למה אבות גרוש לא צריך לזוז

למה אבות גרוש לא צריך לזוז

מחקר שנערך לאחרונה על ידי חוקרים באוניברסיטת מדינת אריזונה מסמכים מה אבות רבים תמיד ידעו באופן אינטואיטיבי: כי ילדים של הורים גרושים הם הטובים ביותר כאשר ההורים גרים באזור בכלל, ללא קשר למי יש משמורת. זהו מידע קריטי של מידע עבור כל אבא גרוש שאכפת לו לשמור על מערכת יחסים נהדרת עם הילדים שלו.

המחקר, שפורסם ב כתב העת של פסיכולוגיה משפחתית, דוחה את המיתוס שנמצא היום בבתי המשפט ברחבי אמריקה, כי זה לא בעיה כאשר אחד ההורים עוברת, אם זה הורה יש משמורת על הילדים או לא.

המחקר בדק 14 משתנים הקשורים ליציבותם של תלמידי המכללות, שהיו נתונים לגירושים בשנות גידולם. אמצעים אלה כללו את סכום התרומות של המכללה ממשפחותיהם, את מידת ההתאמה האישית / הרגשית שלהם, את רמת העוינות כלפי הוריהם, את בחירתם הרומנטית ואת ידידותם, את בריאותם הכללית ואת שביעות רצונם.

הנה כמה מן הממצאים המעניינים ביותר של מחקר מקיף זה:

 • מבין הילדים להורים גרושים שהשתתפו במחקר, 61% חוו מהלך של לפחות שעה נסיעה אחת על ידי הורה אחד לפחות פעם אחת במהלך ילדותם.
 • מבין הילדים הגרושים שהוריהם תרמו לחינוך המכללה שלהם, התרומה הממוצעת לילדים שהוריהם נשארו בסמיכות הייתה 6.154 $. עבור אלה שעברו עם אמם הרחק מאביהם, התרומה ירדה ל -4,378 דולר. עבור אלה שנשארו עם אמא כאשר אבא התרחק, התרומה היתה 5,197 $.
 • כאשר הם מודדים את המהומה הפנימית והמצוקה מהגירושין, החוקרים מצאו שהתוצאות היו נמוכות בהרבה עבור ילדים שהוריהם נשארו קרובים יותר מאשר כאשר האב או האם עברו, עם הילדים או בלעדיהם.

 • התלמידים למדו יחסים טובים יותר עם הוריהם כאשר שניהם היו ממוקמים קרוב יותר מאשר כאשר אחד נמצא במרחק של לפחות שעה אחת מן הילדים.

 • סטודנטיות הראו דירוג הרבה יותר טוב על הבריאות האישית הכללית כאשר שני ההורים נשארו בקרבת מקום. דירוג הבריאות הנמוך ביותר שלהם היה כאשר הם עברו עם אמא שלהם הרחק אביהם.

זה בהחלט טוב לראות מחקר אמין לבדוק מה כל כך הרבה אבות יודעים מניסיונם האישי. לחיות ליד הילדים שלך כמו אבא שאינו custodial הוא דבר קשה מספיק מבחינה רגשית עבור אבא. אבל להיות שעה או יותר משם יכול לנהוג טריזים לא מכוונת. לעתים קרובות, הביקור הוא פחות תכופים ויותר מסובך. לא להיות מסוגל להיות עם ילד בשל המרחק הפיזי עבור אירועים צומת חשוב כמו ימי הולדת, רסיטלים וחגים יכול לגרום מרחק רגשי. ואפילו עם הטכנולוגיה המודרנית כמו Skypeing, הודעות SMS, FaceTime ו- Google Hangouts, זה פשוט לא אותו דבר כמו להיות שם.

ילדים זקוקים לאבותיהם כדי להיות קרובים פיזית ונפשית. גם היחסים הטובים ביותר מתוחים עם מרחק נוסף. כשאבא מתגעגע לאירועים חשובים בחייהם, וכשהזמן אינו מושקע ביחסים, מכל סיבה שהיא, ילדים ואבות יכולים למצוא עצמם נסחפים. אבל רק מגיע האירועים הגדולים זה לא מספיק. אבות צריך לעשות הזדמנויות לקבל קצת אחד על אחד עם הילדים שאינם במעצר, זמן לדבר, להקשיב, לחלוק חוויות ולבנות זיכרונות חיוביים.

וזה פשוט לא יכול להיעשות כאשר קילומטרים רבים נמצאים בין האב לבין ילדיו.

המסקנה ברורה, ילדים מסוגלים יותר לשרוד גירושין כאשר שני ההורים להישאר ממוקם קרוב לילדים. אז אבא, אם אמא של הילדים שלך רוצה לעבור מכל סיבה שהיא, יש לך סיבה משמעותית למחות את המהלך הזה עם בית המשפט למשפחה. ואם יש לך אפשרות להישאר קרוב במקום לנוע לעבודה חדשה, קידום חדש או מצב משפחתי חדש, שקול להישאר קרוב לילדים שלך. זה יעשה הבדל גדול במערכת היחסים שלכם איתם.

No Replies to "למה אבות גרוש לא צריך לזוז"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  68 − = 63