יתרונות הגישור במקרים של משמורת ילדים

יתרונות הגישור במקרים של משמורת ילדים

הורים רבים מכירים היטב את הגישור כדרך לפתרון מקרים של משמורת ילדים, אך אינם בטוחים במה הוא או כיצד ליזום אותו. בקיצור, הגישור הוא תהליך של פתרון סכסוכים משפטיים שבהם צד שלישי נייטרלי - מתווך מקצועי - מסייע להורים לדון בנושאים ולהגיע להסכמה על החלטות הורות. במקרים של משמורת ילדים, הגישור מעודד תקשורת ושיתוף פעולה בין ההורים ומאפשר להורים לעבוד יחד כדי להגיע להסכם שפועל עבור כולם.

פעמים רבות, משמעות הדבר היא להגיע להסכם על החלטות הורות חשובות כגון זמן הורות ולוחות זמנים לביקור.

תפקידו של המתווך הוא להקל על הדיון באמצעות זיהוי נושאים ושאלות. מגשר משמורת ילדים יכול גם לסייע בניסוח התנאים של הסכם משמורת ילדים אם הוא הגיע. עם זאת, מתווכים לא נותנים ייעוץ משפטי לא מחליטים את המקרה. במקום זאת, תפקידם העיקרי הוא להקל על התקשורת ולעזור להורים להגיע להסכמה הדדית. 

יתרונות הגישור

 • כַּספִּי - גישור משמורת ילדים יכול לחסוך לך זמן וכסף, לעומת העלות של הבאת מקרה משמורת ילדים לפני בית המשפט המקומי המשפחה שלך.
 • רִגשִׁי - גישור מאפשר לך שליטה רבה יותר על הורות ועל טיפול בילדים החלטות, לעומת בעל משמורת הילד במקרה החליט בבית המשפט.
 • השתתפות מוגברת - כאשר מגיעים להסכם באמצעות גישור, ההורים יכולים להחליט על תנאי ההסכם עצמם, ולא על שופט להחליט. משמעות הדבר היא כי יש לך פוטנציאל שליטה רבה יותר על מה שקורה - וזה יכול גם מתכוון כי לשעבר שלך יהיה סביר יותר להשמיע את דעתו מההתחלה.
 • עלייה במעקב - חלק מהמחקרים הראו שכאשר הורים מסוגלים להגיע להסכם באמצעות גישור, הם מרוצים יותר מההסכם, ויש סבירות גבוהה יותר שיפעלו איתו. זה יכול אומר כי שלך לשעבר סביר יותר לעשות את שלו / שלה חלק אם אתה להגיע להסכם באמצעות גישור, לעומת הולך דרך בית המשפט המקומי המשפחה שלך.
 • סודיות - לבסוף, הגישור הוא סודי, ומגשרים ומפלגות אחרות בהווה אינם יכולים לדון בסוגיות שהועלו בפגישת גישור עם כל אחד אחר. זה שונה מאוד מן ההליך טיפוסי המשפט, אשר לעתים קרובות פתוח לציבור.

כיצד ליזום גישור

התחל על ידי להגיע אל בית המשפט המקומי שלך המשפחה כדי לראות אם יש להם רשימה של מגשר ילדים מאושרים מתווכים. אם הם עושים זאת, חקרו כל אחד מהם באינטרנט והושיטו יד לשניים או שלושה שאתם מעוניינים בהם ביותר. אם בית המשפט המקומי שלכם אינו מספק הפניות למתווך, בקשו מאמהות חד-הוריות אחרות ואבות שאתם מכירים עבור הפניות או מתווכים במחקר שלכם אזור מקוון.

למה לצפות מגישור

כאשר אתה נכנס לגישור עם האקס שלך, אתה יכול לצפות לדון בבעיות מרובות הקשורות להורות - כולל שגרת הזמן ההורה שלך או לוח הזמנים של הביקור. באמצעות שיחה זו, ייתכן שתוכל להגיע להסכם מלא או חלקי. מפגש גישור מוצלח יסתיים עם שניכם להגיע להסכם על כל או חלק מהנושאים העיקריים אתה בפנים.

הסכם מלא הוא שבו ההורים ליישב את כל הנושאים, בעוד הסכם חלקי הוא שם כמה בעיות הם התיישבו, אבל אחרים עדיין מצטיינים.

גם אם תגיע להסכמה לגבי חלק מהבעיות שעליהן אינך מסכים כרגע, ישיבת הגישור שלך תיחשב כהצלחה.

למה הגישור לא עובד בשביל כולם

בעוד גישור הוא אופציה נהדרת עבור הורים רבים, זה לא עבור כולם. הגישור עובד הכי טוב להורים שמסוגלים לעבוד ביחד ולשים את צרכיהם של ילדיהם תחילה. אם אתה והאקס שלך מתקשים לתקשר או להביע הרבה איבה זה כלפי זה, אתה עלול למצוא את זה קשה במיוחד לעבוד יחד במהלך גישור. בנוסף, אם הורה אחד פוגע באחרת או שיש טענות על התעללות בילדים, ייתכן שהגישור אינו אופציה הולמת. 

לבסוף, אם אתה סקרן לגבי גישור או מאמין שזה יכול לעזור לך להגיע להסכם הדדי עם האקס שלך, לנקוט צעדים כדי למצוא מתווך באזור שלך ולהתחיל את התהליך.

זה יכול להיות להיות הדבר הטוב ביותר שעשית אי פעם עבור הילדים שלך!

No Replies to "יתרונות הגישור במקרים של משמורת ילדים"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  3 + 5 =