איך לעזור לחבר דרך גירושין

איך לעזור לחבר דרך גירושין

אין ספק, גירושין הוא אחד החוויות הכואבות ביותר שאבא יכול לסבול. אבות רבים המתגרשים חשים בדידות, חרדה, כישלון וייאוש. לא משנה איך הם מרגישים על בן הזוג שלהם בקרוב, הם מתגעגעים להיות במשפחה, והם לעתים קרובות יותר מאשר לא לפספס את החיים עם הילדים שלהם.

אם אתה חבר של אבא, מה אתה יכול לעשות כדי להיות תומך? איך אתה יכול לעזור לו לעבור את התהליך בצורה חיובית?

איך אתה יכול להימנע לקחת צד או להיות שיתוף תלוי בו זמנית להיות שם עבור החבר שלך?

 • להיות מאזין טוב. יותר מכל, החבר שלך כנראה צריך לעשות הרבה לדבר. למרות שהגברים אינם "חוטים" כדי לחלוק את רגשותיהם, המעבר לגירושין הוא זמן רגשי מאוד. אז רק תוכנית על ההוצאות זמן במצב הקשבה.
 • הימנע מתן עצות או דעות. גברים הם "חוטית" כדי לנסות לפתור את הדברים, אבל אתה לא תוכל לפתור את הפרידה של הנישואין של חבר שלך. כך במודע להימנע מתן ייעוץ ישיר. זכור, אתה לא עורך הדין שלו ולא המטפל שלו. אם אתה בכלל מתפתה להגיד משהו שמתחיל ב: "טוב, אם אני במקומך ..." תחשוב שוב.
 • לעזור לו לראות את זה בצורה מציאותית. לעתים קרובות גברים במצב זה תהיה נטייה להגיב יתר על המידה על מה שקורה או להגיב תחת. להקשיב לחששותיו ולהציע פרספקטיבה. בדרך כלל, בקרוב אשתו לשעבר הוא לא באמת מנסה להרעיל את כל החברים שלו או מנסה להרוס את המוניטין שלו בעבודה, הכנסייה או במעגלים אחרים. אבל הסיכוי לפיוס הוא גם לא גבוה מאוד. חשוב להישאר אמיתי.
 • להיות מודעים רגעים קריטיים. להבין כי החבר שלך עשוי להיות פעמים כאשר הוא מוטרד יותר מאשר בזמנים אחרים. ישנם אבני דרך בתהליך המשפטי שעלול לגרום לחרטה או כאב. ימי הולדת של הילדים או ימי נישואין וחגים אחרים הם קשים במיוחד. להיות מודעים לתאריכים אלה ולבצע שיחה או ביקור באותם ימים.
 • אל תהיה המטפל שלהם. אם הבעיות בשיחה שלך לקבל קצת כבד, זכור כי אתה לא מטפל מאומן או פסיכואנליטיקאי. אל תנסו לרשום תשובות לבעיות רגשיות. במקום זאת, הצבע על משאבים, כולל אולי תוכנית סיוע לעובדים של חברך, אם אחד מהם זמין או משאבי בריאות הנפש של הקהילה.
 • ממליצים על ספרים טובים לעזרה. מציאת קצת קריאה טובה על גירושין לשרוד יכול לעזור. על גירושין תמיכה מדריך קאתי מאייר יש להרכיב רשימה טובה של ספרים עבור אנשים שעוברים גירושין.
 • מצא פעילויות כדי להוציא אותו מהבית. גברים שעוברים גירושין ינסו לעתים קרובות לסגת לגולם של הגנה עצמית. לעתים קרובות הם לא מרגישים כמו להיות עם אחרים. אז לנסות למצוא דרכים להוציא אותו מתוך המעטפת שלו על ידי הוצאת אותו מהבית. מצא פעילות מועדפת שלו וליהנות ממנו את זה. גולף, קמפינג, דיג, באולינג הם כל רעיונות טובים. אפילו הליכה או כונן יכול לעזור.
 • הצבע על משאבים. כמה אנשים לא יודעים לאן לפנות לעזרה אם הם לא מסוגלים להתמודד בעצמם. הצבעה על עורך דין משפחתי טוב, לעזור לו למצוא את בית המשפט, מקבל אותו לכנסייה, או המבקשים עזרה פסיכולוגית המוסמכת בעת הצורך יכול להיות חשוב בעת משבר.
 • אל תמהר את תהליך ההתמודדות. להבין כי תהליך ההתמודדות עם שינוי גדול לוקח זמן. להגיד לו "להמשיך בחייו" מוקדם מדי עלול להזיק. תן לו לעבוד בתהליך של להתאבל ולהתמודד עם האובדן שלו.
 • הימנע קביים. התמודדות בריאה אינה כוללת קביים כימיים כמו שתייה מופרזת, שימוש בסמים או שימוש בסמים. שימו לב לסימנים שהחבר שלכם עשוי להפוך לקביים לא בריאים.
 • לא לדחוף לתוך מערכות יחסים חדשות. לעתים קרובות חברים בעלי כוונות טובות יציגו את חברם בתהליך של גירושין לנקבה אחת בשם לעזור לו להתגבר על אהבתו האבודה. שוב, גברים זקוקים לזמן כדי להגיב לשינויים בחייהם. המעבר הראשוני לתוך מערכת יחסים חדשה עלול לגרום נזק לתהליך התגובה. ואם החבר הגרוש יש ילדים, מערכת יחסים חדשה מוקדם מדי יכול באמת לגרום לבעיות לילדים.
 • עיכוב השינויים העיקריים. לפעמים חברים מתגרשים ינסו לעשות שינוי משמעותי כמו שינוי משרות או קריירה או התחלה של אורח חיים חדש לגמרי. עזור לחבר שלך לראות שיש קצת ביטחון בעקביות לפחות לזמן מה. לצאת ולקנות מכונית ספורט חדש צריך להתעכב אם אפשר.
 • זכור שיש לך גם חיים. תמיכה חבר שלך בתהליך זה חשוב, אבל יש לך את החובות שלך גם כן. אל תתנו משפחה או עבודה לסבול יותר מדי זמן כפי שאתה לעזור לו להתמודד עם גירושין. שמור על החיים שלך במאזן, ואתה תהיה טובה יותר כדי לעזור לו ולאחרים להסתמך עליך.
 • התמקדות בבריאות ובריאות פיזית. אנדורפינים הם דברים גדולים, במיוחד כאשר אדם עובר משבר. נסה לעזור לחבר שלך לממש, לאכול נכון ולקבל מספיק לישון. כאשר הגוף שלו פועל על כל ארבעת הצילינדרים, אם אפשר לומר כך, הוא יכול להתמודד טוב יותר עם הסובבים אותו.

סיכום

חברים שעוברים גירושין מוצאים לעתים קרובות את מערכות התמיכה המסורתיות שלהם. חברים ובני משפחה עשויים (ולעתים קרובות לעשות) לבחור הצדדים כאשר זוג הוא נשבר. התמיכה שלך באמצעות התערבויות חיוביות יכולה לעשות הבדל אמיתי איך החבר שלך מתמודד בהצלחה עם תהליך מאוד כואב.

No Replies to "איך לעזור לחבר דרך גירושין"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  58 − = 50