טרמינולוגיה כל משקפי- Wearers צריך לדעת

טרמינולוגיה כל משקפי- Wearers צריך לדעת

רוב האנשים ללבוש אותם בדרך כלל לא צריך לדעת את החלקים של משקפיים לפי שם. אבל אם אתה מזמין זוג חדש או יש בעיות עם המשקפיים הנוכחי שלך, לדעת את המקדשים מן האף pads יהיה מועיל. וזה לא רעיון רע לדעת את הפונקציה של כל חלק נפרד של המשקפיים שלך במקרה שהם נשברים ואתה צריך חלקי חילוף. 

עדשות חזית מסגרת

ראשית, יש עדשות, חתיכות של זכוכית או פלסטיק כי הם הקרקע למפרט של מרשם של wearer.

לאחר העדשות, חזית המסגרת היא הדבר העיקרי שרוב האנשים רואים בעת בחירת זוג משקפיים. בעוד לדעת את המסגרת הכללית הממדים המתאימים ביותר הוא שימושי, יש לזכור כי אביזרי יכול להשתנות בין המותג למותג.

הסגנון והגודל של המסגרות שתבחר ישתנו בהתאם לכוח המרשם או לצורת הפנים שלך. נסה על מסגרות שונות כמו שאתה יכול (מול המראה) בזמן שאתה במשרד אופטומטריסט, כדי לוודא שאתה מקבל את אלה שמתאימים לך הכי טוב. ואל תפחד לבקש המלצות; רוב המשרדים של אופטומטריסטים יש טכנאים שיכולים לענות על כל שאלה שיש לך.

להלן חלקים אחרים של משקפיים ואת הפונקציות שלהם, כאשר אתה צריך לבחור מסגרות חדשות או לקבל הנוכחית שלך קבוע. 

עדשות עדשות החזק עדשות במקום

עדשות העדשה הן היכן שהעדשות שלך מותקנות בתוך המסגרת. אם אתה מקבל עדשות מותאמות אישית, המעבדה האופטית מקצה את העדשות למרשם הספציפי שלך, ומציגה אותן לפי המפרטים שלך (בעת הצורך) לפני הרכבה.

בהתאם למרשם שלך, האופטומטריסט שלך עשוי להציע להשתמש בחומר אחד על גבי מסגרת אחרת. לדוגמה, מסגרות פלסטיק מחזיקים מרשמים הדורשים עדשות עבות יותר מחומר מתכת דק. במסגרות חסרות שוליים או ללא מסגרת, חוט משמש כדי להחזיק את העדשות במקום.

גשר תומך משקפיים "משקל

השטח שבין העדשות שמעל האף, הנקרא הגשר, תומך ב -90% ממשקל המשקפיים וקובע את ההתאמה של המסגרות.

יש כמה זנים - חור המנעול לאפים קטנים וחמיאים יותר, לאוכף לכוסות כבדות יותר, ולכפיל המסורתי עם בר שני למעלה.

רפידות אף לשמור על משקפיים נוחות

רפידות האף עשויות להיות החלקים הקטנים ביותר של משקפיים, אבל הם מבטיחים התאמה נוחה תוך החזקת המשקפיים במקום. ניתן לכוונן את כל רפידות האף (אלא אם כן הן מעוצבות לתוך המסגרת, בדרך כלל על מסגרות אצטט). רפידות האף סיליקון הם עמיד יותר ונוח, ולמנוע את המשקפיים מחליקה מתוך המקום.

מקדשים, אוזניים וצירי

הנקראים גם "זרועות" של זוג משקפיים, מקדשים הם גבעולים המשתרעים מצדי המסגרת ועד לאוזניים (הם נקראים על החלק של הפנים שהם הכי קרוב אליהם). ציפויי פלסטיק או סיליקון הנקראים אוזניות לכסות את הקצוות של המקדשים, כדי להבטיח נוחות להקל על הלחץ של מקדשים על האוזניים. חשוב יותר, את האוזניות לעזור להחזיק את המשקפיים במקום ולשמור עליהם מפני נפילה.

ולבסוף, צירים לחבר את המסגרת מול המקדשים. באופן מסורתי עשה משקפיים תכונה ציר רגיל, בעוד מתקדמים יותר מבחינה טכנית אלה להשתמש באביב טעון צירים כי להפיץ את המקדשים על בסיס רוחב של הפנים.

לדעת את החלקים של משקפיים יבוא שימושי בפעם הבאה שאתה בוחר זוג חדש, ולתת לך לקבל החלטה מושכלת יותר על איזה סוג לבחור.  

No Replies to "טרמינולוגיה כל משקפי- Wearers צריך לדעת"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    11 + = 18