אישיות נמנעת יכולה להוביל למשבר אמצע החיים

אישיות נמנעת יכולה להוביל למשבר אמצע החיים

הפרעות אישיות משקפות דפוס מתמיד של ניסיון והתנהגות המתבטאת במגוון דרכים. בן הזוג עם הפרעת אישיות הימנעות עשוי להיות מאופיין על ידי להיות מעוכבת חברתית, מרגיש לא מספיק רגיש להערכות שליליות. הם עשויים להיות כל כך רגישים, כי הם סובלים חרדה קשה למחשבה לומר או לעשות את הדבר הלא נכון או לא לרצות את האנשים החשובים להם ביותר עבור.

יש אנשים שמתעניינים כל כך בלהיות אהובים על כך שהם נמנעים ממצבים חברתיים, אלא אם כן הם מקבלים או נותנים ונותנים ונותנים עד שלא נותר להם דבר לתת. מי שחושש ללעוג, סובל מפחד שלא יתקבל מבחינה חברתית ויחוש שאינו מתאים ביחסים אינטימיים, יוכל לחוות משבר באמצע החיים.

 

להלן 5 גילויים אפשריים של הפרעת אישיות הימנעות ודוגמה של כל התנהגות.

 

1. צרכים להיות טוב אהב:

אדם זה אינו הופך להיות מעורב עם אחרים אלא אם כן הם יודעים שהם מוחזקים הערכה גבוהה בשל הפחד שלהם של דחייה.

דוגמה, ג 'יין הוא טבח פנטסטי. היא לוקחת שיעורי בישול ומספקת ארוחות לאנשים נזקקים. הבעיה, אם זה לא צריך לעשות משהו עם בישול ג 'יין לא להתערב. היא רק מעמידה את עצמה במצב להיות סביב אחרים אשר לשבח אותה והיא יודעת, כאשר מדובר בבישול היא תמיד תקבל שבחים.

ג 'יין מבלה הרבה זמן לבד ... במטבח שלה.

2. לא פתוח ליחסים אינטימיים:

אדם זה חושש דחייה או ללגלג על ידי מישהו שהם הפכו להיות מעורב רומנטית עם. מהי הדרך הטובה ביותר להבטיח לך לא לסבול דחייה? לעולם אל תהיו מעורבים!

דוגמה, פרנק נותן ייעוץ היחסים הגדול.

כולם הולכים פרנק כאשר הם נתקלים בבעיות עם חיי האהבה שלהם. רק הבעיה היא, פרנק לא נראה שיש במערכת יחסים. הוא חי בעקיפין דרך חבריו ומערכת היחסים שלהם, דבר המונע ממנו להתמודד עם הפחד להיות מעורב אינטימי בעצמו.

3. לא נוח בהגדרות חברתיות:

אתה רק לעתים רחוקות לראות מישהו עם הפרעת אישיות הימנעות במסיבת חג המולד במשרד. אם יש חתונה משפחתית, הם ישלחו מתנה אבל סוס בר לא יכול לגרור אותם לחתונה. הם כל כך עסוקים במחשבות על מה שאחרים יחשבו עליהם, הם ימצאו שקל יותר להישאר בבית במקום להתמודד עם חרדתם.

דוגמה, Kathy חי עם בעלה בקהילה פרישה. הנשים בקהילה מתאספות לשחק קלפים ופעילויות אחרות. הם איש את דוכני ההצבעה בזמן הבחירות. הם עושים אירובי מים בבריכה הקהילה.

קתי מבקר את הנשים האלה, אומר לה "יש לה דברים טובים יותר לעשות עם הזמן שלה." מה קאתי עושה עם הזמן שלה היא לשבת ולצפות באופרות סבון, בית נקי להסתכל על נשים שהיא רוצה שהיא יכולה להיות יותר כמו. להודות כי, קתי היה צריך להודות להיות מפחד וזה לא איפשהו היא רוצה ללכת.

4. ימנע פעילויות עבודה:

אדם זה מחליק על ידי עבודה כדי למנוע אינטראקציה עם אחרים. הם חוששים לקחת אחריות רבה יותר בעבודה כי הם חוששים להיכשל. הם שומרים על פרופיל נמוך בעבודה.

דוגמה, ג 'ון crunches מספרים לפרנסתם. זה כל מה שהוא עושה, הוא לא מחפש מבצעים. הוא ניגש למשרדו, סוגר את דלתו ועובד על כל תפקיד שיש לו במשך היום. הוא יכול לדאוג פחות אם הוא מקבל העלאה או קידום כל עוד הוא לא צריך לתקשר עם אחרים או לקחת סיכון על כישלון.

ג'ון אוכל צהריים לבד. הוא לא עומד ליד צידנית המים בבקרים ומשוחח עם עובדים אחרים. הוא אף פעם לא יוצא אחרי העבודה לבירה עם עמיתיו. הוא משחק את זה בטוח כי כל עוד הוא משחק את זה בטוח הוא לא צריך לדאוג לאחרים אולי שביעות רצון של משהו שהוא אומר או עושה.

5. ימנע סכסוכים בכל מחיר:

מה קורה כאשר אתה עוסק בסכסוך עם אחרים? ייתכן שיהיה עליך לשמוע ביקורת, אולי יש לך מחשבה או רעיון שנדחה. הסכסוך הוא לא נוח עבור אדם עם הפרעת אישיות הימנעות, הם גם להימנע מכל המצבים שבהם הסכסוך הוא אפשרי או שהם יוכלו להתכופף לאחור כדי לגרום לאחרים להיות מאושרים לשמור על הקונפליקט.

דוגמה, ג'סטין עשה כל מה שאשתו ביקשה ממנו. הוא חשש שהיא תמצא בו פגם, כך שהוא עומד לרשותה ובמוחו, זה היה "הדרך שלה או הכביש המהיר.

ג'סטין התרעם על העובדה שאשתו לא הבינה שהוא לא רוצה לעשות הכל. לדעתו, היא צריכה להיות מסוגלת לקרוא את מחשבותיו. לדעת בלי שום קלט ממנו מה גרם לו אושר ומה לא. הוא חשש להביע את צרכיו וכעס עליה מפני שלא יכלה לנחש את צרכיו.

ג'סטין הוא מתחזה. כדי לשמור על רמת החרדה שלו, הוא יעמיד פנים שהוא אוהב ורוצה את אותם דברים שאשתו עושה. הבעיה היחידה, ג'סטין מציב את עצמו, את אשתו ואת נישואיו על כישלון. לעתים קרובות מישהו כמו ג 'סטין יהיה ללכת אחרי 25 שנים של נישואין הצבעה אצבע על אשתו והאשים אותה להיות פריק שליטה.

אנשים עם הפרעת אישיות נמנעת סובלים מהערכה עצמית ירודה ובעיות אחרות הקשורות ביחסים אינטימיים, פעילויות הקשורות לעבודה, ואינטראקציות חברתיות. אם אתה רואה את עצמך או את בן / בת הזוג שלך בתיאור לעיל אני קורא לך לחפש טיפול, כך שאתה יכול ללמוד להיות יותר אסרטיבי לקבל את מה שאתה צריך ורוצים מהחיים.

הערה:

מאמר זה נבדק על ידי הפורום הרפואי About.com והתוכן הוא מדויק מבחינה רפואית.

No Replies to "אישיות נמנעת יכולה להוביל למשבר אמצע החיים"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    + 1 = 6