למה כמה אבות גרושים הם ניכרים מן הבוגרים שלהם ילדים

למה כמה אבות גרושים הם ניכרים מן הבוגרים שלהם ילדים

 

למה אבות גרוש לבחור אישה חדשה על ילדיהם

 

יש תוצאות מחקר חדשות מהמרכז לדמוגרפיה של בריאות והזדקנות של אוניברסיטת ויסקונסין-מדיסון על אבות גרושים ועל היחסים שלהם עם ילדים בוגרים.

באמצעות נתונים משנת 2000, 2002, 2004 ו 2008, המחקר מרחיב את הספרות הקיימת על אבות לאחר גרוש היחסים שלהם עם ילדים בוגרים. באופן ספציפי, המחקר משווה בין גיל מאוחר לאמצע החיים המתגוררים באמצע החיים לבין מערכת היחסים שלהם עם ילדיהם הבוגרים מנישואין קודמים או יחסים לאחר שהם נכנסו למערכת יחסים חדשה.

מה מצא המחקר?

תוצאות ראשוניות של הניתוח מראות כי:

 • מתגרשים מאמצע ימי הביניים ועד ימי אבות מאוחרים, שיש להם פחות קשר, נוטים פחות להעביר כספים לילדיהם הבוגרים מאיחוד מוקדם יותר מאשר לאבות גרושים שנותרו ללא הפרעה.
 • לקהילה יש השלכות שליליות על יחסי האבות הגרושים עם ילדיהם הבוגרים, כמו גם על נישואין שניים.
 • אף על פי שילדים חדשים (צעד) מפחיתים את הקשר עם הילדים ומעברם כספים מאיחוד מוקדם, שינויים במבנה המשפחתי של בני הזוג הנפרדים ומבני הזוג הגרושים אינם אחראים להשפעה של השתתפות מחדש.
 • יש כמה ראיות מרמזות לכך שלילדים שלב רביעי יש השפעה שלילית קטנה יותר על קשרי אבות גרושים עם ילדיהם הבוגרים משותף מוקדם יותר מאשר ילדים ביולוגיים חדשים.
 • ההשערה של "חילופי משפחה" אינה נתמכת כאשר ממצאים מצביעים על כך שילדים חדשים (צעד) מפחיתים את יחסי האבות עם ילדם הבוגר מהאיגוד הקודם, במידה פחותה או דומה, כמו ילדים נוספים מאיגוד קודם.

  מה המחקר מספר לנו על אבות גרושים שנישאו מחדש או משתכנים?

  1. אבות להפוך את החבר החדש שלהם עדיפות על הקשר שלהם עם ילדיהם.

  2. נשים או זוגות שניה מניעים טריז בין אבות לילדים ואבות מאפשרים לזה לקרות.

  3. נשות ראשונות נוהגות טריז בין האבות לבין הילדים הבוגרים.

  אבות במודע או שלא במודע לבחור לעשות את זה כאשר הם הופכים מעורבים עם שותף חדש. 

  4. האינסטינקט ההורי של האם הוא נלהב יותר מאבות. זה יכעס כמה גברים, אבל זה נכון. אמהות מעטות מעניקות למערכת יחסים חדשה עדיפות על ילדיהן. האם זה יכול להיות כי אמהות בטוחות יותר ביחסיהן עם ילדיהן?

  5. אבות יש בעיה הפרדת היחסים שלהם עם אישה חדשה מן היחסים שלהם עם ילדיהם.

  6. כמה אבות לעשות החלטות רעות כאשר מדובר בבחירת בן זוג חדש. אם אישה חדשה אינה מעודדת אב לשמור על קשר הדוק עם ילדיו, היא היתה בחירה גרועה.

  7. ילדים חדשים מנישואין שניים או שלישים תופסים את מקומם של ילדים מנישואים ראשונים. 

  תהא אשר תהא הסיבה, כמה אבות גרושים נכשלים למלא את חובותיהם לילדיהם לאחר הגירושין. ילדים מבוגרים של גירושין ארוכים בקשר חזק יותר עם אביהם, אך עד שיובן כי אישה חדשה אינה חשובה יותר, ילדים בוגרים אלה ימשיכו לסבול מאובדן הקשר. 

  No Replies to "למה כמה אבות גרושים הם ניכרים מן הבוגרים שלהם ילדים"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.

   27 − 19 =