הנה כמה טיפים מועילים של איך הורים יכולים ללמד אחריות

הנה כמה טיפים מועילים של איך הורים יכולים ללמד אחריות

בשנים שגדלתי, כבוד היה עיקרון שבו האמינו הורי. אבא שלי היה דבק אמיתי עבור כבוד, אשר עשוי להיות בחלקו תוצאה של הרקע שלו אכיפת החוק. באותם ימים, משמעת המנוהלת על ידי אבות כללה לעתים קרובות סואט על הישבן.

לעולם לא אשכח בוקר אחד כשיצאתי לבית הספר. אבא שלי עבד במשמרת בית הקברות של סיירת הכביש המהיר וחזר הביתה בדיוק כשהתכוננתי לצאת מהבית לבית הספר.

אמא שלי ביקשה ממני לעשות משהו, ואני הגיבתי אופיינית שלי לפני העשרה אופנה עם תגובה מכובדת.

אבא שלי תלה את המעיל בארון ולקח את קולב העץ שהיה בידו ושבר אותו מעל אחורי ואמר לי שאסור לי לדבר ככה עם אמא שלי. זה היה לקח למדתי בדרך הקשה, אבל אחד כי יש תקוע איתי כל השנים האלה.

עכשיו, בהחלט לא הייתי תומך בגישה זו בעולם של היום להוראת כבוד. אבל הרעיון הוא לפחות חשוב היום כפי שהיה אז. ללמד ילדים כבוד הוא אולי קשה יותר מאשר אי פעם נתון כי אנו חיים בעולם "זה הכל עלי" ו תרבות פופולרית שבה כבוד נפל.

מושג הכבוד הוא אחד המשקף ערכים והתנהגויות כמו אדיבות, טוב לב, שלווה, נימוס, בעקבות כלל הזהב, והתנגדות לנטיות להיות מוטה, שיפוטית או בריון.

וזה רעיון שיש יישום שווה למבוגרים ולילדים.

אז, בהכרה כי כבוד הופך בחוגים מסוימים אבוד אמנות, מה אבא יכול לעשות כדי לוודא שילדיו ללמוד את הערך של והתנהגויות שנולדו של כבוד?

 • להתחיל מוקדם. אבות צריכים לעבוד על הוראת כבוד לילדיהם בשנים הראשונות שלהם. ברגע שהם מסוגלים לתקשר התנהגות המודל, אנחנו צריכים ללמד אותם לכבד אחרים, במיוחד כמבוגרים בחיים שלהם. כאשר הם רוצים להפריע למבוגר בשיחה, להזכיר להם שזה לא מנומס, כי הם צריכים לחכות לרגע פתוח. לעזור להם להתנהג כראוי בבתיהם של סבים או אנשים אחרים. ללמד אותם להשתמש נימוסים טובים במסגרות ציבוריות ופרטיות. עזור להם לכבד את רכושם ופרטיותם של אחרים. כל אלה הם מושגים ילדים צריכים ללמוד בהקדם האפשרי.
 • מודל התנהגות מכובדת. ילדים לומדים בצורה הטובה ביותר על ידי דוגמה, והם ילמדו את רוב מה שהם לומדים על כבוד צופה בך. פנקו את אמם בכבוד; לכבד אותה על ידי הקשבה לה, לקחת את דעותיה בכבוד ותמיד מדבר בשלווה ובכבוד אליה. הצג כבוד גם לילדך. לכבד את גופם, את חוש המרחב שלהם, את רכושם. לדבר בשלווה ובאופן שווה מבלי לאבד את הכעס, לקרוא שמות או לזלזל בהם. אחת הצעירות שעבדתי איתן פעם אמרה לי שלא אכפת לה כשההורים שלה נשבעו בכלל, אבל כשקראו לה שם, היא היתה הרוסה. שמור על השפה שלך מתאים להימנע להקניט את הילדים יותר מדי או לעתים קרובות מדי.
 • הקשיבו בתשומת לב. אחת הדרכים החשובות ביותר שאנו מרגישים מכובד היא כאשר אחרים להקשיב לנו. תן לילדים שלך את מלוא תשומת הלב שלך כשאתה בשיחה. שים את כל מה שאתה עושה; להתרחק מהטלוויזיה או מסך המחשב ולתת קשר עין הילד שלך. דגש על מה שהם אומרים ועל הרגשות שהם מתקשרים, ואז לשקף אותם רגשות ומחשבות אליהם.
 • ללמד כנות המודל. דרך אחרת שאנשים מרגישים כבוד היא כאשר אחרים הם כנים איתם. לתקשר ציפיות ברורות ולהודיע ​​להם בעדינות כאשר הם פגשו אותם או כאשר הם נכשלו בהם. להיות ישירה אבל חביבה. כפי שאתה כנה איתם, הם ילמדו את הערך של כנות בכל מערכות היחסים החשובות שלהם.
 • לכבד את המגוון. קחו הזדמנויות ללמוד יחד על תרבויות אחרות, דתות, השקפות פוליטיות ואנשים. לעזור להם להיות נוח ומכיר סוגים שונים של הגדרות. כשילדינו גדלו, היו לנו שכנים שעלו מספרד, והזמנו את המשפחה הזאת ללמד אותנו על ארצם ועל מנהגיהם. יצירת הזדמנויות להעריך ולהעריך הבדלים סייעה לילדינו לפתח התנהגות מכובדת כלפי אנשים שונים מהם.
 • בנה את הערך העצמי של ילדך. כאשר אנשים מרגישים טוב עם עצמם, הם נוטים יותר להתייחס לאחרים גם בכבוד. לחגוג את ההישגים שלהם ולתפוס אותם עושה דברים טובים. לחזק התנהגות טובה, כאשר יש צורך, בעדינות נכונה לתקן התנהגות גרועה. ההערכה העצמית של ילדיך קשורה באופן ישיר לכבוד שהם מרגישים מאחרים סביבם - בעיקר הוריהם.
 • לתקשר ולהפגין אהבה. באופן אישי, להביע את האהבה שלך לילדים שלך באופן קבוע. חיבוקים, נשיקות, היאבקות שובבה, זמן ממוקד, טפיחה ראויה על הגב - כל הדרכים שבהן אנו יכולים להראות אהבה. ודא כי אתה לתקשר בשפה של הילד שלך אהבה, כך שהם יכולים באמת להרגיש את זה. אם ההתנהגות שלהם צריכה לתקן, לעשות את זה מהר ואז בקצרה כדי לתקשר אהבה. כאשר הם מרגישים נאהבים ומקובלים, הם יגיבו בכבוד.
 • שים את עצמך בנעליים שלהם. אמפתיה היא מרכיב חשוב בפיתוח כבוד. אם יש לך ציפייה כי הבן שלך לא ללוות משהו שלך בלי לקבל רשות, להציע לו אותו אדיבות עם החפצים שלו. נסה להיזכר איך זה היה כשהיית בגיל שלהם, ולא לשים אותם ברגעים מביכים או קשים עם האחים שלהם או בני גילם. קצת אדיבות משותפת ושמירה על כלל הזהב כפי שהוא מתייחס לילדים שלך עובר דרך ארוכה.

דוגמנות של התנהגות מכובדת, הפגנת אהבה, דאגה ופוקוס, והצגת אמפתיה הם כל הדרכים שבהן אבות יכולים ללמד בצורה הטובה ביותר על כבוד. כאשר אתה עובד לעשות את הדברים האלה, הילדים שלך יגיבו בעין יפה, ואת המאמצים שלך יוביל ילדים המעריכים כבוד לאחרים.

No Replies to "הנה כמה טיפים מועילים של איך הורים יכולים ללמד אחריות"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  80 − 72 =