איך גירושין נוטה להשפיע על ילדים ומה ההורים יכולים לעשות כדי לעזור

איך גירושין נוטה להשפיע על ילדים ומה ההורים יכולים לעשות כדי לעזור

גירושין יש את היכולת להגדיר את הילד למאבקים רגשיים לכל החיים. גירושין של הוריו של ילד יכול להשאיר אותם עם רגשות שליליים הם יטפלו לאורך חייהם בצורה זו או אחרת.

כן, ילדים לומדים להסתגל לעובדה שהוריהם גרושים, אך העצב שנגרם על ידי הגירושין לעולם אינו נעלם לגמרי. נוסף על הצער שחש הילד על גירושין של הורה, יכולות להיות השלכות הרסניות אם ההורים לא יטפלו בגירושים בצורה אחראית.

אני זיפים כשאני שומע הורים אומרים שילדים "גמישים" ויכולים "לטפל" בגירושין שלהם. כמה מבוגרים הם הרוסים שנים לאחר גירושין היה סופית, אך מסיבה כלשהי, הם מאמינים כי הילדים שלהם מסוגלים יותר להתגבר וללמוד לחיות עם המצב שהם, עצמם, מתקשים לקבל ולהמשיך הלאה מ.

האמונה שילדים גמישים וגמישים יותר מבחינה רגשית מכפי שהם למעשה יכולים להביא ילדים לאסון בעת ​​גירושין של הוריהם. 

4 סיבות חשוב לשים ילדים ראשון במהלך גירושין

הורים רבים מתמקדים יותר בהליך המשפטי של הגירושים והצרכים הרגשיים שלהם מאשר בצורכי ילדיהם. חוויית הגירושין של הילד מעוצבת על ידי האם ההורים ממשיכים לשים את רווחתם ואת ביטחונם של ילדיהם לראשונה במהלך תהליך הגירושין. הנה ארבע סיבות זה קריטי לשים את הילדים הראשון.

 

1. גירושין פירושו שינויים עצומים בחייהם של ילדים. זה יכול גם מתכוון מעורבות ישירה בסכסוך בין ההורים, שינויים במקום שבו הם חיים, מצוקה כלכלית, קשרים שבורים עם הורה, אובדן ביטחון רגשי רבים של לחץ רגשי.

2. גירושין פירושו אובדן של משפחה של ילד, משהו שהוא מרכז היקום שלהם. אם ילד גדל במשפחה של סכסוכים מאושרים או נמוכים, המשפחה הזאת היא הבסיס לביטחונם.

זה מה שמאפשר לילד הזה לצאת לעולם ולהרחיב את האופקים שלו, כי הם יודעים שיש מקום בטוח לחזור אליו.

אובדן משפחה שלמה הוא כמו מוות לילד. תהיה תקופה של צער וצורך להחליף, עם משהו חדש הביטחון שהיו להם במשפחה שלמה.

3. גירושין מגדילים את הסיכון של הילד לבעיות פסיכולוגיות, חינוכיות וסוציולוגיות. גירושין של הורה נוגעים בכל היבט של חיי הילד. יחסי הילד עם חברים ישתנו ויכולתם להתמקד ולהתרכז בבית הספר יושפעו. כתוצאה מכך, קיימת אפשרות מוגברת של בעיות עם חרדה ודיכאון.

4. גירושין גורמת לילדים כאב רגשי. לא משנה כמה קשה ההורה מנסה וכמה טוב הם ההורים, ילד ירגיש עצב ואובדן במהלך ואחרי גירושין. גירושין שלך הולך לפגוע הילדים שלך! ובבקשה, אל תיפול על אמונה שטויות שאם "ההורה מאושר, הילד יהיה מאושר". אלא אם הילד שלך הוא צד להתעללות ביתית או לסכסוך גבוה, הילד יכול לדאוג פחות אם אמא ואבא יהיו מאושרים.

יש הורים שיש להם אמונה מוטעית שילדיהם מבלים זמן ואנרגיה מדאיגים את אושרם.

שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מן האמת, ילדים עוסקים בשמחתם ובביטחונם, כפי שהוא צריך להיות.

אז, בבקשה, לא פרוייקט הצורך שלך להתגרש, כך שאתה יכול להיות מאושר "" על הילדים שלך. אתה תעשה להם שום טובה וזה יהיה לשחרר אותך עד להתעלם הכאב שלהם בשל אמונה מוטה כי הוא לא נכון.

תופעות שליליות של גירושין לילדים

אם אתה משווה ילדים ממשפחות שלמות לילדי גירושים, ילדים ממשפחות גרושות הם:

 • פעמיים יש סיכוי לראות ספק שירותי בריאות הנפש
 • פעמיים יש סיכוי להפגין בעיות התנהגותיות
 • יותר מכפליים סיכוי להיתקל בבעיות עם דיכאון והפרעות במצב הרוח
 • פעמיים סביר להניח לעזוב את בית הספר התיכון לפני סיום הלימודים
 • פעמיים יש סיכוי להתגרש כמבוגרים
 • פחות מוכשרים מבחינה חברתית ונוטים להשתהות בנערים לפני המעבר לבגרות

  אנדרו שרלין, דמוגרף משפחתי באוניברסיטת ג'ונס הופקינס, אמר כי גם אלה שגדלים להיות מאוד מצליחים כמבוגרים נושאים את "הטראומה השיורית של הפרידה של הוריהם".

  במילים אחרות, כאשר אנו, כמבוגרים, מקבלים את ההחלטה להתגרש, אנחנו הולכים נגד האינסטינקט הטבעי שלנו כדי להגן על ילדינו מפני נזק. יש הטוענים כי גירושים כשלעצמם אינם גורמים נזק לילדים. הם מאמינים כי התנהגותם של ההורים בזמן הגירושין היא שקובעת איך הילד יהיה הנסיעה או מה ההשלכות יהיו.

  כהורים, אנו יכולים להפחית את ההשפעות השליליות של גירושין על ילדינו. זוהי חובתנו לעשות כל שביכולתנו כדי לעזור לילדים שלנו להתמודד.

  No Replies to "איך גירושין נוטה להשפיע על ילדים ומה ההורים יכולים לעשות כדי לעזור"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.

   + 77 = 81