התעללות מילולית קורה בחברות – הנה איך להתמודד עם זה

התעללות מילולית קורה בחברות - הנה איך להתמודד עם זה

האם אי פעם הרגשת כאילו היית בקשר ידידותי מילולית? התעללות מילולית (המכונה לעתים גם התעללות רגשית) נתפסת בדרך כלל ביחסי הורים או רומנטיקה, אך היא יכולה גם להשיב את ראשה המכוער לידידות.

התעללות מילולית בין חברים

בלב התעללות הוא רצון לשלוט על האדם האחר. הפלות והעלבונות נועדו לקרוע מישהו רגשית, כך שהאדם יהיה פחות סביר לחפש חברים אחרים או לעשות פעילויות ללא המתעלל.

התעללות מילולית היא קבוע לאורך זמן, ושונה בהרבה מקונפליקט הידידותי הרגיל. המפתח להגדרת התעללות מילולית בחברויות הוא התנהגות קולית שלילית עקבית.

במילים אחרות, זה לא כאשר אתה וחבר שלך יש ויכוח (ואפשר לומר דברים פוגעים) או כאשר חבר הוא מצוברח (ואולי לצלם לך). חברויות לעבור עליות ומורדות, ולפעמים אנשים מסכימים ואפילו מתנהגים בצורה גרועה, לכן חשוב להבין את ההבדל בין "מאבק קבוע בין חברים" לבין ידידות פוגעת .

סימנים של חבר פוגע מילולית

התעללות מילולית נועדה לקרוע אותך רגשית על ידי מנסה לזלזל או אפילו להפחיד אותך. אם אתה חושב שהחבר שלך עלול להתעלל בעל פה, שים לב לסימנים הבאים:

 • אומר לך שאתה טיפש כל הזמן
 • אומר שאתה לא תוכל ליצור חברים חדשים
 • קורא לך שמות (שומן, דמה, מטומטם)
 • מאשים אותך כשמשהו משתבש
 • עושה כיף של ההישגים שלך
 • שיתוף דברים מביכים בך מול אנשים אחרים

לפעמים הדרך הטובה ביותר לקבוע אם אתה התעללות מילולית היא לשים לב קרוב איך מישהו גורם לך להרגיש. אם אתה מרגיש מהסס לספר לחבר משהו חיובי שקרה לך, או לא מרוצה עם עצמך לאחר ששהה איתם, זה עלול להיות סימן של התעללות מילולית.

מדוע התעללות מילולית מתרחשת בחברות

כמו כל מערכת יחסים, יש איזון שאמור (בחברות אידיאלית) ללכת הלוך וחזור. לפעמים החבר שלך מחליט לאן ללכת או מקבל את הזרקורים, ולפעמים אתה עושה. בפועל, עם זאת, יש כמה חברויות כי הם מאוד חד צדדי, שבו ההשקעה הרגשית במערכת היחסים הוא tipped רחוק מדי לחבר אחד. חבר אחד יפחד לעזוב את השני.

חבר טוב יאפשר לך את החלל להיות עצמך ואפילו למצוא חברויות אחרות. אבל עם התעללות מילולית, חבר אחד רוצה לשלוט באחרת. חבר אחד יכול לעשות תירוצים על התנהגות רעה של החבר השני במשך כמות מסוימת של זמן. בסופו של דבר, הם יראו את ההתרגשות הרגשית שנמשכה. בהתחלה, עם זאת, זה מאוד קל "להסביר" את זה.

התעללות מילולית מתרחשת גם בגלל כמה אנשים לא למדו איך להיות חבר. אנשים צריכים להשתמש בשכל הישר או בשלטון הזהב בכל הנוגע לטיפול באחרים, אבל כמה אנשים פשוט לא מקבלים את זה מיד. הם עלולים להסיע כמה חברים ומערכות יחסים לפני שהבינו את זה, או שהם עשויים לא להבין את זה ולבלות את חייהם ללא הרף עלוב ולא מסוגל לפעול כמו חבר אמיתי.

מה לעשות אם יש לך חבר פוגע מילולית?

כמו תמיד, אם התעללות מילולית עולה על משהו פיזי, אתה צריך להתרחק מאדם זה מיד ואפילו להתקשר למשטרה אם מוצדק.

ייתכן שתרצה לגשת לחבר שלך כדי להצביע על התעללות מילולית, אבל להיות זהירים. אם אתה מרגיש כי החבר שלך יהיה לצעוק או לצעוק עליך בתמורה, ייתכן שתרצה להביא יחד צד שלישי כדי לעזור לפזר דברים. אפשרות נוספת? פשוט תתרחק מהחברות.

אם תחליט לשלוח דוא"ל לחבר כדי לדון בהתעללות מילולית, היזהר מאוד לגבי המילים שבהן אתה משתמש. לעתים קרובות מדי, חברים משתמשים בדוא"ל כמחסום כדי לחלוק את הרגשות עם חבר, אבל הטון וההתנהגות שלהם עשויים להישמע מאשימים מכיוון שהחבר שלך לא נהנה לראות את הרמזים הלא מילוליים שלך (חיוך, נימה של קול, וכו ').

כתוצאה מכך, החבר יכול לקרוא משהו לתוך המילים שלך כי לא התכוונתי.

אם החבר שלך כבר התעללות מילולית, שליחת הודעת דוא"ל כדי לספר להם את זה כנראה רק להוביל יותר מאותו הדבר. כמה טיפים אם אתה מחליט לשלוח אותם בדוא"ל:

 • מקל על העובדות.
 • לדבר על איך דברים גרם לך להרגיש, אבל לא להקצות מניע לחבר שלך. (לדוגמה, "הרגשתי כאילו אתה צוחק עלי כשאמרת X" במקום "צחקת לי על ידי אומר X.")
 • אין לעסוק הלוך וחזור. דוא"ל כזה באמת מסמל את סופה של ידידות, אז אל תשתמש בו להתווכח. החבר שלך יכול להגיב עם מילים יותר מגעיל, ואם הם עושים, להתעלם מהם ולהמשיך הלאה.
 • אל תקרא להם שמות במאמץ להצביע על כמה נורא הם התייחסו אליך. (לדוגמה, "אתה מתנהג כמו כל כך מפונק, עצמית במרכז החוצפן וכל מה שאתה עושה זה קוראים שם.")
 • תנו להם לדעת כי הידידות נגמרה. (לדוגמה, "נהניתי להכיר אותך, אבל אני מרגיש שהגיע הזמן שאמשיך הלאה מהחברות הזו").

מה אם החבר שלך רוצה לשנות?

אם אתה נותן לחבר שלך לדעת שאתה מסיים את הידידות בגלל התעללות מילולית שלהם והם מתחננים לך הזדמנות נוספת, יש לנקוט משנה זהירות. על הצד החיובי, אתה יכול להיות הראשון להצביע על התעללות שלהם, או זה שעבר סוף סוף דרך. אם זה המקרה, השינוי עשוי לבוא בזמן או מהר יותר, תלוי עד כמה רע האדם רוצה לעבוד על הבעיות שלהם.

אתה בהחלט לא מחויב "להישאר על ידי" חבר שהיה פוגע בך. אז אם אתה מרגיש כאילו תהיה negativity יותר מכוונת כלפיך בזמן חבר שלך עובד את הבעיות שלהם, יש לך את כל הזכות לאחל להם את הטוב ביותר ופשוט להתרחק. אם הם בסופו של דבר לשנות את הצבע שאתה יכול להיות חברים שוב, אתה יכול להגיד להם שאתה תהיה פתוח אליו אז, אבל כדי להיות בטוח להמשיך הלאה, כך שאתה יכול גם יש מרחק.

No Replies to "התעללות מילולית קורה בחברות - הנה איך להתמודד עם זה"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  9 + 1 =