ההבדל בין התסמינים לבין תסמונת ניכור ההורים?

ההבדל בין התסמינים לבין תסמונת ניכור ההורים?

ניכור ההורים מוגדר כניסיון מכוון של הורה אחד להרחיק את ילדיו מהורה האחר. דוגמה לכך היא האם החולקת יותר מדי מידע על פרשת האב עם הילדים בניסיון סמוי לגרום לילדים לרצות חולה כלפי האב.

אם או אב ירצו להרחיק את הילדים להחזיר את הכאב שנגרם עקב גירושים לא רצויים.

הם עשויים לנסות להרחיק את הילדים מחמת מחלת נפש המונעת מהורה מלהעמיד את טובת ילדיו בפני עצמם. הסיבות להורים להשתתף ניכור ההורים הם רבים ויקרים.

מצד שני, ניכור בעקבות קונפליקטים מרובים ו blowouts בין הורה וילד, אומר מומחה היחסים אירינה Firstein. "יש רגשות פגועים מאוד", היא אומרת. "יש רגשות של בגידה ושל אכזבה". זה הרגשות הפגועים האלה בגלל התנהגות של הורה שמוביל לניכור.

האב שעוזב את המשפחה לאישה אחרת ומזניח את הזמן עם ילדיו ומבטל את הנזק שנגרם לילדיו עלול להפוך ל"ניכור "? מהם. זה הוגן לומר כי אף אחד לא מגיב בחיוב לטיפול גרוע, לפחות של כל הילדים.

ניכור ההורים נובע מהורה עובד באופן פעיל על גרימת רגשות קשים בין הילד לבין ההורה האחר.

ההסדר נובע מהורה שמתנהג בצורה גרועה כלפי ילדיו, שבתמורה גורמת לילדים לנתק מגע.

אין זה נדיר שההורה המנוכר מילדיו מאשים את ההורה האחר בניכור ההורים. קל יותר להאשים אחרים על התנהגות רעה מאשר לקבל ולהכיר בהתנהגות רעה.

איך אפשר להבדיל בין הורה שהוא קורבן לניכור הוריו לבין זה המנוגד להתנהגות רעה? התנהגותו של ההורה במהלך תקופת הניכור או הניכור היא אינדיקציה טובה למה שבאמת קורה ביחסי הורה / ילד.

התנהגויות נפוצות להורה מנוכר

הורה אשר מנוכר מילדו ימשיך ביחסים עם הילד. ההורה ינסה לתקשר על בסיס קבוע, ישלח אימיילים וכרטיסים. אותו הורה ישתמש במערכת בתי המשפט כדי להילחם בהורה המנוכר ולשמור על זכויותיו החוקיות בקשר עם ילדם.

ההורה המנוכר אינו הורה שוויתר או נכנע. דוד גולדמן הוא דוגמה טובה למה שעושה הורה מנוכר בתגובה להורה המנוכר. בנו נלקח לברזיל על ידי האם שסירבה לחזור לארצות הברית וחתרה לגירושים בברזיל.

בתי המשפט הברזילאיים העניקו למשמורת האם את הבן ואת אשתו לשעבר של דוד נשוי לה, ומשפחתה ובעלה החדש השתמשו במעמדם ובהשפעתם כדי להרחיק את דוד מבנו. דוד בילה חמש שנים במאבק בבתי המשפט הברזילאיים ובסופו של דבר החזיר לעצמו משמורת על בנו.

שום קרב לא היה גדול מדי, שום הוצאה לא היתה גדולה מדי בשביל האב הזה שהיה מנוכר מילדו.

התנהגויות משותפות להורה מבודד

להורה המנוכר לילד בשל הטיפול הרע שלו כלפי הילד יש יחס "לחכות ולראות". הם אינם מקיימים יחסים עם הילד, משום שבמוחם הילד הוא האחראי על תיקון היחסים.

ההורה המנוכר יתקשה או בלתי אפשרי לראות את המצב מנקודת מבטו של הילד. הם לא רואים את ההתנהגות שלהם כבעלת תפקיד בבעיה; הם מרגישים זכאים להתנהג בצורה גרועה ללא השלכות.

לעתים קרובות יותר מאשר לא את ההורים מנוכר כי אני בא במגע עם העסק שלי. אלה אנשים אשר הולכים חודשים בכל פעם בלי ליצור קשר עם הילדים שלהם כי הם עטופים בפרשה ולבלות עם גבר / אישה אחרת או עסוק בבניית חיים חדשים לאחר גירושין.

הם לא מבינים למה הילדים שלהם לא מחכים בזרועות פתוחות כשהם מוצאים זמן להתאים אותם ללוח הזמנים שלהם.

אדם אחד, בפרט, עולה על הדעת. הוא מעולם לא הלך לתפקיד בית ספר, סירב להיכנס לייעוץ עם ילדיו כשהמטפל הציע ובילה שש שנים עם מגע מינימלי עם ילדיו. לדבריו, אשתו לשעבר אשם בניכור ההורים.

דבריו כשנשאל על כעסו של ילדיו כלפיו היו: "זה מה שזה, אני לא יכול לשנות את זה, אני רק מקווה שהם יבואו ביום אחד." ההורה המנוכר באמת יקפוץ דרך חישוקים וינסה להתפייס עם ילדיו. ההורה המנוכר אינו יכול לעשות דבר כזה, משום שפירוש הדבר הוא הודאה ולקיחת אחריות והיחסים עם הילד אינם שווים את אי הנוחות שיבואו מתוך הכרה בנזק שנגרם ליחסי הורה / ילד.

תסמונת הניכור של ההורים מסוכנת לרווחתה הרגשית של הילדים ולהמשך הקשר ההורי עם הורה. זה לעתים קרובות מדי משמש תירוץ על ידי הורים רעים כדי להצדיק לעצמם את התוצאות של ההורות רע התנהגויות פוגע כלפי הילדים שלהם.

בשני המקרים ילדים חפים מפשע סובלים בשל חוסר היכולת של הורה לשים את הצרכים של הילדים שלהם לפני הצרכים שלהם ואם, כהורה אתה לא יכול לעשות את זה אז אולי אתה לא מגיע מערכת יחסים עם ילד שהוא רק מחפש מה לכל ילד יש זכות לצפות, אהבה, שיקול והערכה של הורה.

No Replies to "ההבדל בין התסמינים לבין תסמונת ניכור ההורים?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    1 + 4 =