למה כמה בשמים הם כל כך יקר

למה כמה בשמים הם כל כך יקר

פעם תוהה מדוע כמה בשמים הם כל כך יקר להפליא בעוד אחרים עלות הרבה פחות? הניחוח האהוב עלי, "ניחוח השלום" של בונד מס '9, עולה למעלה מ -120 דולר. זה נכון. אני מצדיק את המחיר על סמך כמה עולה כל אחד מהם. עכשיו אנחנו ממוצעים על גרוש של שפשוף ועבורי, זה שווה את זה. אבל זה שום דבר. בשמים יוקרתיים רבים עלות כמה מאות דולרים עם כמה להכות כמה אלפי.

אז מה קורה עם הבשמים יקר?

בדרך כלל, בשמים יקרים יקרים הם יקרים בגלל המרכיבים שלהם הם נדירים, לא בגלל המיתוג הוא כל כך יפה. ניחוחות רבים עשויים מן השמנים של עלי כותרת של פרח, עץ או שורש או את המושק של חיה מסוימת. לעומת זאת, כמה בשמים זולים כי החומרים שלהם הם נפוצים וקלים לרכוש, או עשויים מרכיבים סינתטיים - כלומר כימיקלים שנוצרו במעבדה לעומת שמנים שמגיעים מפרח עדין.

הנה שלוש סיבות נפוצות בשמים הם יקרים.

החומרים הנדירים

כמה בשמים מכילים עלי כותרת של פרחים נדירים או תמצית שורש נדיר (חשוב שחשובה וססמין, שניהם יקרים למדי). לאחרים יש מרכיבים סינתטיים שקשה (או לפחות יקר) לעשות. מחסור של מרכיב (למשל, כי פורח לחודש אחד בלבד בשנה) יכול להוסיף לערכו.

לדוגמה, הבושם ממותג בשנת 1930 כמו "בושם היקר ביותר בעולם," ג'אן פאטו ג'וי בושם, היה כל כך יקר (והוא נשאר יקר היום) כי זה לוקח 10,600 פרחים יסמין ו -28 ורדים ורדים לעשות בקבוק אחד, על פי האתר Fragrantica.

המרכיבים היקרים ביותר שנמצאו בבושם כוללים יסמין (זה לוקח 8,000 פרחים יסמין להניב 1/25 גרם של שמן), רוז בולגרית, העוד, ambergris, ואת האוריס. לא כל אלה הם עלי כותרת של פרחים מהודרים. Ambergris למעשה מגיע מן המעיים של לווייתנים זרע ו מושק בצורתו הטבעית מגיעה הפרשות של צבי זכר מוסק.

מה שמעניין הוא כי יסמין יקר ושמנים עלה נמצאים רוב ניחוחות של נשים, בעוד musk יקר נמצא רוב colognes של גברים. אתה תשלם יותר עבור בושם, אשר מכיל 15 אחוזים או יותר של ניחוח חיוני יותר מאשר עבור או דה פרפיום, אשר מכיל בין 8 ל -15 אחוזים. או דה טואלט מכיל 5 עד 8 אחוז מים טואלט חלק זה.

השיווק

כמה חברות להשקיע מיליונים על שיווק בושם שקשה למכור. הם מוציאים כסף על דוברי סלבריטאים ועל מסעות פרסום. אתה משלם עבור שיווק זה בסופו של דבר. אתה גם משלם את הסלבריטאים כדי לקדם את הבושם שהוא או היא כנראה לא לובשת בחיים האמיתיים.

כמה מותגים בשוק בשמים כמו אמנות או יין משובח מאוד, יצירת רק בקבוקים רבים כל כך יימכרו. בלעדיות זו יוצרת עניין וזמזום, והרוכשים יורדים ברצון לשלם את המחיר, אולי עבור זכויות התרברבות שמגיעות עם בעלות על אחד הבקבוקים המעטים של משהו.

האריזה

Perfumers יודעים שזה לוקח אריזה יפה עבור מוצר להתבלט. וזה יכול לעלות הרבה כסף. לדוגמה, חלק מן הבשמים היקרים ביותר בעולם מגיעים בקבוקי קריסטל בקארה.

Barracat היא חברה צרפתית שיוצרת ומוכרת את הגבישים המשובחים ביותר כיום. בקבוקי בושם אחרים יש יהלומים בהם חתיכות זהב מוצק bobs.

למרבה הצער, קשה להבין אם אתה משלם עבור שיווק או חומרים נדירים. המצרכים כי הם קלים יותר לבוא על ידי או ניחוחות סינתטיים ביותר עלות הרבה פחות.

No Replies to "למה כמה בשמים הם כל כך יקר"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    8 + 1 =