איך מתעלל מילולית מילולית באמצעות תקשורת | insightyv.com

איך מתעלל מילולית מילולית באמצעות תקשורת

איך מתעלל מילולית מילולית באמצעות תקשורת

כאשר בן הזוג שלך מתקשר איתך, מהי מטרתו של התקשורת שלו? כאשר נשוי למבקר מילולי רוב התקשורת היא לתמרן ולהשיג שליטה. המטרה היא לשים אותך בתפקיד של מישהו העונה על הצרכים שלו.

מניפולציה באמצעות התעללות מילולית היא על המתעלל מקבל את בן הזוג להסכים למשהו מבלי להבין שהם כבר מניפולציה. זהו סוג של מניפולציה פסיכולוגית שנועדה להניע בן זוג מן תחושת האוטונומיה והאמונה שלהם ביכולת שלהם לבחור בעצמם.

 

 

להלן 4 דוגמאות לשיחות מילולית מילולית:

 

1. השיחה “רעה” מדי:

אתה מבלה את היום בניקיון הבית. Baseboards הם קרצף, המטבח הוא ללא רבב ואתה מרגיש טוב על כל מה שאתה השיגו. הבעל שלך נכנס מהעבודה ואומר, “עבודה טובה, חבל שלא השתמשת בשעווה יותר על הרצפה”.

מה הוא אומר עם ההצהרה הזאת? הוא מחמיא לך ובאותה עת פוטר את העבודה הקשה שלך. הפכת למשרתו; אדם שתפקידו לפגוש את מה שהוא מרגיש מתאים לניקוי הבית. אם בן הזוג שלך עושה הצהרות שגורמות לך רוצה להגן על עצמך … להסביר למה אתה לא להשתמש יותר שעווה, אתה מתבצע מילולית.

2. השיחה “אם אהבת אותי”:

יש לך אירוע חשוב בעבודה חברתית רלוונטית שאתה רוצה להשתתף. אשתך לא מרגישה שהיא צריכה להיראות. כדי להצדיק את חוסר העניין שלה ללוות אותך היא אומרת, “אם אתה אוהב אותי לא היית גורם לי ללכת.”

מהי מטרתה עם ההצהרה הזאת? כדי לגרום לך להרגיש אשמה. אם היית בעל טוב, היית שם את הצרכים שלך הצידה לטובת הצרכים שלה. אתה אוהב את בן / בת הזוג שלך; אתה יוצא מהדרך שלך להראות כמה אתה אוהב את בן / בת הזוג שלך. איזו דרך טובה יותר לתמרן אותך מאשר לבן הזוג שלך לשאול את אהבתך לה?

3. “אני עשיתי את זה בשבילנו” שיחה:

כסף הוא חזק, אשתך לא עובד מחוץ לבית ויש לך אחריות מלאה לשלם את החשבונות. אשתך ספרים חופשה יקר על ספינת תענוגות. מה היא התגובה שלה כאשר אתה להתרגז עם לה להוציא כסף אין לך?

“עשיתי את זה בשבילנו. היית כל כך לחוץ על העבודה ואנחנו לא בילה זמן לבד זמן רב. חשבתי שיהיה נחמד לנו לצאת לחופשה רומנטית.” אל תיפול על זה! היא לא יותר משכרה של שמן נחש. היא כפופה ונחושה להשיג את מה שהיא רוצה במראה של נותן לך משהו שאתה צריך. האמת היא, היא לא מודאגת קצת אותך ואת רמת הלחץ שלך.

4. ללבוש אותך למטה שיחה:

אז יש את המניפולטור המילולי גלוי. הוא / היא אינה יודעת מתי לקחת “לא” לתשובה. אדם זה רוצה משהו והוא לעזאזל כפוף מקבל את זה. גם אחרי שאתה אומר “לא” הוא / היא תחזור אליך מזווית חדשה. המטרה? ללבוש אותך עד שתגיד מה שהוא רוצה לשמוע … כן.

רובנו מותנים חברתית להיות נחמד. המניפולטור המילולי יודע את זה וישחק על הרצון שלך להיות נחמד … כדי לענות על הצרכים שלהם. רובנו גם להגיב על הערות שנעשו על ידי אחרים, במיוחד אם אנחנו נשואים לאותו אדם.

כדי להגן על עצמך, התגובה הטובה ביותר שלך למניפולטור המילולי אין תגובה בכלל. אם הוא חושב שאתה צריך להשתמש יותר שעווה, למי אכפת. אין להגן על הבחירות שלך. אם היא מוציאה כסף אין לך, להגיד לה לקבל החזר עבור אלה כרטיסי שיוט מסרבים לדון בעניין עוד יותר.

אני בדרך כלל לא מציע לבני זוג לתת אחד לשני את הטיפול השקט, אבל כאשר מתמודדים עם המניפולטור המילולי, השתיקה היא כלי רב עוצמה. אם אתה מתעלל באמצעות מניפולציה מילולית התגובה הטובה ביותר שלך היא כנראה שום תגובה מילולית בכלל.

תוכן הקשור להתעללות מילולית בנושא:

האם בן הזוג שלך קורא לך שמות?
האם בן / בת זוגך משתמש במילים כדי לבוש בך?
האם בן הזוג שלך צועק, נשבע וצורח עליך?
האם בן / בת הזוג שלך משתמש באיומים כדי להפחיד אותך?
האם בן הזוג שלך מאשים אותך על התנהגות רעה?
האם בן / בת הזוג שלך דחה את רגשותיך?

האם החתונה שלך עושה לך חולה?

No Replies to "איך מתעלל מילולית מילולית באמצעות תקשורת"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    34 − 28 =