אפריקאים אמריקאים: כוויות שמש וסרטן העור – insightyv.com

אפריקאים אמריקאים: כוויות שמש וסרטן העור

אנשים רבים מאמינים בטעות כי כהה את העור שלך את הטון נמוך יותר את הסיכון עבור מקבל כוויות שמש או סרטן העור. למרבה הצער זה אי הבנה לא רק נפוצה, אלא גם מסוכנת. לא רק אמריקאים אפריקאים או כל אדם צבע לקבל כוויות שמש לכולם, לא משנה את צבע העור או הטון, הוא בסיכון לסרטן העור, כמו גם.  

אפריקאים אמריקאים ואת הסיכון של קבלת כוויות שמש

כאשר אתה חושב על אנשים שקיבלו sunburned, אתה בדרך כלל לחשוב על אדם בהיר, מנומש אולי עם עיניים בהירות, לא מישהו עם עור שחור או חום.

אבל אנשים עם עור שחור יכול לקבל כוויות שמש ממש בצד חבר שלהם עם עור חיוור. זה נכון! בטח, זה לא קל להשיג כוויות שמש אם יש לך עור כהה פסוקים עור בהיר, אבל הסיכון עדיין שם. זה גם אומר שכל אחד הוא סיכון לפתח סרטן העור.

צבע העור ואת הטון נקבע על ידי תאים בשכבה החיצונית של העור שלנו שנקרא melanocytes המייצרים מלנין. מלנין הוא פיגמנט שנותן הן לעור שלנו והן לעיניים את צבעם. לכל אדם יש אותו מספר של מלנוציטים, צבע העור שלנו נקבע על פי כמות המלנין שהתאים מייצרים. ככל שמלנין הפיק את צבע העור שלנו כהה יותר.

דרמטולוגים מדרגים את הסיכון לכוויות שמש לפי סולם פיצפטריק:

  • סוג אני: עור לבן חיוור – תמיד כוויות, לא שיזוף
  • סוג II: עור לבן – כוויות בקלות, שיזוף מינימלי
  • סוג III: עור לבן – כוויות מינימליות, שיזוף בקלות
  • סוג IV: חום בהיר או עור זית – כוויות מינימלי, שיזוף בקלות
  • סוג V: עור חום – לעתים נדירות כוויות, שיזוף בקלות ובאפלה
  • סוג VI: חום כהה או עור שחור – לעתים נדירות כוויות, תמיד tans, עמוק פיגמנט

קרא מחדש את סוג V ו- VI. לעתים נדירות, לא לעולם לא. אנשים אשר נופלים לתוך סוגים IV, V, ו- VI יכול להיות מגוון גדול מאוד של צבעי העור ואת גוונים אשר תלוי בהרבה דברים, כולל גנטיקה ולאום.

 אם אתה לא יודע איפה אתה נופל על סולם פיצפטריק לשאול את הרופא או אסתטיקה בפעם הבאה שאתה רואה אותם. לדעת מספר Fitzpatrick שלך יכול לעזור לך להגן כראוי על העור מפני השמש השנה.

אז מה המשמעות של מספר פיצפטריק שלך עבור קרם הגנה ושמש? זה אומר שאתה לא חסינות מפני כוויות שמש לא משנה מה מישהו אומר לך. האם אתה הולך לקבל כוויות שמש בכל פעם שאתה בשמש אם העור שלך הוא כהה יותר? כנראה שלא. עם זאת, מסנן קרינה אינו אופציונלי. רק בגלל שזה נדיר עבור אפריקאים אמריקאים לקבל כוויות שמש זה לא אומר שזה לא יקרה. 

כוויות שמש על עור שחור נראה שונה מאשר כוויות שמש על עור בהיר – הרבה זמן אדמומיות העור שמראה על גוונים בהירים העור אינו שם על העור כהה ולכן זה לא מובן מאליו לאנשים שיש להם כוויות שמש. אבל מתיחות, כאב, עור חם למגע וקילוף בהמשך הם כל האינדיקטורים שיש לך או היו כוויות שמש לא משנה את צבע העור שלך. זכור מקבל רק אחד blistering sunburn מעלה את הסיכון של סרטן העור בשלב מאוחר יותר בחיים. אז הקפד להחיל sunscreen כי הוא לפחות 30 SPF כל יום.

אפריקאים אמריקאים יכולים לקבל סרטן העור

מיתוס נוסף הוא כי אנשים עם עור שחור לא יכול לקבל סרטן העור.

זה לא בסדר. ישנם סוגים רבים של סרטן העור, וכן, לאחר העור השחור עושה לך פחות סיכוי לקבל חלק מהם, אבל אתה עלול להיות מופתע לדעת כי אמנם זה נדיר עבור אנשים שחורים כדי לקבל מלנומה, אלה שיש להם את זה הם סביר יותר למות או לקבל סיבוכים נוספים מהמחלה. האם ידעת שבוב מארלי מת ממלנומה?

בדרך כלל מלנומה מופיעה באזורים של הגוף שמקבלים חשיפה לשמש סדירה, אך מלנומה יכולה להתרחש גם במקומות פחות טיפוסיים עבור אותם אנשים עם גווני עור כהים יותר. מקומות כמו כפות הידיים, כפות הרגליים, ומיטת הציפורן. בגלל תפיסה מוטעית כי אנשים שחורים לא יכולים לקבל סרטן העור, כי אנשים לא הודיעו כי מלנומה יכולה להתעורר במקומות לא טיפוסי בעור שחור, אנשים עם גוון עור כהה מאובחנים מאוחר יותר לפעמים מאוחר מדי לטיפול מלנומה.

מלנומה יכולה להיות קטלנית אם לא מטופלים מוקדם מספיק.

אם יש לך עור שחור אנא אל תניח שאתה הסיכון לסרטן העור הוא אפס. בדוק את העור באופן קבוע עבור שומות חשודות ולראות רופא אם משהו נראה או מרגיש שונה על העור שלך – בכל מקום על העור שלך או מתחת לציפורניים שלך.

עודכן על ידי חנה טטרו

No Replies to "אפריקאים אמריקאים: כוויות שמש וסרטן העור"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.