמים ומתמקדים יותר במה שמכין את ילדינו לבגרות מאשר על מה שמפחיד את החרדה שלנו ברגע.

No Replies to "עצור להיות הורה מסוק - 10 שלב תוכנית"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  + 52 = 62