כריסטיאן דיור – מעצב אופנה – insightyv.com

כריסטיאן דיור – מעצב אופנה

כריסטיאן דיור הוא אחד הסיפורים המעניינים ביותר בהיסטוריה של האופנה. יליד נורמנדי, צרפת בשנת 1905, נכנס אופנה בצורה מעגלית. הוא גם השיג את רוב הצלחתו בעשר השנים האחרונות לחייו הקצרים והסוערים יחסית.

הוא למד מדעי המדינה בצעירותו ושירת בצבא, ולאחר מכן חזר לפריז באמצע שנות השלושים. הזמנים היו קשים ודיור החל למכור כמה מתרשימי האופנה שלו כדי להרוויח כסף.

לאחר שיפור העיצובים שלו בשנים הקרובות, הוא רכש את עבודתו הראשונה אופנה אמיתית עובד עבור רוברט Piguet מעצב בשנת 1938.

כריסטיאן דיור באופנה

מלחמת העולם השנייה הגיע ודיאור התגייס לשרת בדרום צרפת עד 1941, כאשר הוא הצליח סוף סוף לחזור לפריז. הוא רכש חניכות נוספת, הפעם עם חברת העיצוב לוסיין לונג. העיצובים של דיור התקבלו יפה מאוד ולא עבר זמן רב עד שדיור הקים בית עיצוב משלו בתמיכת היזם הצרפתי מרסל בוסאק.

סגנון כריסטיאן דיור

דיור היה ידוע על הפזרנות שלו בבגדי נשים בתקופה שלאחר המלחמה, כאשר נשים היו רגילות לחצאיות קצרות וחצאית יותר, אשר היו שורשיהן בזמן הקצבת הבד. “התמונה החדשה” שלו, כפי שנודעה, היתה נשית לא-ממשית עם חצאיות ארוכות, לבושה בגלימות שופעות. ההצלחה המסחרית של העיצובים שלאחר המלחמה שלו הובילה לעלייה מהירה בפופולריות, וגם קצת של הקמת מחדש של פריז כמרכז העולם של עיצוב הוט קוטור.

דיור המשיך לנהל את בית האופנה המוצלח שלו עד מותו הפתאומי בספא בריאות במונטקטיני, איטליה ב -1957.

חנות כריסטיאן דיור

היום בית הדיור התרחב מעבר ללבוש של נשים לכלול גם בגדי גברים, אביזרים, תכשיטים, מוצרי יופי, ניחוחות. קו אביזר דיור כולל משקפיים, חגורות, כובעים, צעיפים ואביזרים אחרים.

דיור כולל גם תיקי יד ונעליים.

אביזרי דיור זמינים בבוטיקים ובחנויות משובחות, כולל Bergdorf Goodman, Bloomingdale’s, Neiman Marcus, Saks Fifth Avenue ועוד..

No Replies to "כריסטיאן דיור - מעצב אופנה"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.