מהי הוכחת אבהות?

מהי הוכחת אבהות?

אבות בודדים רבים תוהים מה מהווה "הוכחת אבהות". האם בדיקת דם, תצהיר חתום בזמן הלידה, או משהו אחר לגמרי? הנה מה שאתם צריכים לדעת אם אתם מחפשים להוכיח שאתם אכן האב הביולוגי של ילדכם:

הגדרת "הוכחת אבהות"

הוכחת אבהות היא התהליך שבו המדינה מקבלת את הקשר הגנטי של האב לילד נתון.

במקרים מסוימים, אבהות מוכחת באמצעות תיעוד כגון תעודת הלידה של הילד. במקרים אחרים, הוכחת אבהות נקבעת כאשר בית המשפט דורש ומעבד את עבודת הדם הממחישה קשר גנטי מוכח בין האב לילד.

במקרים נדירים אין צורך בקשר גנטי ממשי. לדוגמה, אומרים שההורים מתגוררים במדינה בהנחה של חוקי אבהות. במקרה זה, כל מה שיידרש כדי להוכיח אבהות הוא רישיון הנישואין של ההורים והוכחה כי הילד היה הגה במהלך משך הנישואין. לדוגמה, אם הילד הוא בן 24 חודשים, וההורים היו נשואים כחוק 33 חודשים קודם לכן, רישיון הנישואין עשוי להיות כל מה שנדרש כהוכחה אבהות.

בשל חזקת חוקי האבהות נדרשו חלק מן הגברים לשלם לילד ילדים שנולדו מחוץ לנישואין - ואשר אינם קשורים אליהם מבחינה גנטית - אך נתפסו במהלך תקופת הנישואין.

הוכחת אבהות תיעוד

למרבה הצער, הוכחת אבהות תיעוד לא תמיד פשוט. למעשה, איך להוכיח אבהות יהיה תלוי, בין השאר, אם אתה שלך לשעבר היו נשואים בזמן ילדך היה הגה. 

  1. אם היית נשוי, רישיון הנישואין שלך (ואם רלוונטי) כל המסמכים הנוגעים להפרדה משפטית או גירושין יכול להספיק. כפי שהוסבר לעיל, מדינות רבות מניחות שכאשר ילד מתגלה במהלך נישואין, הבעל חייב להיות האב הגנטי. זה ידוע בשם החזקה של אבהות, וכמה מדינות לא יהיה אפילו לבצע בדיקה גנטית אם האם היה נשוי מבחינה טכנית בזמן ההתעברות.
  1. אם לא היית נשואה בזמן שהילד שלך נולד, או אם לא היית נשוי, אתה רוצה להביא הצהרה של אבהות (הידוע גם בשם הכרה של אבהות טופס) או תצהיר של אבהות איתך לפגישה שלך עם המדינה.

כאשר בדיקות דם נדרשות להוכיח אבהות

אם לא ניתן לספק תיעוד כזה, המדינה - באמצעות משרד אכיפת התמיכה בילדים - תחייב את האב המשוער להגיש את עבודת הדם כדי לקבוע אם יש קשר גנטי. במקרים כאלה, תוצאות ה- DNA הופכות להיות הוכחה לאבהות.

בעריכת ג'ניפר וולף.

No Replies to "מהי הוכחת אבהות?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    88 − = 83