כיצד לקבל ביטול דרך הכנסייה הקתולית

כיצד לקבל ביטול דרך הכנסייה הקתולית

נישואים רבים אינם מצליחים אפילו עם הכוונות הטובות של שני בני הזוג. זה יכול להיות נכון גם כאשר המשפחה מבוססת היטב ואת הנישואים נמשך שנים רבות. ברגע שנישואים נכנסים על ידי שני אנשים, קתולים, פרוטסטנטים או לא נוצריים, יש להניח כי מדובר באיחוד תקף ומחייב עד להוכחת ההפך.

הכנסייה הקתולית הקימה נהלים מסוימים כי זוג חייב לעקוב בעת עתירה לבטלה.

בראש ובראשונה, בית משפט אזרחי חייב להתגרש זוג לפני שהם יכולים להשיג ביטול.

מי יכול להגיש בקשה לביטול

בדרך כלל, אדם המבקש לבטל הוא מישהו שהיה נשוי, הוא עכשיו גרושה ורוצה להתחתן שוב, במיוחד בכנסייה הקתולית. מי שנשוי בכנסייה הקתולית ועכשיו יכול להתגרש יכול לבקש ביטול אם הם רוצים להינשא שוב או לא.

מעורבות של בן הזוג לשעבר

כן, הכנסייה דורשת כי בן הזוג לשעבר יודיע כי תהליך הביטול החל להציע לו הזדמנות להגיב. בן הזוג לשעבר שלך ישלח מכתב המסביר את התהליך שיזם. בן הזוג לשעבר שלך לא צריך להסכים לביטול. הם גם לא צריכים להסכים להשתתף בתהליך.

מסמכים תזדקק

 • עתירה לבגידה רשמית דרך הכנסייה.
 • עותקים של תעודות הטבילה של כל המפלגות הקתוליות המעורבות.
 • העתק של רישיון נישואין אזרחיים.
 • עותק של תעודת הנישואין לכנסייה.
 • העתק של צו הגירושים שאושר או חתום על ידי השופט.

הגשת המקרה שלך

אם המקרה מתחיל ברמה פאריש, הכומר, דיאקון, או שותף פסטורלי יגיש את בקשתך לבית הדין. אם תבחר אתה יכול ללכת ישר לבית הדין ולא להתחיל ברמה פאריש.

עדים

אתה מתבקש ליצור קשר עם שני אנשים או יותר שמוכנים לעזור עם המקרה שלך. הם צריכים להיות אנשים שיודעים משהו על הנישואין המדוברים, במיוחד בתקופה שלפני ואחרי החתונה. אנשים אלה הם בדרך כלל חברים או בני משפחה. עליך לספר לכל העדים שיש להם רשות לדבר בחופשיות.

מתי לצפות להחלטה

אחרי כל המידע נאסף, שופט או פאנל של שופטים יכתוב את ההחלטה. הם יחליטו אם הנישואים אכן לא היו חוקיים מלכתחילה. אדם נוסף הידוע בשם המגן של הבונד גם משתתף. המגן של הבונד מייצג את הנישואים עצמם, מדבר בעד כל העובדות התומכות בתוקף הנישואין. לאחר שהשופט יגיע להחלטה, הן אתה והן בן זוגך לשעבר יקבלו הודעה על ההחלטה, אלא אם כן בן הזוג לשעבר אינו מעוניין לקבל הודעה.

כמה זמן זה לוקח

אין דרך לשים ציר זמן על התהליך. עם זאת, זה בדרך כלל לוקח כ 16 חודשים. תקופת ההכרזה על בטלות תלויה בגורמים רבים. לדוגמה, אם העותר אינו משלים את איסוף המסמכים הנדרש במועד, הביטול מתעכב.

כמה זה יעלה

העלות של ביטול יכול להשתנות מן הכנסייה לכנסייה. העלות הממוצעת היא סביב $ 500 עם חלק בשל בעת הגשת המקרה. את השאר ניתן לשלם בתשלומים חודשיים. אם אתה לא יכול לשלם את מלוא הסכום, הסדרים ניתן לעשות, דרך הכנסייה כדי לכסות חלק מההוצאה. אין מקרה נדחה בשל חוסר היכולת של אדם לשלם את האגרה.

No Replies to "כיצד לקבל ביטול דרך הכנסייה הקתולית"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  − 6 = 3