כיצד להשתמש בתכשיטים

א woman using a jeweler's loupe

אלקה מייזל / גטי

מה זה זכוכית מגדלת?

אנשי מקצוע תכשיטים להשתמש זכוכית מגדלת, המכונה גם loupe (מבוטא לוּלָאָה), לבדוק אבני חן ותכשיטים אחרים. לולאות המגדלות הללו יש עדשות מיוחדות המאפשרות לעינינו להתמקד בחפץ במרחק קרוב הרבה יותר מהרגיל, מה שהופך את האובייקט לגדול יותר וחושף פרטים קטנים שלא הצלחנו לראות בחזון הנורמלי שלנו.

מגדלת עדשות העדשה

 • אחד: Loupes שנעשו עם עדשה אחת הם בדרך כלל באיכות ירודה, מעוות את האובייקט שאתה מגדלת והוספת הבזקים של צבע כי לטשטש את התצוגה.
 • שְׁלוֹשָׁה: א שְׁלִישִׁיָה loupe הוא זכוכית מגדלת המכיל שלוש עדשות להציב יחד בצורה שתיקון עיוות וצבע בעיות.

בחירת כוח הגדלה

Loupes מסומנים עם מספר, ואחריו את הסמל "X", כלומר "פעמים". לדוגמה, זכוכית 2X עושה אובייקט להופיע פעמיים בגודל בפועל שלה 5X loupe מראה לך עלייה פי חמישה.

הכי טוב עבור תכשיטים

זכוכית מגדלת של 10X היא בחירה טובה לצפייה בתכשיטים והיא סוג של loupe בשימוש על ידי אנשי מקצוע כיתה יהלומים ואבני חן אחרות. כל דבר גלוי דרך loupe חזק יותר, בעוד מעניין, אינו נכלל על דו"ח דירוג.

חפש זכוכית מגדלת עם מסגרת שחורה סביב העדשה, כי שחור מבטל השתקפויות שיכולים לשנות את הצבע של האובייקט שאתה מציג.

02
של 03

היכרות עם טרמינולוגיה זכוכית

An example of a jewelry loupe

אמזון

אתה יכול לשמוע מונחים חדשים כאשר אתה קונה עבור loupe. שלושה מונחים חשובים הם:

 • אורך מוקד: המרחק שאתה מחזיק את loupe מתוך אובייקט כדי לקבל את המיקוד ואת ההגדלה הטובה ביותר. ככל שגדילות ההגדלה גדלה, אורך המוקד פוחת.
 • שדה הראייה: זה מתייחס לגודל של האזור אתה יכול לראות דרך העדשה. קוטר העדשה משפיע על שדה הראייה, אבל גם כוח ההגדלה - ככל שהכוח גדול יותר, כך קטן יותר.
 • עומק השדה: מאפיין זה אומר לך כמה רחוק אתה יכול להזיז את loupe לכיוון או הרחק פריט עדיין יש את הפריט בפוקוס. ככל שהכוח גבוה יותר, כך עומק השדה קצר יותר.
03
של 03

מה אתה יכול לראות דרך?

א man examining a diamond with a jeweler's loupe

ליין אוטי / בלו ג'אן אימייגס / Getty Images

מבט דרך loupe לא יגרום לך מומחה תכשיטים, אבל אפילו מתחיל יכול ללמוד לזהות מאפיינים בסיסיים:

 • סדקים ושבבים באבני חן
 • תכלילים גדולים יותר פגמים אם מסתכלים בזהירות
 • תמונת תקריב של איכות האמנות ביצירה

שאל התכשיט שלך להצביע על מאפיינים חשובים, אבל לא להעמיד פנים שהוא מומחה. אם אתה רוצה להשתמש loupe ככלי למידה, תצטרך את העזרה ואת שיתוף הפעולה של משתמש מנוסה - והם יכולים לזהות מזויף "מומחה" בדיוק באותה מהירות כפי שהם יכולים לזהות אבני חן מזויפות.

לשאול שאלות. האם יש מאפיינים לצפות בהם כדי לעזור לך לקבוע אם אבן מזויפת או את הדבר האמיתי? מה הם הסימנים של חתך גדול? האם prongs מאובטח היטב עשה? השאלות הטובות ביותר תלויים בסוג התכשיטים שאתה מציג.

איך להחזיק את התכשיט

התמונה בעמוד זה נותן לך רעיון די טוב של איך להחזיק את loupe. חלופה היא לעשות חצובה של מיני מן הידיים, הצבת פרקי הידיים יחד bracing אותם על הפנים שלך כאשר אתה מחזיק את זכוכית מגדלת ביד אחת ואת התכשיטים אחרים.

לופס מגיע עם הוראות. תרגול על כל אובייקט קטן כדי לקבל תחושה טובה יותר עבור המרחק loupe חייב להיות מהעין שלך ואת הפריט להיות מוגדל. זה לא ייקח הרבה זמן כדי להכיר את הדרך הטובה ביותר להחזיק את הכלי, ואחרי זה, אתה תהיה מכור - לסירוגין להסתכל על כל פיסת תכשיטים בבעלותך! תעשה חיים.

No Replies to "כיצד להשתמש בתכשיטים"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  3 + 3 =