כיצד להשתמש כלל הזהב ביחסים החיים האמיתיים – insightyv.com

כיצד להשתמש כלל הזהב ביחסים החיים האמיתיים

אחד מעקרונות המפתח להסתדר עם אנשים הוא כלל הזהב. זה עוזר לך להתייחס לאנשים ונותן לך מדריך מיידי לעקוב אחר כאשר מדובר בהתנהגות שלך. כלל הזהב מוגדר בדרך כלל כטיפול אחרים כמו שאתה רוצה להיות מטופלים.

לדתות רבות יש גרסה של פילוסופיית החיים הזאת, המספקת גישה בסיסית כיצד לתקשר עם אחרים. באופן ספציפי, התנ”ך אומר כי “כפי שאתה רוצה שאחרים יעשו לך, לעשות להם את זה” (לוקס 6:31).

למה לא יותר אנשים לתרגל את כלל הזהב?

במונחים של ידידות, חוק הזהב מספק מדריך על איך להיות חבר. אם אתה רוצה מישהו לצחוק עם, אכפת, ולהיות שם בשבילך, אז אתה צריך לעשות את זה עבור אנשים אחרים. אז למה זה כל כך קשה לאנשים להבין? אחרי הכל, אם כולם היו חיים על פי הכלל הזה, לא היה שום סכסוך או רגשות פגועים בין חברים.

סיבה אפשרית אחת היא שאנשים לא תמיד יודעים איך לטפל בעצמם, וכתוצאה מכך מתייחסים גם לאחרים בצורה גרועה. אולי היה להם קשה עם הערכה עצמית או לא קיבלו את האהבה ללא תנאים שכל ילד צריך. למידה של כלל הזהב כמבוגר עשויה להימשך זמן מה במקרה זה, ויחסי ידידות או שניים עלולים להסתיים בגלל התנהגות גרועה. כאשר האדם מבין את מה שנדרש כדי להיות חבר אמיתי, שינויים התנהגותו או קשרי ידידות חזקה ניתן לבנות.

סיבה נוספת שאנשים מתעלמים כלל הזהב היא שהם לא רואים את היתרון של “נתינה” למישהו אחר.

הם רואים נדיבות של רוח כעלות רגשית, כי הם לא מרגישים אי פעם יוחזרו. אנשים כמו אלה לעתים קרובות רוצה להיות על קבלת סוף של כלל הזהב אבל לא הדדיות.

חוק הזהב וחסד חברתי

בעוד כלל הזהב הוא המדריך לחסד כלפי אחרים, החסד החברתי מתרחב על זה כדי לכלול נימוסים ונימוסים בחברה.

דברים כמו קבלת ההיכרויות הנכון ושמירה על התנהגות נאותה הטלפון הנייד נופלים תחת הכותרת של חסד חברתי תוך הקשבה להיות אמפתיה נופל תחת כלל הזהב. ההבדל הוא שהחסד החברתי הוא ההתנהגות החיצונית כלפי אדם זר, ושלטון הזהב הוא מה שקורה עם הלב שלך.

לדוגמה, אתה יכול להכניס מישהו כראוי ולבצע שיחת חולין איתם במסיבה, וזה מקובל לחלוטין במונחים של חסד חברתי. אבל כדי לקחת את אותו תרחיש נוסף ולהתייחס לזה כלל הזהב, היית נותן לאותו אדם את היתרון של ספק, להימנע רכילות, ולטפל בהם היטב לא בגלל מישהו במפלגה מצפה לך, אבל בגלל שאתה באמת רוצה ל.

כלל הזהב וארגומנטים

כאשר אתה מסתכל על טיעונים מנקודת מבט של כלל הזהב, זה אומר שאתה מתייחס חבר שלך בכבוד גם כאשר אתה כועס. אתם לא שולחים להם דוא”ל מגעיל או קוראים להם לפני חברים אחרים, אבל אתם מחכים עד ששניכם לבדכם ושוחחים על דברים בשלווה (או לפחות, באופן פרטי).

לפעמים אנשים מנסים לתמרן אחרים שאינם מעורבים בוויכוח כדי לקבל “על הצד שלהם” כאשר יש להם ויכוח עם חבר.

הם עשויים לספר את הצד שלהם דברים כמו אנשים רבים ככל שהם יכולים במאמץ כדי לקבל אהדה, והם מושכים אחרים לפני החבר שלהם אפילו יכול להגיב. התנהגות בדרך זו יכולה להוסיף נקודת דבק לכל מה שהטיעון המקורי היה על, והוא עשוי לשמש זרז כדי לסיים את הידידות. כאשר חבר לא יכול להחיל את כלל הזהב על טיעונים, החבר השני עשוי רק צעד אחורה מן היחסים כי אין כבוד שם.

כיצד להשתמש כלל הזהב כמורה החברות שלך

אחד הדברים הטובים ביותר על כלל הזהב הוא שזה יכול לשנות את היחסים שלך לטובה, עם שינוי פשוט בפרספקטיבה. כדי להשתמש כלל זה כמדריך עבור הידידות שלך:

  • עצור וחשוב על מה שאתה רוצה שיקרה אם התפקידים יופנו. האם אתה רוצה את החבר שלך לצעוק ולצעוק עליך באינטרנט, בדוא”ל, או באופן אישי? קח רגע כדי לשקול את זה, וזה יכול להיות כי התגובה שלך הוא מזג מספיק רק כדי לאפשר לך גם לעבוד את הבעיות שלך.
  • אותו הדבר נכון לגבי ביצוע פגישות או בחירת פעילויות. האם אתה רוצה להמתין לחבר שאיחר כל הזמן? מי לא יכול לפגוש אותך באמצע הדרך? או מי מתעקש תמיד לבחור את הפעילות?
  • כאשר חבר מתקשה, האם אתה באמת רוצה דברים לעבוד בשבילם, או שאתה בסתר להתענג על העובדה שהם נאבקים?
  • תחשוב על פעמים אתה לא זהיר עם המילים שלך או פעולות כשמדובר ידידות. אתה רוצה לקבל טיפול כזה?

באמצעות כלל הזהב יעזור לך חברויות טובות יותר, אבל זה חייב להתחיל איתך. לשנות את הגישה שלך ואת הגישה, ואת הפעולות שלך יעברו.

דוגמאות לחיים האמיתיים של כלל הזהב

“קלייר פשוט הלכה על ג’ודי לפני כולם, אני בספק אם היא היתה מעריכה שאם ג’ודי היתה עושה לה את זה, הגיע הזמן ללמוד קצת על כלל הזהב.

“יש לי רק שיעור בכללי הזהב, כשג’יין העמידה אותי לפגישת הצהריים שלנו, עשיתי לה את זה בערך חמש פעמים בעבר, עכשיו אני יודעת איך זה מרגיש.” “לא, “אמרתי.

No Replies to "כיצד להשתמש כלל הזהב ביחסים החיים האמיתיים"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.