האם גירושין שלך גרימת פוסט טראומטית מתח הפרעת?

האם גירושין שלך גרימת פוסט טראומטית מתח הפרעת?

המכון הלאומי לבריאות הנפש מגדיר את הפרעת דחק פוסט טראומטית כ"פרעת חרדה שיכולה להתפתח לאחר חשיפה לאירוע מחריד או לסבל שבו נגרם נזק פיזי חמור או איים. אירועים טראומטיים שעלולים לגרום לפוסט-טראומה כוללים תקיפות אלימות אלימות, אסונות טבעיים או אנושיים, תאונות או לחימה צבאית ".

ההגדרה הוגדרה מחדש על מנת לכלול חשיפה לחשיפה ממושכת לאירועים מלחיצים שגורמים למצוקה נפשית קיצונית.

זה רק הגיוני אז אלה המעורבים גירושין סכסוך גבוה נמצאים גם בסכנה של התפתחות הסימפטומים של PTSD.

תסמינים של הפרעה פוסט טראומטית:

 1. מחייה את החוויה הטראומטית: ניצולי טראומה עלולים לחוות סיוטים או פלאשבקים של האירוע הטראומטי. זה יכול להיות מופעלות על ידי משהו שמזכיר את הניצול של האירוע כמו יום השנה של האירוע או מיקום דומה או אפילו שפה.
 2. הימנעות: אנשים יכולים להסיר אותם מאנשים או מצבים דומים באיזשהו אופן לאירוע הטראומטי. ניצולים עשויים להיות מנותקים מן יקיריהם לאבד עניין התשוקות הקודמות שלהם.
 3. עוררות מוגברת: אלו עם PTSD עשויים להיות רגישים יותר לרגשות שלהם או לתחושות הגוף שלהם. הם עשויים להיות רמות חרדה גבוהות, נדודי שינה, בעיות התמקדות להיות ערניים במיוחד.
 4. מחלה סומאטפורמית: מחלה סומאטפורמית היא מחלה שבה אין שום אינדיקציה רפואית למה שנראה כבעיה רפואית. לדוגמה, אלה שנחשפו ללחץ ממושך עלולים לסבול מכאבי ראש מתח שנגרמו על ידי הלחץ. יכול להיות כאב כרוני שמפריע ליכולתו של אדם לתפקד ללא סיבה רפואית ספציפית.

  לאחרונה ראיינתי את ג 'ניס, קורבן של גירושין סכסוך גבוה בנושא הפרעת דחק פוסט טראומטית. בשל מאבק ממושך, מתמשך במהלך תהליך הגירושים ובעבר התעללות רגשית של בעלה לשעבר לפני הגירושין ומאז היא אובחנה לאחרונה עם הפרעת דחק פוסט טראומטית.

  היא מטופלת כאשפוז ומדברת על החיים שהיו לה בשנים האחרונות.

  "אני מרגישה כאילו אני נמצאת באמצע אזור מלחמה לתקופה ממושכת. אני חייתי עם פחד יומיומי במשך שנים; לא היתה שום הקלה, כי איזושהי סכסוך עם האקסית שלי תמיד אורבת מעבר לפינה." ג'ניס אומרת. לא היה לי זמן לעבד אירוע שלילי אחד לפני שהתמודדתי עם עוד אחד ".

  לאחר שדיברתי עם ג'ניס חשבתי על האנשים הרבים ששמעתי מהם אשר מסתבכים במאבק משפטי על משמורת ילדים או על חלוקת נכסי נישואין. נראה שיש תכונה משותפת באנשים העוסקים בקרבות משפטיים ארוכי טווח, הם מתכוונים "לנצח".

  לא כי הרצון לנצח הוא דבר רע, כולנו רוצים להיות מוגנים יש זכויות הגירושין שלנו נפגשו. זה מובן אם אתה אבא נלחם על זמן נוסף עם הילדים שלו או אמא עושה קרב זקוקים לתמיכה כספית כדי לעזור לגדל את הילדים שלך. אין לך ברירה אלא להישאר מעורבים במאבק המשפטי אבל איך להמשיך להילחם על זכויותיהם החוקיות מבלי לפגוע גם בבריאות הנפש שלהם?

  איך להתמודד עם מתח קיצוני:

  על פי האגודה הפסיכולוגית האמריקאית "ישנם מספר צעדים שניתן לנקוט כדי לסייע בהרגשת רווחה רגשית ותחושת שליטה בעקבות אסון או חוויה טראומטית אחרת". אם אתם סובלים מלחץ ממושך במהלך ואחרי תהליך הגירושין להלן צעדים שתוכל לנקוט כדי לעזור לך להתמודד:

  • תן לעצמך זמן לרפא. צופים כי זה יהיה תקופה קשה בחיים שלך. הרשה לעצמך להתאבל על ההפסדים שחווית. נסה להיות סבלני עם שינויים במצב הרגשי שלך.
  • בקש תמיכה מאנשים שאכפת לך ממך ומי יקשיב ויזדהה עם המצב שלך. אבל יש לזכור כי מערכת התמיכה הטיפוסי שלך עשוי להחליש אם אלה קרובים לך גם חווה או עדים לטראומה.
  • לתקשר את החוויה שלך בכל דרך מרגיש נוח לך, כגון לדבר עם משפחה או חברים קרובים, או שמירה על יומן.
  • גלה על קבוצות תמיכה מקומיות, כי לעתים קרובות זמינים כגון לאלה שסבלו אסונות טבע, או עבור אלה שהם קורבנות של התעללות במשפחה. אלה יכולים להיות מועילים במיוחד עבור אנשים עם מערכות תמיכה אישיות מוגבלת.
  • נסה למצוא קבוצות בראשות אנשי מקצוע מנוסים ומנוסים כראוי. דיון בקבוצה יכול לעזור לאנשים להבין כי אנשים אחרים באותה הנסיבות לעתים קרובות יש תגובות דומות ורגשות.
  • לעסוק התנהגויות בריא כדי לשפר את היכולת שלך להתמודד עם מתח מוגזם. לאכול ארוחות מאוזנות היטב ולקבל הרבה מנוחה. אם אתה נתקל בקשיים מתמשכים עם שינה, ייתכן שתוכל למצוא הקלה באמצעות טכניקות הרפיה. הימנע אלכוהול וסמים.
  • להקים או להקים מחדש את השגרה כגון אכילת ארוחות בזמנים קבועים ולעקוב אחר תוכנית התרגיל. קח קצת זמן מן הדרישות של חיי היומיום על ידי רודף אחר תחביבים או פעילויות מהנות אחרות.
  • הימנע החלטות בחיים העיקריים כגון החלפת קריירה או מקומות עבודה אם אפשר, כי פעילויות אלה נוטים להיות מלחיץ מאוד.

  No Replies to "האם גירושין שלך גרימת פוסט טראומטית מתח הפרעת?"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.

   71 − 62 =