מהו משבר אמצע החיים ומה גורם לכך? | insightyv.com

מהו משבר אמצע החיים ומה גורם לכך?

מהו משבר אמצע החיים ומה גורם לכך?

מישהו אמר לי פעם, “אם זה לא היה כל כך קלישאה, הייתי חושב שיש לי משבר midlife.” שום דבר אינו קלישאה או נדוש על משבר אמצע החיים. אם אתה מדבר עם גברים בגיל העמידה ונשים שחוו גירושים, תגלו כי רבים מהם יגידו לך בן הזוג שלהם השתנה בן לילה והפך למישהו אשר זנח את כל מה שהיה פעם חשוב לו לחיים חדשים זה היה על כל מה הוא רצה.

משבר אמצע החיים הוא מנוסה בין הגילאים 40 ו 60. זה זוהה לראשונה על ידי הפסיכולוג קרל יונג הוא חלק נורמלי של תהליך ההתבגרות. רוב האנשים יחוו צורה כלשהי של מעבר רגשי בתקופה זו של החיים. מעבר זה עלול לגרום להם לבחון היכן הם נמצאים בחיים ולעשות כמה התאמות הדרושות לאופן שבו הם חיים את חייהם. רוב נראה לבוא דרך התהליך בצורה חלקה מבלי לבצע שינויים משמעותיים בחיים.

עבור חלק, משבר אמצע החיים הוא יותר מסובך. זה יכול להיות זמן לא נוח מבחינה רגשית אשר יכול להוביל לדיכאון ואת הצורך פסיכותרפיה.

מי ללכת למשבר אמצע החיים עשוי לחוות

 • אומללות עם החיים ואת אורח החיים שאולי סיפקה להם אושר במשך שנים רבות.
 • שעמום עם אנשים ודברים שעשויים לעניין אותם לפני כן.
 • מרגיש צורך להרפתקה ושינוי.
 • כשהם בוחנים את הבחירות, הם עשו בחייהם את תוקפם של החלטות שהם עשו לפני שנים.
 • בלבול לגבי מי הם ולאן הם הולכים.
 • כעס על בן הזוג שלהם והאשמה על הרגש קשור.
 • לא ניתן לקבל החלטות לגבי לאן הם רוצים ללכת עם החיים שלהם.
 • ספק שהם אי פעם אהבו את בן הזוג שלהם ואת טינה על הנישואין.
 • רצון ליחסים חדשים, נלהבים, אינטימיים.

  רוב האנשים שיש להם תקופה קשה באמצע החיים וללכת למצב משבר לעשות זאת בגלל גורמים חיצוניים. הם עשויים לחוות מתח בחיים שלהם שהופך את המעבר קשה יותר או שהם עשויים להיות בעיה ילדות שמעולם לא טופלו כי מגיעים אל פני השטח במהלך הזמן הזה.

  גורמים חיצוניים שיכולים לגרום למשבר

  1. חוֹב

  קל יותר לצבור חוב בשל הזמינות של כרטיסי אשראי והלוואות. אנחנו מופגזים על ידי חברות כרטיסי אשראי וזה קל למצוא את עצמך עם יתרות גדולות חייב. אנחנו חיים בחברה שבה זה מקובל לחיות מעל האמצעים שלנו. מציאת את עצמך בגיל העמידה, ב חוב מול פרישה יכול להוסיף מתח כבר זמן מלחיץ בחיים. תגובה נורמלי יהיה לבקש עזרה מחברה ניהול החוב או לאחד את ההלוואות שלך. אדם אשר מתקשה מבחינה רגשית במהלך אמצע החיים עשוי למצוא את עצמו קל יותר להתרחק ממשפחתו כדי להיפטר ממה שהוא מרגיש הוא הגורם לכל החוב.

  2. הפסד משמעותי

  מותו של הורה או בן משפחה יכול לגרום לאבל, שהוא קשה מספיק כדי להשלים עם, מבלי להתמודד גם עם הרגשות של המעבר באמצע החיים.

  לשים את ההפסד של אדם אהוב עם הרגשות המלווים את אמצע החיים ואת כל התהליך הופך להיות מביך מכריע.

  3. אישיות נמנעת

  אם לאדם יש נטייה להימנע מקונפליקט ביחסיו האישיים, סובל מתחושות של אי-התאמה, הוא מרוחק רגשית ויש לו הערכה עצמית נמוכה, הם ימצאו את המעבר באמצע החיים קשה יותר לנווט. זה סוג אישיות יש פחד עמוק של תחושת בושה ודחייה. רגשות כאלה ימנע מהם לבקש עזרה אם הרגשות שלהם להיות מכריע. יותר סביר, הם יפעלו מן הבעיות שלהם במקום לנסות למצוא פתרונות להם. זה סוג אישיות זה בדרך כלל בסופו של דבר בבית המשפט גירושין במהלך אמצע החיים.

  אם יש גורמים חיצוניים שהופכים את התהליך לקשה יותר או לא, קיים תהליך פנימי שעבר.

  אם אדם חסר הבנה של התהליך, הוא עלול למצוא את עצמו החלטות לא הגיוני הוא עלול להתחרט מאוחר יותר כגון לעזוב עבודה, להתגרש בן זוגו לזרוק את הביטחון שהוא בנה במהלך החלק הראשון של חייו.

  No Replies to "מהו משבר אמצע החיים ומה גורם לכך?"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.

   76 − 71 =