כיצד להימנע ארגומנט על ידי לקיחת כביש גבוה

כיצד להימנע ארגומנט על ידי לקיחת כביש גבוה

מה הטעם לקחת את הכביש המהיר? במונחים של ידידות והסתדרות, לוקח את הכביש המהיר כאשר אתה עומד להיגרר להתנהגות שלילית כמו רכילות או ויכוחים מוגזמים (וחסרי טעם). אנשים שמנסים לדחוף את הכפתורים הם אלה שאתה צריך לקחת את הכביש עם רוב.

את הביטוי "לוקח את הכביש המהיר" מוזכר לעתים קרובות כאשר שני אנשים יש ויכוח ואחד אומר דברים שליליים או להיות פוגע רגשית.

החבר השני לוקח את הכביש הראשי מסרב לומר דברים פוגעים בחזרה או הולך על הצוואר כדי לזכות בוויכוח.

אמנם זה אולי נראה הגיוני, כי כאשר יש לך גם ויכוח עם חבר או סוף ידידות כל ביחד היית מראה חסד בדרך שבה אתה מדבר על החבר שלך, במציאות, זה לא תמיד עובד ככה. אדם אחד עלול לכעוס (או פשוט לא להבין את היתרונות בהמשיכה עם סליחה), וכתוצאה מכך, ישתמשו סוג הגרוע ביותר של התקפות מילוליות איך הם מדברים על חבר אחר.

למה אנשים תקיפה מילולית?

חלק מהסיבה שאנשים מתנהגים כך, משום שהם אינם יכולים להגיע אל מעבר לכעסם שלהם ולפגוע בהם, ואל תחשבו מראש שדיבורים רעים על מישהו אחר רק יגרום להם להיראות רע בטווח הארוך ויפגעו במערכת היחסים שלהם לצמיתות.

אנשים שעושים זאת לא שולטים ברגשותיהם, וזו דרכם של "התקפי זעם" כבוגרים.

הם עלולים לא לזרוק את עצמם על הקרקע כמו ילדים, אבל הם מתנהגים בצורה גרועה ללא התייחסות לאדם האחר. מה עוד, הם חושבים שהם מוצדקים באומרו דברים שליליים (זה נכון, נכון ומעוות חלקית, או שקרים שלמים), כי מישהו פגע בהם.

מה נכשל לקחת את הכביש גבוה נראה כמו?

הדרך הגבוהה היא תְגוּבָה איך מישהו אחר מטפל בך.

חלק מן האתגר לקחת את הכביש המהיר היא כי ייתכן שלא תרצה לתקוף אדם אחר, אלא במקום להגן על עצמך מפני שקרים או מילים פוגע. האינסטינקט הטבעי שלך כאשר מישהו משקר יהיה לנסות ולתקן את העובדות.

הצרה היא, עצם המענה שלך יכול למשוך אותך לתוך ויכוח שבו אתה והאדם השני ללכת הלוך ושוב. החבר שלך בכוונה אומר דברים שהם יודעים יגיע אל הלב של הדמות שלך או מה אתה מעריך ביותר.

איך אתה לוקח את הדרך גבוהה?

עדיף להתעלם מאנשים אשר גם להפוך את הטענה שלך לציבור (טקטיקה חבר רע אם בכלל היה אחד) או בכוונה אומר אומר דברים עליך. תגובה לעתים קרובות מאוד אומר אומר את אותם דברים מגעיל מאוד בחזרה כדי לתקן אותם או לגרום להם לעזוב אותך לבד.

לפעמים, תגובה תמימה לכאורה כמו, "אני לא עושה את זה" יכול להניע יותר התגרות או הצקה מילולית. אנשים שמתקיפים בדרך זו לעתים רחוקות שומרים גם על פרטיות. הם צריכים "להביא אנשים לצידם" ולהסביר את הוויכוח לחברים הדדיים, לספר לאחרים שהתעלמת מהשיחות שלהם או שלא חיבבת אותם, או אפילו להשלים אירועים שקרו בין שניכם. קשה שלא להגיב במקרים אלה.

היתרונות של לקיחת כביש גבוה

אתה עשוי לחשוב שאתה צריך להסביר את הצד שלך של דברים או אפילו להגן על עצמך מפני אנשים שתוקפים אותך אבל לנקוט זהירות. לוקח את הכביש בדרך כלל יש יתרונות רבים יותר מאשר מקבל אחרים כדי לראות דברים מנקודת המבט שלך. אלה יכולים לכלול:

 • תחושה של גאווה על לא כפוף לרמה של אחרים
 • הוכחה לכך שאתה מישהו שלא יפגע במישהו אחר, אפילו מי שעושה את זה לך
 • שלום רב יותר במניעת אנשים שגורמים לך כאב
 • לנוע מהר יותר מן הפרידה ידידות רעה
 • מוניטין טוב יותר כחבר. אחרים יראו כי אתה לא הולך לחלוק כל ויכוחים בפומבי וחברים יראו אותך כמי שישמור על הקשר שלך מקום בטוח.

איך לקחת את הדרך הגבוהה

אם מישהו מנסה לדחוף אותך להגיב על השליליות שלהם, אתה יכול להגיב ועדיין לקחת את הכביש המהיר, אבל להיות זהירים מאוד על מה שאתה אומר ואיך אתה אומר את זה.

כחלופה, אתה יכול לבחור להמשיך הלאה ללא הסבר. אם מישהו הלך לאחרים ודיבר על ויכוח שהיה לך, זה טופס רע וכנראה סוף החברות שלך בכל מקרה, אז למה להגיב?

אם תעשה זאת, זכור את הדברים הבאים:

 • קח קצת זמן לפני להגיב כדי לוודא שאתה במצב רגוע של המוח.
 • אין להשתמש במילים לקלל או קוראים שם.
 • היצמד לעובדות בלבד.
 • להיות מודע של הדברים שאתה אומר ואיך זה יכול לגרום לחבר שלך להיראות רע. בקיצור, לא "לתקוף בחזרה" עם המילים שלך, אבל להגיב רק על הדברים שאתה רוצה להבהיר. לדוגמה, "לא, אני בהחלט לא לרמות את אשתי, וגם אני לא הייתי עושה את זה, ג 'ון שוכב על זה, ואת האופן שבו מחלוקת זו פורסמה עושה אותי מאוד עצוב." ואז תעזוב את זה.
 • שים לב למה שאתה רוצה מחוץ למערכת היחסים. האם אתה עדיין רוצה להיות חברים בשלב כלשהו? זה יהיה מאוד קשה לעשות את זה אם תבחר להגיב.

אנשים שתוקפים אותך כנראה יעשו את אותו הדבר למישהו אחר, ובסופו של דבר, אחרים יראו בדיוק איזה סוג של חבר הם באמת. בינתיים, אם אתה לוקח את הכביש המהיר אתה יכול להיות בטוח כי המוניטין שלך כחבר יהיה הנסיעה הרבה יותר טוב בסופו של דבר מאשר אם היית הגיב.

No Replies to "כיצד להימנע ארגומנט על ידי לקיחת כביש גבוה"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  3 + 4 =