האקס שלי הוא אב נפקד, מה עלי לעשות?

האקס שלי הוא אב נפקד, מה עלי לעשות?

שְׁאֵלָה: האקס שלי מאוד לא עקבי; אני צריך רק להגיד לו לא להתקשר יותר?

שריל שואלת:

אני מאמין מאוד כי עדיף לילדים לגדול עם שני ההורים המעורבים, ואף על פי שאבא שלי ואני לא התחתנו, קיוויתי שהוא תמיד יהיה פעיל בחיי הבן שלנו.

עם זאת, אוואן עכשיו 3, ואביו הפך בעצם הורה נפקד. יש לו חברה חדשה, "המשיך", ולא נראה מעוניין לראות את אוואן יותר. בשנה האחרונה הוא ראה אותו רק כמה פעמים.

עכשיו אני מתחיל לתהות אם יש לי אבא שהוא כל כך לא עקבי יכול להיות אפילו יותר גרוע מאשר שיש מי הוא פשוט לא מעורב בכלל. אני צריך רק להגיד לו להפסיק לקרוא לגמרי?

תשובה:

אני מסכים איתך שבדרך כלל, זה הכי טוב לילדים כאשר שני ההורים שלהם יכולים להיות מעורבים באופן פעיל בחייהם. עם זאת, אתה לא יכול להכריח את הבן של אבא שלך להיות הורה מעורב אתה רוצה שהוא יהיה. יחד עם זאת, עם זאת, יש כמה דברים שאתה יכול ליצור תנאים אופטימליים עבור מערכת יחסים בריאה, מחובר בין הבן שלך ואביו.

מה מתסכל במיוחד הוא שזה צריך להיות משהו שאבא של הבן שלך עושה לבד; שמירה על היחסים שלהם לא צריך להיות רק את האחריות שלך. עם זאת, אני מדמיין כי דפוסי התנהגות אתה רואה לא לפתח בן לילה, וזה ידרוש הרבה מאמץ על מנת לשבש אותם. זה שווה את זה, אם כי, כאשר אתה מבין את הבן שלך באמת צריך ונהנה אביו, ואתה להתמקד במה שהוא יוצא מזה. הנה כמה שאלות שאתה יכול להתחיל לשאול את עצמך כדי לגלות דרכים קטנות אתה יכול לשנות את הדפוסים יחסיים הנוכחי אתה רואה:

מה אני רוצה?
זו שאלה חשובה. אם אתה באמת מקווה שאבא של הבן שלך ייעלם, הוא בטח יעשה זאת. מצד שני, אם יש לך תמונה בראש שלך אבא של הבן שלך להיות מישהו שהוא יכול לחלוק זמנים כיף עם, לדבר, וללמוד, אז האידיאל הזה מתחיל להיות אפשרות. לפעמים הצעד הראשון בשינוי התוצאה הוא חזון טוב יותר.

מה יש בדרך?
מדוע לא קיימת מערכת יחסים אידיאלית עכשיו? האם אביו של בנו אינו בטוח ביכולת ההורות שלו? האם הוא מרגיש כאילו אתה לא רוצה שהוא יהיה מעורב? האם הוא זקוק לזמן כדי לגדול ולקבל אחריות? אם זה בכלל אפשרי, לדבר על נושאים אלה יחד, כך שתוכל להגיע לשורש הבעיה.

האם יש סיבה מדוע הוא בוחר לא להיות מעורב?
זה אפשרי כי הוא פשוט לא בטוח איך לעשות את העבודה הזאת. בנסיבות העניין, ייתכן שהוא לא ירצה לספר לך זאת; אבל זה בהחלט יכול להשפיע על נכונותו להיות מעורב.

האם אני תורם לנושא זה בכל דרך שהיא?
זו שאלה קשה, כי סביר להניח כי אתה נפגע על ידי אדם זה בעבר, ולכן אתה לא ביחד יותר. עם זאת, על מנת לאפשר את הבן שלך יש מערכת יחסים חיובית איתו, אתה הולך צריך לשאול את עצמך בכנות אם אתה יכול להיות במודע או במודע להוסיף לבעיה.

מה שיש לשנות לפני שיחסים חיוביים יותר ויציבים ביניהם יכולים להפוך למציאות?
זה יכול להיות משהו שאתה צריך לשנות; אבל זה יכול להיות גם משהו שהוא צריך לשנות.

האם התקשרתי עם ההורה שלי על איך הייתי רוצה לראות את היחסים שלהם לגדול?
אם אתה מרגיש שניסית לתקשר את המשאלות שלך על הקשר שלהם, אבל אתה פשוט לא נשמע, לשקול לכתוב את המחשבות שלך במכתב. לפעמים את אותו המסר שאתה אומר במשך חודשים או שנים יכול להיות "נלקח" כאשר הוא כתוב בשחור לבן.

האם ביקשנו את עזרתו של יועץ או מתווך מאומן אם התקשורת נעשתה לא יעילה?
אם אתה רציני לגבי תיקון היחסים בין הבן שלך ואביו, לשקול לעבוד עם יועץ או מתווך מקצועי.

איך הבן שלי ייהנה מהיחסים הבריאים עם אבא שלו?
שאלה אחרונה זו היא באמת המפתח. בנסיבות שתוארו, להקל על מערכת יחסים חיובית בין הבן שלך ואביו ידרוש הרבה עבודה להקריב מצידך. כדי לקבל את הנחישות, אם כן, כדי לעשות את העבודה הקשה, תצטרך לדעת בלבך עד כמה מערכת היחסים הזאת תועיל לבנך. עם זה בחשבון, זה הופך להיות קל יותר להרחיב את עצמך מעבר למה שאתה "צריך" צריך לעשות ולהתמקד במה שאתה צריך לעשות למען הבן שלך.

אם יש לך שאלה שתרצה לשאול, אנא שלח הודעת דוא"ל אל המדריך להורים בודדים.

No Replies to "האקס שלי הוא אב נפקד, מה עלי לעשות?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    9 + 1 =