למנוע חטיפת ילדים לאחר קרב משמורת עם טיפים אלה | insightyv.com

למנוע חטיפת ילדים לאחר קרב משמורת עם טיפים אלה

למנוע חטיפת ילדים לאחר קרב משמורת עם טיפים אלה

לעתים קרובות, כאשר קיים צו משמורת על ילדים, או אפילו כאשר הדיון במשמורת תלוי ועומד, הורה אחד עלול לחשוש כי ההורה האחר ינסה לעקוף את בית המשפט ולהסיר את הילד ללא הסכמה, או שלא יחזירו את הילד בעקבות שגרה לְבַקֵר. הממשלה הגיבה לאיום זה של חטיפת הורים על ידי הנהגת חוק אחיד למניעת חטיפת ילדים (UCAPA). בדרך כלל, חששות לחטיפת הורים יטופלו בקביעת משמורת ראשונית.

עם זאת, אם חששות לגבי חטיפת הורים אינם מטופלים, הורה יכול להגיש עתירה תחת UCAPA כדי לטפל בכל חששות לגבי חטיפה פוטנציאלית בעתיד. מדינות מסוימות אימצו UCAPA, בעוד שאחרים לא. הורים צריכים לבדוק את החוקים הספציפיים של המדינה שלהם.

אחיד הילד חטיפה למניעת חוק גורמי סיכון

על העצומה של UCAPA לכלול גורמי סיכון פוטנציאליים לחטיפת הורים, כגון:

 • היסטוריה של חטיפות הורים קודמות הקשורות למשמורת
 • איומים על חטיפות
 • היסטוריה של אלימות במשפחה, התעללות בילדים או הזנחה

עמותת UCAPA למניעת חטיפת הורים

עתירה צריכה לציין את היעד הפוטנציאלי של ההורה הנאשם בחטיפה אפשרית. חשוב לקבוע את היעד המיועד, שכן למדינות רבות יש הסכם עם ארצות הברית, אשר יחייב את החזרתו המיידית של הילד החטוף ויאסור על הורה שחטף ילד מחיה במדינה אחרת.

מניעת חטיפת הורים

לבית המשפט יש כמה אופציות למניעת חטיפתו של ילד. צו מניעת חטיפה עשוי:

 • לאסור על ההורה של הילד (המשיב) להגיש בקשה לקבלת דרכון לילד
 • הגבלת ביקור ומשמורת של הילד (הערה: בית משפט יעדיף שלא להתערב בהסדר משמורת שכבר קיים, אך לפי שיקול דעתו יתערב בית משפט, אם עליו להגן על ילד מפני פגיעה).
 • לדרוש מהמשיב לקחת קורס חינוך על ההשפעות המזיקות של חטיפה

לאחר קביעת משמורת, אם הורה חושד כי הורה משותף עשוי לשקול חטיפה של ילד, הם צריכים לבקש הקלה מיידית בבית המשפט. עם זאת, הורה צריך להיות מוכן עם הוכחה של חטיפה מיידית, מתוכננת, כמו בית המשפט ישמע את שני הצדדים של הסיפור כדי לקבוע אם איום אמיתי, אמין של חטיפה הורית קיים.

No Replies to "למנוע חטיפת ילדים לאחר קרב משמורת עם טיפים אלה"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  − 4 = 3