איך שיתוף ההורה עם האגו של האקס שלך | insightyv.com

איך שיתוף ההורה עם האגו של האקס שלך

איך שיתוף ההורה עם האגו של האקס שלך

ההורות המשותפת היא מאתגרת, כמובן. אבל יש כמה הפרעות אישיות שהופכות את המחויבות לגדל את הילדים שלך בשיתוף פעולה – אבל בנפרד – אפילו יותר קשה. לדוגמה:

 1. הפרעת אישיות נרקיסיסטית. לנרקיסיסטים יש תחושה מנופחת של חשיבות עצמית וחוסר אמפתיה לאחרים. הם מכונים לעתים קרובות יהיר, מרוכז בעצמו, מניפולטיבי, תובעני, לשווא. כשותפים להורים, אנשים אלה מרגישים לעתים קרובות עדיפים על עמיתיהם. סימן ההיכר של הפרעת אישיות מסוימת זו הוא להתעקש על מקבל את הדרך של עצמו – ללא קשר איך זה משפיע על אחרים. מכיוון שלנרקיסיסטים יש יכולת מועטה בלבד, או שאין להם יכולת להזדהות עם אחרים, הם מתקשים להכיר בכך שבחירותיהם והתנהגויותיהם משפיעים על אנשים אחרים – אפילו על ילדיהם. כתוצאה מכך, קשה לחשוב על נרקיסיסט או אפילו לאמן אותם לראות את המצב מנקודת מבט של מישהו אחר, מה שהופך את שיתוף ההורות יחד לקשה ביותר.

  טיפים להורים משותפים: במצב זה, אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות הוא להגיש תוכנית הורות עם בתי המשפט. מסמך משפטי זה יהיה מתאר את כל ההסכמים שביצעת אחד עם השני כשותפים להורים, מן הרגיל שלך ההורות זמן שגרות כיצד תוכל לבלות כל חג. זה מקטין את היכולת של לשעבר להשתמש מניפולציה כדי לקבל את דרכו שלו. לקבלת מידע נוסף על נרקיסיזם, לקרוא הפרעת אישיות נרקיסיסטית.

 1. הפרעת אישיות גבולית. אנשים הסובלים מהפרעת אישיות גבולית מתייחסים לאחרים על בסיס דפוסי התנהגות ארוכי טווח (בניגוד למה שקורה כאן ועכשיו) ולעתים קרובות חווים רגשות אינטנסיביים וסוערים המכוונים כלפי עצמם ו / או אחרים. בנוסף, לעתים קרובות הם חוזרים לדפוסים שחוו בעבר ביחסים במקום לאימוץ אינטראקציות בהווה. הורים המציגים את המאפיינים האלה עשויים להאשים את ההורים שלהם לא אכפתיות מספיק או לגרום לדחוף ומשחק משחקים שמטרתם לאלץ את ההורה האחר “להוכיח” את המחויבות שלהם שוב ושוב. אנשים הסובלים ממצב זה מכונים לעתים קרובות “בלתי יציבים” ומתנסים בקשיים בשמירה על יחסים בינאישיים.

  טיפים להורים משותפים: אם אתה חושד כי לשעבר שלך יש הפרעת אישיות גבולית, לעשות מאמץ נוסף כדי לקבוע גבולות בריאים עם אותו או אותה. כאשר אתם חשים כי ויכוח הוא מתבשל, לאמן את עצמך לא כדי לקבל הגנתי או יתר להסביר את נקודת המבט שלך. במקום זאת, להישאר רגוע ולנסות להסיר את עצמך רגשית מהמצב, כך שאתה לא להיתפס בסערה של לשעבר שלך. זה עשוי גם להיות מועיל, לפעמים, לדחות שיחות חשובות או יש צד שלישי נייטרלי כאשר האקס שלך הוא נסער במיוחד או כועס. כדי ללמוד עוד על הפרעת אישיות גבולית, קרא מה היא הפרעת אישיות גבולית (BPD)?

 1. הפרעת אישיות אנטי חברתית. הפרעת אישיות זו מוצגת לרוב במניפולציה, ניצול ו / או הפרה של אחרים. הפרעת אישיות אנטי-חברתית מתפתחת לעיתים קרובות להתנהגות פלילית, ואין להתעלם מהייחודיות שבה ילדים מעורבים.

  טיפים להורים משותפים: במצבים שבהם לשעבר שלך מציג סימנים של הפרעת אישיות אנטי-חברתית, זה יכול להיות מועיל לתעד את האינטראקציות שלך. לדוגמה, לכתוב הערות ביומן כרוך, מתאריך על כל שיחהבאמצעות טקסט, טלפון או באופן אישי. זה ישמש שתי מטרות: ראשית, אם אתה מרגיש מאוים, זה יעזור לך להחליט אם / מתי לנקוט פעולה נוספת, כגון קבלת צו הרחקה. שנית, היא יכולה לספק לבית המשפט מידע נוסף במקרה של שימוע משמורת. לקבלת מידע נוסף על מצב זה, קרא את הפרעת אישיות אנטי-חברתית.

 1. הפרעה דו קוטבית. מאופיין על ידי מצבי רוח אינטנסיביים, הפרעה דו קוטבית ידוע גם בשם הפרעת מאניה-דיכאון. אנשים הסובלים מהפרעה דו קוטבית עשויים להיות שמחים מאוד ומונעים יום אחד, ואז מדוכאים מאוד ומדוכאים הבא. הורים שחווים מצב זה עשויים להתקשות בשמירה על לוח זמנים קבוע של הורות משותפת או הצגת קול, שיפוט מנומק – במיוחד כאשר הם במצב של מאני.

  טיפים להורים משותפים: אם אתה חושד כי לשעבר שלך יש הפרעה זו, זה עשוי לעזור לשמור על היומן שלו או שלה highs ו lows. אם יש לך יחסי עבודה הגון, אתה יכול גם להיות מסוגל לחלוק את התצפיות שלך עם לשעבר שלך ולעודד אותו או אותה לחפש טיפול. אם האקס שלך הוא על תרופות, זה יהיה חשוב לו או לה להמשיך טיפול על מנת לנהל את הסימפטומים של הפרעה דו קוטבית. כדי ללמוד עוד, לקרוא על הפרעה דו קוטבית – מה זה?

לבסוף, זכור כי אתה לא לבד. התקשר לקהילה שלך לבריאות הנפש או 2-1-1 לעזרה באזור שלך. אתה עשוי לגלות כי למרות האקס שלך הוא אחד הסובלים ממחלת נפש, אתה (ואפילו הילדים שלך) עשוי להפיק תועלת ייעוץ, כמו גם. יועץ מאומן היטב יכול לעזור לך לפתח אפילו יותר ספציפי ספציפי אסטרטגיות להתמודדות עם הפרעת האישיות של לשעבר שלך, כך שתוכל להמשיך לגדל את הילדים שלך יחד.

No Replies to "איך שיתוף ההורה עם האגו של האקס שלך"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  − 5 = 2