האם חבריך חבריך? או להעליב אותך? איך אפשר לדעת?

האם חבריך חבריך? או להעליב אותך? איך אפשר לדעת?

כאשר מישהו הוא חבר שלנו, זה לא תמיד קל לקבוע מתי הידידות הופכת רעילה. סימן אחד לכך שידידך עשוי להיות לא נכון הוא כאשר הם נותנים לך מחמאה אחורית, או הצהרת שבחים שהיא למעשה עלבון בתחפושת. חלק מההצהרות האלה עשויות להיות ברורות לך מיד, בעוד עם מחמאות גבולות אחרות אתה לא יכול להבין שזה עלבון עד מאוחר יותר, כאשר היה לך קצת זמן לחשוב על מה שנאמר.

לעתים קרובות מחמיא על גב היד ניתנת על ידי מישהו שאתה מחשיב לחבר, או לפחות מישהו שאתה ידידותי. עלבון מסוג זה ניתן על ידי אדם עם כוונה לשים אותך למטה. קונוטציה שלילית המעורבת עם מחמאה backhanded לא במקרה. לכן, frenemy או היכרות שחשבת שאתה במצב טוב עם יכול להביע מחאה backhanded בזמן שהם מרגישים מאוימים על ידי המזל הטוב שלך, לא מרוצה ההצלחה שלך, או פשוט כי הם לא ממש מחבבים אותך.

מחמאות אחוריות מגיעות בדרך כלל מאנשים שמתנהגים באופן קטן או קטנוני. הם עשויים לא להביע את המחשבות האמיתיות שלהם על הפנים שלך, והם מנסים לגרום לעצמם להרגיש טוב יותר (חזק, בשליטה) על ידי לשים אותך למטה.

 

הבדל בין תחבושת חבטת גב ועלבון ישיר

 

גם המחמאות האחוריות והעלבונות הישרים הן משפטים המופנים אליכם כדי להפיל אתכם.

עם זאת, מחמאה backhanded נעשה באופן פסיבי אגרסיבי, שנועד לגרום לך לחשוב על חפירה הרבה אחרי שנאמר. זה נעשה לעתים קרובות עם חיוך, על ידי מישהו שחשבת שהוא חבר, ותמיד ישירות אל הפנים שלך. 

יש אנשים שחושבים שכאשר הם נותנים מחמאה חבוטה, הם מעמידים פנים שהם נחמדים.

אחרים מאמינים כי האדם שהם מעליבים לא "מקבל" כי חפירה הוא נזרק דרכם. אבל שניהם טועים. אנשים מבינים מתי הם נעלבים, והסיבה היחידה שיכולה להיות תגובה מאוחרת לעלבון זה היא כי הם נותנים לאדם את היתרון של ספק כי הם חשבו עליהם כחבר.

דוגמאות של מחמאות backhanded להשתנות מאדם לאדם. מה שעלול להיות עלבון לאדם אחד עשוי שלא להיחשב כך למישהו אחר. לכן, אתה צריך לקחת הרבה דברים בחשבון (כולל המצב הנוכחי שלך עם אדם זה, אם הם ידיד אמיתי או לא) לפני שתחליט כי הם נותנים לך משומש backhanded.

 

 

ידוע גם כ

 

עלבון, חפירה

דוגמאות:

מחמאות גבולות אופייניות עשויות להיות:

  • "לא ציפיתי שתעשה את המבחן הזה. (בהנחה שאתה לא חכם מאוד).
  • "השמלה הזאת גורמת לך להיראות הרבה יותר רזה". (בהנחה שהם חושבים שאתה שמן מדי.)
  • "הלוואי שהייתי יכולה להיות פשוטה כמוך, אבל אני מנסה להסתדר עם כולם". (המשמעות כאן היא שאתה נועז מדי או משתלט מדי).

 

No Replies to "האם חבריך חבריך? או להעליב אותך? איך אפשר לדעת?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    60 − 52 =