פלטינה מול זהב לבן, איזו בחירה טובה יותר?

פלטינה מול זהב לבן, איזו בחירה טובה יותר?

פלטינה וזהב הם ללא ספק הפופולרי ביותר מתכות המשמשים תכשיטים היום. עם זאת, הם שונים בהרבה עלות, עמידות, ואפילו המראה. האם פלטינה שווה את ההוצאה הנוספת?

פלטינה מול זהב לבן: עלות

אם יש לך אי פעם לקנות טבעת יהלום, אתה יודע כי פלטינה יכול להיות יקר יותר באופן משמעותי מאשר טבעת דומה בזהב לבן. עם זאת, ההבדל במחיר לא יכול להיות כמו שאתה חושב.

בעבר היה פער גדול בין העלות לאונקיה של זהב ואת העלות לאונקיה של פלטינה. זהב עלות סביב 1,000 $ לאונקיה פלטינה עלות סביב 1,800 $ לאונקיה.

לאחרונה, העלות לאונקיה של שתי מתכות יקרות דומה. ממוצעים זהב סביב 1,100 $ לאונקיה ופלטינה ממוצעים $ 1,000 לאונקיה.

למרות זהב עולה יותר לכל אונקיה, פלטינה היא עדיין יקרה יותר. הסיבה העיקרית פלטינה היא יקרה יותר, כי גם במחיר זהה, זה לוקח יותר פלטינה לעשות טבעת פלטינה יותר מה שנדרש לעשות טבעת גודל דומה בזהב.

פלטינה היא בין 90% 99% טהור ואילו זהב לבן 14K הוא רק 58.33% זהב טהור עם שאר להיות סגסוגות. פלטינה היא גם צפופה יותר ולכן כבד יותר מאותה טבעת גודל בזהב.

זהב לבן הפך פופולרי בשנת 1920 כמו חלופה זולה עבור פלטינה. פלטינום הוא המתכת היקרה המקורית היוקרתית.

אז מה הם היתרונות של לשלם את הכסף הנוסף עבור פלטינה? ובסופו של דבר, איזה מתכת טוב יותר אתה?

היתרונות של פלטינה

 • פלטינה היא ידידותית לאלרגיה משום שהיא מתכת היפואלרגנית וטהורה. אם יש לך אלרגיות סגסוגות מסוימות או מתכות, ייתכן שיהיה עליך טבעת פלטינה. אנשים רבים אלרגיים זהב לבן מסוגלים ללבוש פלטינה ללא בעיות.
 • פלטינום לעולם לא יטשטש או יכה. זהב יהיה בסופו של דבר להכתים בשל סגסוגות במתכת.
 • אתה לעולם לא צריך "לטבול" פלטינה. זהב לבן מודרני יכול להפוך צהוב כאשר המראה כמו לסיים לובש, הדורש ציפוי רודיום נוסף. זה יכול לקבל יקר לאורך זמן.
 • בגלל פלטינה הוא צפוף יותר, זה עד פי ארבעה חזק יותר זהב לבן. זה פחות סביר להתכופף, שריטה, או שקע.
 • אם אתה קשה על הטבעות שלך, פלטינה עשויה להיות האפשרות הטובה ביותר עבורך. פלטינה היא פחות סביר ללבוש ניקוי או עם ללבוש יומיומי. כאשר היא לובשת, היא תעשה זאת בקצב הרבה יותר איטי מאשר זהב לבן.
 • פלטינום יכול לעשות את צבעי יהלומים להופיע לבן יותר בשל צבע לבן טהור של המתכת.

היתרונות של זהב לבן

 • זהב לבן הוא ידידותי יותר על התקציב שלך, אז אם יש לך נקודת מחיר מסוים אתה צריך להישאר, אתה יכול אולי לקבל יהלום גדול יותר אם אתה מקל על זהב לבן.
 • זהב לבן הוא פחות יקר עבור תיקון העבודה. תגיד בסופו של דבר אתה צריך שחלף הוחלף, טבעת פלטינה הולך לעלות באופן משמעותי יותר לקבל קבוע. גם אם אי פעם צריך את הטבעת שלך גודל, העלות יכולה להיות כמעט כפולה על טבעת פלטינה.
 • זהב לבן עתיק קודמת 1940 משתמש יותר סגסוגות לבן טהור ולכן זה לא צהוב באותו אופן זהב לבן מודרני עושה. אם אתם מחפשים טבעת אירוסין של 1920 או 1930, זהב לבן 18K עתיק עושה חלופה פלטינה נהדר, מבלי לשלם עבור פלטינה.
 • אם יש לך טבעת אירוסין זהב לבן, קונים להקות חתונה פלטינה יהיה רעיון רע, שכן מתכות ללבוש בשיעורים שונים. כוחו של הפלטינה יגרום לזהב ללבוש מהר יותר מהרגיל.

בסופו של דבר ההחלטה שבה מתכת לקנות סובבת בעיקר סביב התקציב שלך. אם אתה קונה טבעות חדשות יש את התקציב עבור פלטינה, זה בהחלט הבחירה הנכונה. אם אתה קונה טבעות עתיקות, זהב לבן 18K הוא אופציה נהדרת להיות יותר "לבן" מאשר זהב לבן 14K מודרני.

זכור, עם טיפול נאות, אפילו טבעת זהב לבן 14K תמיד יכול להיות כל הזמן במצב יפה, ניזוק.

No Replies to "פלטינה מול זהב לבן, איזו בחירה טובה יותר?"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  1 + 9 =