את 6 הכי יקר בושם החומרים בעולם | insightyv.com

את 6 הכי יקר בושם החומרים בעולם

את 6 הכי יקר בושם החומרים בעולם

בקבוק בושם.
גטי: דה אגוסטיני / א. דגלי אורטי

תוהה מדוע כמה בשמים עולים כל כך הרבה? אתם יודעים, אלה שחבשו נסיכות ערב הסעודית ושבט קרדשיאן? הסוד טמון במרכיבים העיקריים. במאמר זה, אנו חושפים את שש מרכיבי הניחוח היקרים ביותר בעולם.

המרכיבים

המרכיב נדיר יותר, יקר יותר זה יהיה.

כפי שתראה במאמר זה, זה יכול לקחת פשוטו כמשמעו טונות של פרחים (או נורות שלהם) כדי ליצור את השמנים שנמכרו לתעשיית הניחוח. כמה פרחים אלה רק בלום חודש אחד בשנה. אחרים צריכים להיבחר לפני הזריחה. כמעט כולם עדינים ויש לייצר אותם לשמן מיד.

אלה הפרחים. כמה מרכיבים משובחים מגיעים מעץ. עץ זה חייב להיות נגוע עובש מסוים.

ואז יש את החומרים הבאים מתוך בלוטות של בעלי חיים או את האומץ של לווייתנים. גם אלה די קשים. נסקור גם את זה (ולברר אם טבעונים יכולים מבחינה מוסרית ללבוש מוסק).

היזהרו מזויפים

אם בושם מתיימר להיות בושם ורדים אבל הוא נמכר ב Walmart, טוב, אתה יכול הימור די הרבה אין שמן עלה בו. רבים, בשמים זולים רבים עשויים ניחוחות סינתטיים שנוצרו במעבדות לחקות את הדבר האמיתי.

הבשמים המשובחים (והיקרים ביותר) עשויים משמנים מוחלטים, שמקורם בפרחים מסוימים.

02
של 07

יַסמִין

את 6 הכי יקר בושם החומרים בעולם

צרפת, Alpes Maritimes, Plascassier, Domaine de Manon, יסמין (jasminum grandiflorum).
עבור גטי: MOIRENC קמיל / hemis.fr

יסמין והגרסה הסינתטית משמשים ביותר מ -80% מכל בשמי הנשים. אבל החומר האמיתי הוא EXPENSIVE.

זה לוקח בערך 2,000 פאונד של פרחים יסמין לייצר קילוגרם אחד של שמן ו 8,000 פרחים יסמין להניב 1/25 גרם של שמן מוחלט (היקר ביותר של שמנים כי זה כל כך מרוכז). בגלל בזבוז עצום – אה, כמות – של פרחים זה לוקח כדי לייצר את השמן הדרוש כדי להשתמש בשמים, את המחיר של שמן יסמין הוא היי-אני- iiiiiiiiiigh.

אתה תשלם 80 $ עבור 1/8 של אונקיה על מוניטין אתר הר ההר אתר. השווה את זה שמן לבנדר, אשר עולה $ 5.25 עבור 1 אונקיה.

אאוץ.

מה עוד, פרחים יסמין הם שבירים להפליא חייב להיות ממוקם בסלים מיוחדים כדי להגן על עלי הכותרת מפני חבורות. ועיבוד צריך להיות מיידי.

03
של 07

רוז בולגרית

את 6 הכי יקר בושם החומרים בעולם

שדה ורדים בעמק הבולגרי של ורד בזריחה.
גטי: צילום של יבגני דינב

כמו יסמין, שמן ורדים נמצא ברוב ניחוחות. אבל הייצור עלה הוא אפילו יותר זמן אינטנסיבי ולכן יקר יותר מאשר יסמין.

בעוד זה לוקח 2,000 פאונד של שמן יסמין לייצר קילוגרם של שמן, זה לוקח 10,000 פאונד של עלי כותרת של ורדים כדי לזקק קילוגרם אחד של שמן ורדים הנחשק ביותר. שלום!

עמק הוורדים בבולגריה מייצר 70% משמן הוורדים בעולם. עונת הקטיף בעמק זה מתוארכת יותר מ -300 שנה והיא קצרה מאוד. עובדים (בדרך כלל נשים) יש רק כמה שבועות ממאי עד יוני כדי לאסוף את הפרחים והם צריכים לקבל את עבודתם בחושך לפני הזריחה. כל פרח צריך להיות לחתוך בנפרד (קוצים שלום!), הניח בסלים ערבה ולאחר מכן נלקח מיד למזקקה.

אין פלא שזה עולה עצום $ 179.50 עבור 1 / 8th אונקיה של רוז בולגרית שמן אתרי מוחלטת על צמחי מרפא ההר. 

בגלל המחיר הגבוה של שמן עלה, רמאות הוא משתולל. ויקיפדיה מדווחת על כמה יצרנים ורדים לרמות את המערכת על ידי דילול שמן עם גרניום או palmarosa שמנים אתריים, אשר מכילים את אותו כימיקל כמו עלה. על פי ויקיפדיה, חלקם של אלה “עלה שמנים” הם עד 90% גרניום או palmarosa ל 10% עלה. 

04
של 07

אוריס

את 6 הכי יקר בושם החומרים בעולם

איריס נורות.
Getty: Spathis ו מילר

עכשיו, לאחר שנאמר לכם על הכמות העצומה של עלי הכותרת של ורדים ו יסמין שנדרש כדי להפוך שמן, לחכות עד שתלמדו על הנורה איריס, אשר יוצר שמן יקר מאוד בשם אוריס.

ג’יימס קרייבן, ארכיוניסט בושם ב”לה סנטורס “בלונדון, בשם אוריס אחד משלושת המרכיבים הבשמים ביותר בעולם. למה? כי זה כאב ראש ענק לעשות את הדברים. אחד צריך טון אחד של נורות צמח איריס כי היו בני שנתיים עד 5 שנים לייצר 2 ק”ג (4.4 £) של שמן אתרי.

כֵּן. וחשבתם “זה הרבה ורדים”. מה דעתך על אלה נורות איריס, אה?

05
של 07

עוד

את 6 הכי יקר בושם החומרים בעולם

טום פורד טבק עוד.
אֲמָזוֹנָה

העוד (או “עוד”) מגיע מעץ של עץ טרופי פראי שנקרא אגר. לא ביגי, נכון? ובכן, העץ צריך להיות נגוע עם סוג של עובש שנקרא “Phialophora parasitica”, אשר גורם לעץ לייצר עוד, שרף כהה, ריחני מאוד. נראה כי רק 2% של עצי אגר לייצר עוד, מה שהופך אותו יקר להפליא.

ולכן יקר.

בשל נדירותו, ביקושו הגבוה וקושי הקצירתו, שמן העוד הוא אחד השמנים היקרים ביותר בעולם. בשלב מסוים, הערך שלו נאמד פי 1.5 בערך של זהב, והוא מכונה לפעמים “זהב נוזלי”.

מגזין פורצ ‘ן מדווח כי שמן אתרי, המשמש בשמים, יכול למכור יותר מ $ 5,000 לירה.

עוד היה פופולרי במזרח התיכון במשך מאות שנים והוא נהנה בום כאן במערב עם יותר ויותר מותגים יצירת ניחוחות העוד. אבל כולם באים במחיר. קיליאן של רוז Oud Eau de Parfum בושם, למשל, תקבע לך בחזרה יותר מ 500 $. טום פורד של טבק עוד, האהוב, עולה רק 220 $.

06
של 07

מוּשָׁק

את 6 הכי יקר בושם החומרים בעולם

מוסק צבי (Moschidae) דוד קוסי נהר, Khumbu (אוורסט) אזור, הימלאיה, נפאל, דרום אסיה.
גטי: בן צנרת

אם אתה מחקר musk באינטרנט, תמצא כל מיני מידע כוזב, כמו זה, אשר מצאתי באתר בושם נורא:

Musk הוא אולי החזק ביותר של כל בשמים בושם, ואת היקר ביותר. מאסק בא מהאייל הצבי. הוא מופק מן הצבי בצורת דגנים. מאסק היה מרכיב מפתח בשמים רבים מאז גילויו. הוא נמצא כיום ב 35% מכלל בשמים גברים ניחוחות. זה מקבע טוב מאוד, והוא ארוך לאורך זמן. יש הרבה musks סינתטי, ו musk הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בשמים. Musk בצורתו הטבעית או הסינתטית ניתן למצוא ב 90% של כל הבשמים בסדר.

אוג. לא, בעצם. בעוד שהמוסק הטבעי הוא אחד ממוצרי בעלי החיים היקרים ביותר בעולם, הרוב המכריע של מושק המיוצר ונמכר בעולם בימים אלה הוא סינתטי. למה? כי כדי לקבל אמיתי, אותנטי, טבעי מושק, עליך תחילה להרוג צבי מוסק זכר, שהיא חיה בסכנת הכחדה.

מושק טבעי היה בשימוש נרחב עד סוף המאה ה -19, כאשר אנשים קיבלו אתית ועצרו את הטבח של הצבאים האלה, שחיים בנפאל באותו אזור של העולם. הציידים עדיין להרוג את הצבאים האלה, למסוק את תרמילי המושק שלהם, אשר הבלוטות ממוקם בבטן ליד הפין של צבי, ולאחר מכן ליצור תבואה מן התותח מוסק מיובש.

אז טבעונים יכולים ללבוש מושק? כֵּן. פשוט לא מושק.

07
של 07

Ambergris

את 6 הכי יקר בושם החומרים בעולם

לוויתן זרע.
גטי: ג ‘יימס ר’ סקוט M

קראון אמר בלומברג חדשות בסרטון זה כי Ambergris הוא אחד משלושת המרכיבים הבושמים ביותר בושם היום. ואין פלא, כי זה בא מן המעיים של לווייתנים זרע. בלי צחוק. ויש גם עניין של צואת לווייתן מעורב בניחוח המושק הזה.

No Replies to "את 6 הכי יקר בושם החומרים בעולם"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    2 + 1 =