מה שאתה צריך לדעת על כעס התנהגות פסיבית אגרסיבי

מה שאתה צריך לדעת על כעס התנהגות פסיבית אגרסיבי

אני עומד למלא אותך בסוד קטן. כעס משחק תפקיד בהתנהגות תוקפנית פסיבית. כן, זה בן זוג אגרסיבי פסיבי כי הוא נוהג לך מטורף הוא כועס כמו לעזאזל מלא של צער. הפסיביות התוקפנית עוסקת בכעס באחת משתי דרכים. או שאין להם שליטה על הכעס שלהם או שיש להם בעיות להביע את הכעס שלהם.

1. כעס יוצא מכלל שליטה:

איך אנחנו מטפלים בכעס שלנו מגיע משיעורים שנלמדו במהלך הילדות דרך משפחת המוצא שלנו.

להלן דוגמאות לחוויות בילדות המוקדמות שיביאו למבוגר המבטא את כעסם הפסיבי באגרסיביות.

  • הילד הקטן שלימד כי בנים משחקים עם רובים ובנות משחקים בבובות. אם הילד הזה ננזף על ששיחק עם צעצועים שהחברה מקשרת כצעצוע של ילדה, הוא גדל לאדם שמאמין כי להיות גבר פירושו להיות תוקפני ולפתח פחד מהתוקפנות הזו.
  • הילדה הקטנה שגדלה במשפחה עם הורה אלכוהוליסט לומדת שהדרך היחידה להשיג את צרכיה נפגשת באמצעות התפרצות זעם. אמא או אבא מושקעים מדי בהתמכרות שלהם כדי לשים את הצרכים של הילדה הראשונה. היא צומחת לאישה שנושאת את האמונה שאם היא רוצה משהו מתוך מערכת יחסים, הדרך היחידה להשיג זאת היא לפעול בצורה תוקפנית.

2. כעס לא מבוטא:

יש ילדים הלומדים דרך משפחת המוצא שלהם כדי להיות פסיבי כך שהם מאפשרים לאחרים ללכת על כולם.

הם מתכופפים לאחור כדי לרצות את בן הזוג שלהם, לשמור על הרצונות שלהם סוד ולהפנים כל כעס שהם מרגישים. להלן דוגמאות לחוויות בילדות המוקדמות המייצרות מבוגרים שאינם יודעים לבטא כעס.

  • הילד הקטן שאמו מעולם לא מראה אהבה או חיבה. אמו סגורה כל כך מבחינה רגשית, שלא רק שהיא לא מראה אהבה וחיבה, היא לא מתירה שום הבעה של כעס. היא נמנעת הן מן ההיבטים הנעימים והן הלא נעימים של היותה אם ומעלה ילד שהופך לאדם שגם הוא סגור מבחינה רגשית.
  • הילדה הקטנה שאביה עסוק מדי או מפוחדת מכדי להפגין את אהבתה ואכפתיותה. אביה עובד שעות ארוכות. כשהוא בבית, הוא יושב מול המחשב או הטלוויזיה. כאשר הילדה מבקשת את תשומת לבו, היא נזפה ולומד כי לבקש את מה שהיא צריכה פירושו להיות ננזף. היא לומדת כי תשומת הלב של אביה פירושו להיות ילדה טובה. היא גדלה לתוך מבוגר אשר כועס על הצרכים שלה לא נפגשו אלא לפחד להביע את הכעס.

מבוגרים שאין להם שליטה על הכעס שלהם ואלה שאין להם מושג איך להביע את הכעס שלהם הם מתאבלים. הם מתאבלים על אובדנם של משהו שהיה בצדק שלהם. זכותם לבדר את עצמם ללא קשר לאמונות של החברה או של הורהם של מה נכון או לא נכון. הזכות להישמע ולטפל ללא קשר למידת התמכרותו של ההורה לאלכוהול או לסמים. הם מתאבלים על הזכות להביע אהבה או רגשות שליליים או רצון לתשומת לב ללא חשש מעונש.

מדובר בהפסד, באובדן של דברים נורמליים שכל ילד צריך לצפות מהורה. במקום להתאבל על אובדן זה בצורה נורמלית, הם מפנים אותו ומפצים אותו על ידי היותו תוקפני מדי או פסיבי מדי.

האבל מראה את עצמו בהתנהגויות הרסניות לעצמם ולכל מי שעוסק בקשר עימם.

אדם המתעלל באשתו מונע לעתים קרובות על ידי רגשות של אובדן ואבל. רגשות המתבטאים בזעם. נשים המניעות את בעליהן מבחינה רגשית על ידי מניעת חיבה מונעות על ידי אותם רגשות של אובדן ואבל.

התוקפנות או הפסיביות מסתירות את הפחד מפני דחייה וחוסר אונים כשמדובר בהשגת מה שהם זקוקים לו מבן זוגם. בן הזוג נשאר מסוחרר ותוהה מה הוא / היא עשה כדי לזכות סטירה על פני או ניכוי של אהבה אוהבת רגילים.

בן הזוג מרגיש אחראי בדרך כלשהי. זה הדבר החמקמק על החיים עם אדם אגרסיבי פסיבי. הם אינם יודעים לבטא כעס כהלכה, אך הם גאונים כשמדובר בהעברת האשמה והשלכת התנהגותם הרעה על בן זוגם.

בפעם הבאה שאתה מנסה להבין כמה התנהגות שטותית על ידי בן הזוג שלך זוכר שאתה מתמודד עם ילד פצוע, פגום. אל תעשה תירוצים בשבילו. אל תיקח אחריות על חוסר היכולת שלהם להביע כראוי את האבל והכעס שלהם. ההבנה מדוע מישהו מתנהג כמו שהם עושים לא אומר תירוץ פעולות פוגע שלהם.

ידע הוא כוח. למידה מה עומד מאחורי הפעולות של בן הזוג שלך יאפשר לך לקבל החלטה מושכלת על האם להמשיך בנישואין או לעזוב את הגירושין שלך בן זוג אגרסיבי פסיבי.

No Replies to "מה שאתה צריך לדעת על כעס התנהגות פסיבית אגרסיבי"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    31 + = 36