האם אתה יודע איך הילד שלך מרגיש על גירושין שלך? | insightyv.com

האם אתה יודע איך הילד שלך מרגיש על גירושין שלך?

האם אתה יודע איך הילד שלך מרגיש על גירושין שלך?

ילדים בדרך כלל מרגישים הרבה כאב וסכסוכים רגשיים במהלך הגירושין ואחריהם. בין אם הילדים שלך אומרים את זה או לא להראות את זה, אתה יכול להיות בטוח שהם מושפעים עמוקות על ידי גירושין ואת המאבקים סביב זה. המאמר הבא נותן תובנה מצוינת הגירושין מנקודת המבט של הילד.

השפעות הגירושין על ילדים:

ד”ר דון האנטלי, פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת ארגוזי / ערים תאומות אומר, “לא משנה באיזה גיל ילד, הוא או היא יתקשו יותר להתרגל לגירושים אם יש המשך הסכסוך בין ההורים.

גורמים נוספים המוסיפים לקושי זה כוללים, אובדן קשר עם הורה מוסמך, שאינו משמורן; מתח פיננסי; שינוי כתובת; אובדן המשכיות בבית הספר ובבית שגרות; בעיות פסיכולוגיות במשמורת או בהורה שאינו קסטודיאלי; גבולות מטושטשים בין ההורה לבין הילד “.

 

עובר גירושין: מנקודת מבט של ילדך

 

 • אל תשים אותי באמצע. אם אתה צריך לדבר אחד עם השני, בבקשה לעשות את זה בעצמך. אל תיתן לי פתקים כדי לשאת את ההורה האחר שלי. אל תשמור עלי סודות מפני ההורה האחר שלי. אל תשים אותי במצב של צורך לענות על שאלות אין לי תשובות רק בגלל שאתה לא אוהב את ההורה השני שלי. 

   

 • אל תכריח אותי לקחת צד. אולי אין לך בעל / אישה, אבל עדיין יש לי אמא / אבא. כאשר אפשר, ספר לי משהו חיובי על ההורה שלי. ואל תצפו לי להסתיר מה אני מרגישה כלפי ההורה האחר שלי. אני אוהב את שני ההורים שלי, אם אתה מבוגר, לא תמצא את הרעיון הזה מאיים. אם אתה עושה, לקבל עזרה כי אני לא רוצה להיפגע על ידי חוסר הבגרות שלך וכעס. 

   

 • אלא אם כן יש בעיות עם התעללות במשפחה, אפשר לי גישה לשני ההורים. קח את זה בחשבון כאשר אתה מחליט איפה לחיות. אני רוצה לראות את ההורה האחר שלי לעתים קרובות ככל האפשר. אלמלא הגירושין, הייתי רואה אותם כל יום. אל תתנו לגירושין שלך להזיק ליחסים שלי עם ההורה האחר שלי. 

   

 • ככל שתוכלי להתווכח זה עם זה, מוטב שאוכל להתמודד עם הגירושין. אני לא רוצה לשמוע אותך נלחם או רואה אותך מחליפה מבטים מלוכלכים. אני לא רוצה לקבל את המשטרה בבית שלי רק בגלל שאתה שני לא יכול להסתדר. אני חשוב יותר מהכעס שלך זה על זה, אז תגדל ותשים אותי קודם. 

   

 • שאל אותי איך אני עושה ומה אני צריך. למרות שאתה עובר את ההפסד שלך, אני צריך עזרה לדבר על גירושין ואיך אני מרגיש. אני צריך את זה קשה לך להתגרש, לנחש מה, זה קשה גם לי ואני לא זה שרצה להתגרש. תחשוב על זה, אני כואב על משהו שאני לא רוצה מלכתחילה. הקפד לעזור לי לעבוד דרך הכאב שלי. 

   

 • נסו לשמור את כל השאר בחיים שלי. זה מספיק מלחיץ לאבד הורה לגירושים, אבל אפילו קשה יותר לעבור לבית ספר אחר, שכונה חדשה, ובית חדש. ככל שיש לי יותר דברים להשתנות, כך אני מרגישה יותר כאב נפשי. זכור לי כאשר אתה מקבל החלטות חשובות לגבי הגירושין שלך. 

   

 • זכור שאני הילד שלך. למרות שיש לך עבר גירושים, התפקיד שלי הוא לא להחליף את בן הזוג או להיות חבר. המשך לטפל בי כילדך. אני לא רוצה לשמוע על הבעיות שלך. אני לא רוצה לדאוג איך אתה עושה. אני רוצה שתטפל בי כי זה לא התפקיד שלי לטפל בך. 

   

 • אם אתה צריך לדבר עם מישהו על מה שאתה עובר, למצוא חבר או מטפל. זה יותר מדי בשבילי לשאת את הנטל שלך גם כן. אם אתה לא אוהב את החבר החדש של אמא שלי, אני לא צריך לדעת. אם אתה לא אוהב את האופן שבו אבא ההורים שלי כשאני איתו, לדבר עם אבא על זה, לא אני. אני לא לוח הצליל שלך!

   

 • לא משנה מה הגיל שלי, זה עדיין הפסד בשבילי. אני יכול להראות את האבל שלי בדרכים רבות ושונות, כולל כעס, דיכאון, חרדה או התנהגות מתנהגת. בבקשה לקבל עזרה אם אני מתקשה.

   

 • אני משתוקק למשכיות, לשגרה ולמסורת. אמנם המשפחה שלנו השתנתה, לשמור על מסורות רבות כמו שגרות זהה ככל האפשר. אני רוצה לראות את כל דודותי, דודי ובני דודי משני צידי המשפחה. אני רוצה זמן עם ההורים שלי ובני משפחותיהם במהלך החגים. אתם ההורים שלי, זה התפקיד שלך לוודא שהדברים האלה קורים. 

  כולנו שמענו כמה ילדים גמישים וכמה מהר הם חוזרים אחרי גירושים. אני בטוח ששמעת גם שאם הורה מאושר הילדים יהיו גם מאושרים. ובכן, זה לא תמיד המצב כך, זה משלם לא פרוייקט האמונות שלך על גירושין על הילדים שלך. תן להם קול, לראות בהם יצורים אוטונומיים עם עצמם לקחת על המצב ולעבוד איתם על בסיס הרגשות שלהם. 

  No Replies to "האם אתה יודע איך הילד שלך מרגיש על גירושין שלך?"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.

   90 − = 86