האם הם חברים או מנטור? למד איך לספר את ההבדל | insightyv.com

האם הם חברים או מנטור? למד איך לספר את ההבדל

יש פעמים בחיים שלך שבו אתה תיתקל מישהו נותן לך עצה, גורם לך להרגיש טוב יותר על החיים, ומציב אותך על הנתיב הנכון. אתה עשוי לתהות אם אדם זה הוא חבר, mentor, או שניהם. הנה כמה מחשבות על למה אתה צריך להבדיל את ההבדל בין חבר ומורה, ומדוע כל סוג של אדם מועיל שלך היטב.

אִמָא and daughter spending time together

טום גריל / צלם של בחירה RF / Getty Images

במצב חונכות, לאדם אחד יש את היתרון בדרך כלשהי, בדרך כלל עם הגיל שלהם רמת ניסיון. מורה כבר עבר את אותם מצבים שבהם אתם עוסקים כרגע, והם חולקים את החוכמה שלהם על סמך הדברים שחוו. Mentors לעזור לך בעבודה, לסייע לך בבחירות החיים, בעדינות להדריך אותך כפי שאתה לרדוף את המטרות שלך.

02
של 04

לחברים יש אינטרסים משותפים

חברים at a cafe

תמונות של Geber86 / Getty

בדרך כלל, חברויות לפתח לאט לאורך זמן, כי שני אנשים חולקים אינטרס משותף מסוג כלשהו. גם אם האינטרס שלהם הוא פשוט כמו “מנסה מסעדות חדשות” או “מנסה לשמור עסוק,” חברים לפתח קשר על ידי בילוי זמן יחד לרדוף פעילויות שניהם נהנים. חברויות יכול להיות עם אנשים של קבוצות גיל שונות, עמיתים לעבודה, או אנשים שאתה פוגש בסביבה הגדרה (כמו הכנסייה או הספר).

03
של 04

השתמש זהירות כאשר בהנחה המנחה שלך הוא חבר

איש עסקים and businesswoman discussing project

תומאס ברוויק / גטי

אתה יכול להרגיש הערכה ואפילו חיבה עבור המורה שלך, אבל להיזהר כאשר בהנחה שהם החבר שלך. אתה יכול להיות הגדרת עצמך על פגיעה מיותרת ואכזבה על ידי ביצוע קפיצת מדרגה על מצב היחסים שלך. כדי לדעת אם המורה שלך הוא חבר, שאל את עצמך:

  • האם אני מבלה עם אדם זה מחוץ למערכת היחסים שלנו?
  • האם אני מספק את החוכמה ואת mentoring כמו גם לקבל את זה?
  • האם זה מישהו שישקול אותי כחבר?
  • האם המורה שלי אמר לי שהם מעריכים את הידידות שלי?

אם ענית לא אחת או יותר של שאלות אלה, רוב הסיכויים הם mentor שלך לא מחשיב אותך חבר.

04
של 04

Mentors יכול להיות חברים

עֵסֶק persons walking together

פיקפליט / Getty תמונות

בשלב מוקדם, יחסי חונכות עשויים להרגיש הרבה כמו ידידות. אחרי הכל, אתה יכול לבלות יחד, ליהנות מאותם תחביבים או פעילויות, ויש להם הרבה במשותף. אבל מורה בדרך כלל לא הופך לחבר עד ששניכם קרובים יותר לשווים. תוכלו להרוויח ניסיון, וכפי שאתה עושה, המורה שלך יפתחו סוג אחר של הערכה בשבילך כי יהיה מרכז על האדם שאתה כרגע במקום אחד אתה עדיין מנסה להיות. כאשר זה קורה, ידידות עשויה להתפתח.

No Replies to "האם הם חברים או מנטור? למד איך לספר את ההבדל"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    48 + = 53