5 טיפים על התמודדות עם חבר אנוכי

5 טיפים על התמודדות עם חבר אנוכי

אם אי פעם היה לך חבר שנדמה כי הוא לוקח יותר מן הידידות מאשר לתת, אתה יכול להתייחס למונח "חבר אנוכי". חבר אנוכי הוא אחד שעשה את כל הדברים עליהם רוב הזמן, כלומר אתה מבלה זמן, תשומת לב, אנרגיה, וכנראה, כסף, על הצרכים שלהם.

איך אתה יכול לדעת אם החבר שלך הוא אנוכי?

אנוכיות אינה תמיד דבר מובן מאליו לחבר. בהתחלה, אדם זה אולי נראה כאילו הם מאוד מעוניינים בך.

אולי הם שואלים אותך שאלות אבל לפני שאתה יכול באמת לענות הם מדברים על החיים שלהם במקום. או אולי הם יוצאים מגדרם לשאול מה שלומך, אבל אחר כך הופכים את השיחה למשהו שהם זקוקים לו עכשיו.

זה כמעט בלתי אפשרי לקבוע את האנוכיות אצל חבר עד שאתה מכיר אותם במשך זמן מה וראיתי אותם במגוון של מצבים. אחרי הכל, כולנו יש quirks שלנו ואנחנו יכולים להיות כל אנוכי לפעמים.

חברות, כמו כל מערכת יחסים, אינה תמיד חלוקה שווה בין "מי". כדי להיות מתויג ידיד אנוכי, מישהו מגלם כי המונח כולו אומר כי פעמים כאשר הם מכניסים מישהו אחר לפני עצמם הם נדירים. במילים אחרות, הם לוקחים הרבה יותר זמן ומספקים הרבה פחות זמן.

למה אתם חברים?

ייתכנו פעמים כאשר אתה שואל את נאמנותו של חבר או יחס. השאלה הנפוצה ביותר שאנשים שואלים את עצמם כאשר הם מבינים חבר שלהם הוא אנוכי הוא: "למה אני חברים עם האדם הזה?" אחרי הכל, אף אחד לא אוהב להרגיש שהם ניצלו.

אל תהיה קשה מדי על עצמך. כדי להיות חברים עם מגוון של אנשים, אתה הולך לבוא במגע עם אנשים אנוכיים. זו עובדת חיים שתתמודד עם אנוכיות בשלב מסוים.

הנה כמה סיבות שאולי בחרת להישאר חברים עם חבר אנוכי:

 • אתה נהנה מהאישיות שלהם.
 • יש לך חברים תומכים אחרים שנותנים לך את המעלית הרגשית שאתה צריך.
 • אתה מרגיש שהחבר האנוכי שלך מעצבן אבל לא מזיק.
 • אתה חושב שהחבר שלך ישתנה.
 • החבר שלך הוא היחיד שיצטרף אליך לפעילות מועדפת, כמו רכיבה על אופניים, הליכה לבלט, סרטי פעולה, הופעות מחבר וכו '. במילים אחרות, החברות שלך מבוססת על פעילות זו וחסרת את הקשר הרגשי שיש לך עם אנשים אחרים.

לספר לחבר שאתה עייף של האנוכיות שלהם

האירוניה של חברים אנוכיים היא שאם תגידי להם שאתם מרגישים שהם מתנהגים באנוכיות, הם גם יזדעזעו, נעלבו מכך שהצעתם דבר כזה, או שלא אכפת לכם בכלל. אם מישהו חסר מודעות עצמית כדי להבחין איך הם מתייחסים לאנשים, אז אתה אומר להם אולי רק לגרום ויכוח בין שניכם במקום לפתור את חוסר האיזון במערכת היחסים שלכם.

אחרי שאמר את זה, אתה חייב את זה לעצמך ואת הקשר כדי להעביר את החששות שלך, אבל להיזהר. אם אתה מפעיל באופן אקראי מאשים אותם דברים ללא דוגמאות אתה תהיה אחד מתנהג אנוכי.

הימנע מלומר דברים כגון:

 • "אתה תמיד..."
 • "אתה אף פעם לא..."
 • "אני שונא כשאתה ..."

במקום זאת, להתמקד בזמנים ספציפיים חבר שלך פעל אנוכיות, ומדוע זה רע לחברות שלך.

דוגמאות:

"כשסיפרתי לך שאני באמת בודדה ושאלתי אם אני יכול לראות אותך, צחקת עלי, אני צריך חברה ואני שם כשאתה רוצה לעשות משהו זה היה רגע חשוב והרגשתי שאתה לא מודאגים מהרגשות שלי ".

"הקשבתי בסבלנות כשהתלוננת על החבר שלך, אבל עכשיו שיש לי בעיות שלא אכפת לך, אתמול כשסיפרתי לך איך אני מרגישה שפשוט אמרת לי להתגבר על זה".

"היית קורא לי כל יום בקיץ שעבר כשרצית שמישהו יראה את הילדים שלך, שמחתי לעשות את זה, אבל היום כששאלתי אותך טובה, פוצצת אותי, הבנתי שהמקרה הזה קורה יותר לעתים קרובות לא. "

זכור, כאשר אתה מדבר עם החבר שלך, לא לתקוף. זה איזון קשה. בקש מהם להקשיב לרגשות שלך ולא להאשים אותם בדברים.

גם אם הם עשו משהו לא בסדר, הזיכרון שלהם מהמצב עשוי להיות שונה כדי להיות מוכנים לכך. כמו כן, להיות מוכנים עם סיבות מדוע אתה מרגיש חבר שלך פעל אנוכיות, כך שתוכל לדון מה אתה רוצה את החבר שלך לעשות במקום. זה קל יותר מאשר רק אומר, "אתה כל כך אנוכי" בלי לתת דוגמה.

מה המטרה שלך מדבר עם החבר שלך?

לפני שאתה מדבר עם חבר על להיות אנוכי, לקבוע את הכוונות שלך. האם אתה רוצה לעבוד דרך דברים או לסיים את הידידות?

אם אתה רק רוצה לסיים את הידידות, אתה יכול לעשות את זה בלי דרמטי. חלק מכם עשוי לרצות לצעוק ולספר לאדם כמה אנוכי הם, אבל במקום זאת, לשמור על קור רוח שלך בשלווה לספר להם איך אתה מרגיש, גם אם אתה יודע שזה סוף העמותה שלך. גישה זו תהיה השפעה גדולה יותר על אדם אנוכי מאשר היסטריה או התנהגות מתכוון.

אל תנסה לשנות חבר אנוכי

בזמן שאתה בהחלט צריך לדון החששות שלך על האנוכיות שלהם, אף פעם לא מניח שאתה תשנה אותם. אנשים ישתנו כאשר וכאשר הם רוצים, ובעוד אתה יכול לספר להם איך הם גורמים לך להרגיש, אתה לא יכול לצפות מהם להפוך לאדם אחר (אכפתיות) יותר. אנשים הם מי שהם.

No Replies to "5 טיפים על התמודדות עם חבר אנוכי"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  20 + = 29