רוצה חברות מאוזנת? הנה כיצד לתת ולקחת

רוצה חברות מאוזנת? הנה כיצד לתת ולקחת

המונח "תן וקח", כפי שהוא חל על ידידות, פירושו ששני אנשים עושים ויתורים ופשרים על מנת לקיים יחסים מאוזנים מבחינה רגשית. תן וקח היא גישה גישה ידידות בריאה. למרות שאתה לא יכול לגמרי "לחלק" דברים שווה בחברות, אם אתה מבין שיש צורך לתת ולקחת, תוכלו גם לוותר על כמה דברים וגם להרוויח כמה דברים.

איזון בחברות אינו תמיד מוגדר היטב

בידידות, לתת ולקחת הוא לפעמים רעיון קשה לשמור. האיזון של מי עושה "יותר" עבור החברות ילך הלוך ושוב, ועם הזמן זה צריך להיות דבר שווה למדי. אבל בטווח הקצר, אי אפשר לקבוע מי נותן יותר. רק בדיעבד אתה יכול באמת להסתכל אחורה ולגשת.

לדוגמה, חבר אחד עשוי לעבור תקופה קשה, וכתוצאה מכך, החבר השני צריך להיות גמיש עם תזמון או לעשות את הצעד הראשון בהצעה של התכנסות.

או אולי חבר אחד תמיד עושה תוכניות עבור הקבוצה שלהם, בעוד אחרים בשמחה ללכת בלי להושיט יד. במקרה זה, אחד החברים יצטרך לשים לב לדברים שהם יכולים לעזור, אשר בתורו תיצור ידידות מאוזנת יותר.

הסיבה שאתה לא יכול לקבל שווה לחלוטין לתת ולקחת היא שהחיים לא מציעים אלה סוגים של הזדמנויות, ואת מערכות היחסים הם שונים כל כך כמו האנשים המעורבים בהם.

בעוד חבר אחד יכול להיות מאזין גדול, לשבת בסבלנות בכל פעם חבר צריך לפרוק, חבר אחר עשוי להיות יוזם יותר תקשורת ושמירה על קשר. לכל אחד יש כוחות ומאפיינים אישיותיים שמשתמעים בווידיאו.

בעוד לתת ולקחת לעולם לא שווה לחלוטין, אתה צריך לעשות את הטוב ביותר שלך כחבר כדי לוודא שאתה עושה את החלק הכי טוב שאתה יכול.

איך אתה יכול לתת יותר ממה שאתה לוקח?

הזמנים שבהם את היתרון של ידידות יכול להיות מחוץ כל הזדמנויות עבור מישהו לעשות מאמץ נוסף, ולשים יותר "לתת" לתוך היחסים ו "לקחת" פחות. אלה עשויים לכלול:

 • נטילת יוזמה בתקשורת ושמירה על קשר.
 • ביצוע תוכניות והזמנת חברים יחד.
 • להיות הראשון להתנצל לאחר ויכוח.
 • סלח לחברים כאשר מתרחש חילוקי דעות.
 • משלמים על החלק ההוגן שלך במהלך הפעילויות שאתה משתתף בהם.
 • התנדבות לנהוג או להסדיר תחבורה.
 • הקשבה מלאה כאשר החבר שלך צריך לפרוק.
 • צעד לאחור כדי לאפשר לחבר שלך את הזרקורים.
 • עושה משהו נחמד לחבר רק בגלל.

תיקון ידידות לא מאוזנת

כאשר לתת ולקחת הוא מחוץ לאיזון, חבר אחד עשוי להרגיש בשימוש או לכל הפחות כאילו הם מכניסים יותר לתוך הידידות ממה שהם חוזרים. זה מסוכן לשים יותר מדי מילולי "קו" על לתת ולקחת כי זה לעתים קרובות קשה להגדיר. עם זאת, אם חבר מרגיש שהם עושים מאמץ יותר לתוך הידידות מאשר האדם האחר, זה יכול להצביע על בעיה שלא עובדה דרך צריך לדון.

לפעמים חברים ייתקעו עם מצב לא מאוזן במשך שנים, עם חבר אחד מרגיש טינה והשני חושב הכל בסדר.

אם אתה מרגיש שאתה לשים יותר לתוך ידידות מאשר חבר שלך, לא להתרגז. במקום זאת, לחשוב על הדברים החבר שלך עשוי לעשות את זה בעצם עושה דברים שווים יותר שאולי אתה לא שם לב לפני.

אם אתה עדיין מרגיש שיש בעיה לאחר מכן, להביא את זה בעדינות עם החבר שלך. אתה יכול לעשות את זה רק על ידי שינוי "שגרת" של מערכת היחסים שלך. לדוגמה, אם אתה תמיד נוהג, בקש מהחבר שלך לעשות זאת בפעם הבאה. אם תקשיבי יותר מחברתך, בקש ממנה לשמוע אותך כי זה חשוב לך. נסה את זה הראשון ואם החבר שלך לא ישתנה, להעלות את החששות שלך.

No Replies to "רוצה חברות מאוזנת? הנה כיצד לתת ולקחת"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  92 − 84 =