יש הערכה עצמית נמוכה? הנה איך זה יכול לפגוע חברויות שלך

יש הערכה עצמית נמוכה? הנה איך זה יכול לפגוע חברויות שלך

באופן אידיאלי, בידידות, אתה והחבר שלך יודעים את ערכם ואת מתייחסים זה לזה בכבוד. אם יש לך בעיות הערכה עצמית, עם זאת, החברות שלך יהיה לא מאוזן. הערכה עצמית נמוכה עלולה לגרום לך לבחור את הסוג הלא נכון של חברים, להימנע מעימותים, או אפילו להתנהג עם חברים חדשים.

כדי לקבל מושג טוב יותר כיצד חוסר הערכה עצמית יכול להשפיע על ידידות, זה רעיון טוב להגדיר בדיוק מה ההערכה העצמית היא.

בחברה, דיונים על הערכה עצמית יכולים להיות מאוד מבלבלים. כמה מסתכלים על אחרים המדברים על הערכה עצמית גיר זה עד "מייבב" על חייהם. אחרים חושבים שהערכה עצמית ירודה מגיעה משמעת ילדותית נורמלית ואומרים לה "לא".

חוסר הערכה עצמית ומערכות יחסים

הערכה עצמית והעדר זה קצת יותר מסובך מזה. לענייננו, ההגדרה ש- Dictionary.com מספקת היא המועילה ביותר: כבוד ריאלי או רושם חיובי של עצמך; כבוד עצמי."

ריאליסטית היא המילה האופרטיבית כאן. מעט מדי ואתה סובל מהערכה עצמית נמוכה, ויותר מדי, וככל הנראה יש לך כמה בעיות של אגו.

בעוד שנושאי הערכה עצמית יכולים לנבוע ממגוון מקומות (דבר מההשפעות של מערכת יחסים רומנטית גרועה, בוס משתלט, או הורים מתעללים), זה בדרך כלל עובד עליך לאורך זמן כדי לגרום לך להאמין שאתה לא מגיע טוב דברים או אנשים בחיים שלך.

סימנים של הערכה עצמית נמוכה בחברות

האם אתה חושד כי הערכה עצמית שלך צריך דחיפה? הנה כמה אינדיקטורים של הערכה עצמית נמוכה במיוחד הקשורים ידידות.

 • בחירת חברים לשים אותך, לנצל אותך, או לגרום לך להרגיש רע על ההישגים שלך.
 • מתנצל לעתים קרובות כדרך להסביר את עצמך. ("אני מצטערת, אני תמיד אוהבת להזמין מים בארוחת צהריים." "אני מצטערת, הייתי רוצה לקחת את המכונית שלי לקונצרט.")
  • אמונה שאתה לא מגיע חברים טובים או תמיד יהיו חברים רעים בחיים שלך.
  • חוסר יכולת לקחת מחמאות מאנשים.
  • קושי להסתכל לאנשים בעין כאשר מדברים אליהם.
  • בהנחה שכל מה שנאמר בשיחה הוא התקפה עליך.
  • ויתור על ידידות בכלל, או לאבד התלהבות על קבלת חברים חדשים.
  • יחס שלילי כלפי החיים, או הצהרות שליליות מתמיד לאנשים. ("אין אנשים טובים בעולם". "אם אתה יוצר חברים הם רק יפגעו ברגשות שלך").
  • התנהגות clingy כאשר פגישה חבר חדש או חוסר היכולת להיות לבד.

  אם זה אתה? החדשות הטובות הן שאתה יכול לשנות את ההערכה העצמית שלך ולשפר את היחסים שלך. זה דורש נחישות ויכולת להסתכל על עצמך באופן אובייקטיבי. זה גם לא יהיה קל, אז ללכת איטי ולהיות סבלני עם עצמך.

  התנהגות מתרפסת

  הערכה עצמית נמוכה יכולה להשפיע גם על האינטראקציה עם אנשים. כל ידידות יש קצב טבעי עד כמה זה מתקדם. כמה אנשים לוחצים באופן מיידי, בעוד עם חברויות אחרות זה לוקח קצת זמן.

  אם ההערכה העצמית שלך נמוכה, אתה יכול למהר את הקצב של ידידות, ולהפחיד את החבר החדש שלך משם. סימן נוסף של דבקות הוא פאניקה על המחשבה של להיות לבד, אפילו לזמן קצר, או סירוב ליצור חברים חדשים.

  קושי ליצור חברים חדשים

  הערכה עצמית יכול לעשות את זה מאוד קשה לך ליצור מערכות יחסים חדשות. אם אתה לא מאמין שאתה ראוי חברים טובים, אתה יכול לדחות הצעות מאנשים חדשים למסיבות או אפילו רק כדי לפגוש קפה. אתה יכול להניח כי ברגע שמישהו יכיר אותך, הם לא יאהבו אותך בכל מקרה. כתוצאה מכך, אתה מפסיק לנסות.

  זהו מעגל קסמים שמזין את עצמו. ההימור הטוב ביותר הוא להפסיק להקשיב לקול הפנימי שאומר לך שאף אחד לא רוצה להיות חבר שלך. 

  הערכה עצמית נמוכה וחברויות רעילות

  היה זהיר של סוגי חברויות לך טופס. אתה יכול להיות מוקף עצמך עם אנשים שאינם טובים בשבילך כי זה מה יש לי הרגשה "נוח" לך בעבר. אם אתה מאמין עמוק כי אתה לא מגיע חברים טובים, אתה יכול להיות עם אנשים לזלזל בך או לטפל בך רע.

  הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לעצור אובייקטיבי להסתכל על חברויות. האם החברים שלך גורמים לך להרגיש רע? חלק מהחברים רעילים לעשות כוללים:

  • לפעול באופן פוגע מילולית. הם מכניסים אותך או קוראים לך שמות.
  • לבקר אותך ללא הרף.
  • לעשות את כל זה עליהם. אתה לא רשאי להביע דעה על מה לעשות או לאן ללכת. כאשר אתה מנסה לגרום להם להקשיב לנושא שלך, הם מושכים אותך.
  • התקשר אלייך רק כאשר הם זקוקים למשהו. כאשר אתה צריך משהו, הם לא בסביבה.

  כדי להילחם בזה, נסה להרחיק את עצמך מאנשים אלה ולחפש אחרים במקום. אל תבודד את עצמך. זה ייקח קצת זמן, אבל בתוך זמן קצר, תראה כי להיות סביב אנשים חיוביים תשנה את התחזית שלך ולהרים את ההערכה העצמית שלך.

  בניית הערכה עצמית לוקח זמן, ואתה עשוי למצוא כי להחליק בחזרה להתנהגויות שליליות מעת לעת. אל תתנו אלה להרתיע אותך כל הזמן הבניין העצמי שלך הערכה, עם זאת. מגיע לך חברים טובים. למד כיצד למצוא אותם, ולהיות אחד, ואת ההערכה העצמית שלך ייהנו.

  No Replies to "יש הערכה עצמית נמוכה? הנה איך זה יכול לפגוע חברויות שלך"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.

   − 3 = 6