האם לסבים יש זכויות באורגון? – insightyv.com

האם לסבים יש זכויות באורגון?

חוקי הסבא והסבתות של אורגון נעלמו ב -2001 והחליפו את החוק הנוכחי. החוק כפי שהוא עומד עכשיו אין הוראות ספציפיות עבור ביקור סבתא, אבל יש חוקים המסופקים לביקור על ידי שאינם ההורים. חוקים כמו אורגון נקראים לפעמים “חוקי אב”.

הדחיפה לשינוי היתה החלטתו של בית המשפט העליון של ארה”ב בטרוקסל נגד גרנוויל משנת 2000.

הממצא במקרה זה היה, כי “הורים הולמים” אמורים לקבל החלטות שהן לטובת ילדיהם, גם כאשר הם מנתקים מגע עם סבים וסבתות. חוק אורגון המשופץ מספק הוראה מספקת לזכויות היומרניות של ההורים.

סבים יכולים לבקש ביקור על ידי התערבות בבית המשפט במקרה של הילד, כגון גירושין, הפרדה, ביטול או משמורת מקרה. אם אין בית משפט מתמשך, הם עדיין עשויים לעתור לבית המשפט של המחוז שבו הילד מתגורר לביקור.

מי יכול לבקש ביקורים

צדדים שלישיים המבקשים לביקור צריכים להיות בעלי קשרים רגשיים עם ילד שיצרו מערכת יחסים של ילד-הורה או “יחסים אישיים מתמשכים”. החוק מגדיר את שתי מערכות היחסים הללו.

 1. מערכת יחסים בין ילדים להורים הייתה חייבת להתקיים כולה או חלקה בתוך ששת החודשים שקדמו להגשת הבקשה לביקור. במערכת יחסים זו, האדם צריך להיות משמורת פיזית, מתגוררים באותו בית, או אחרת שנקבעו לצרכים היומיומיים של הילד. אדם זה בוודאי פגש את “הצורך הפסיכולוגי של הילד בהורה, כמו גם את הצרכים הפיזיים של הילד”. מי שמוסמך על פי סעיף זה של החוק עשוי להיות זכאי ל”משמורת, אפוטרופסות, זכות ביקור או זכות אחרת “. 
 1. החוק מגדיר “מערכת יחסים אישית מתמשכת” כ”משכיות משמעותית במשך שנה אחת לפחות “, ומציעה” אינטראקציה, חברות, יחסי גומלין והדדיות “. אדם המוכיח את קיומה של מערכת יחסים מסוג זה עשוי להיות זכאי ל”זכויות ביקור או קשר “.

מערכת יחסים בין ילדים להורים קשה יותר להדגים מאשר את היחסים האישיים המתמשכים.

סבא וסבתא שמטרתם ביקור, לא משמורת, כנראה צריך לתבוע תחת סוג השני של מערכת יחסים. מאידך גיסא, סבים שיכולים להראות יחסים של הורה-הורה אמיתיים הקיימים בין הסבא והנכד יהיו בעלי מקרה חזק מאוד.  

מה הם חייבים להוכיח

כאמור, יש להניח שההורים פעלו לטובת הילד בסירוב הביקור, ואדם המבקש את הביקור חייב להפריך את ההנחה. בבואו להחליט אם להעניק זכות ביקור או זכויות יוצרים על סמך התנגדותו של ההורה החוקי, רשאי בית המשפט לשקול את הגורמים הבאים:

 • הסבא הוא או היה לאחרונה המטפל העיקרי של הילד.
 • שלילת הבקשה לביקור תהיה מזיקה לילד.
 • הקשר בין הסבא לילד עודד או הסכים להורה.
 • הביקור לא יפריע ליחסי המשמורת.
 • להורה המשפטי יש ביקורים בלתי סבירים או מוגבלים.

דרישת הסבים והסבתות להראות כי שלילת הביקור תהיה מזיקה לילד פירושו שאורגון משתמשת בתקן הנזק, אף על פי שהמילה “נזק” אינה מופיעה בחוקים. תקן הפגיעה הוא תקן קשה לשמצה להיפגש.

זכויות סבים לאחר אימוץ

באורגון, האימוץ מסתיים זכויות ביקור, אלא כאשר סטפרט מאמצת ילד. על פי חוק אורגון, יש להודיע ​​לסבים אם הנכד נקרא בעתירה לאימוץ. סבתא יכולה לעתור לקבלת זכויות ביקור במקרה של אימוץ סטפרטנטי, אך הבקשה לביקור חייבת להיות מוגשת תוך 30 יום ממועד קבלת ההודעה. כאשר מחליטים אם להעניק ביקור לסבא בעקבות אימוץ סטפרטנט, בית המשפט ישקול רבים מאותם גורמים כמו בכל מקרה ביקור אחר.

כמה תיקי בית משפט רלוונטיים

בעקבות Troxel ואת השינוי לאחר מכן באורגון החוק, כמה החלטות הענקת סבים ביקורים הופכים על הערעור.

 • ברינג נ ‘ג’ נסן (2001), בית המשפט לערעורים ביטל את הביקור הוענק סבתא כי התלונה העיקרית שלה היה אי שביעות רצון של כמות המגע היא ניתנה.
 • ב- Williamson v. Hunt (2002), ביטל בית המשפט לערעורים פסק זמן ביקור משום שבית המשפט התחתון לא נתן את רצונו של האב “למשקל מיוחד”.
 • בפרשת מיידר נ ‘מיידר (2004), ביטל בית המשפט לערעורים צו ביקור, ומצא כי בית המשפט קמא לא יישם את תקן טרוקסל, המחייב שהחלטת הורה היא לטובת הילד. בנוסף, הסבים לא דחו חוות דעת של מומחים על רעילות היחסים שלהם עם ילדים ונכדים.
 • ב G.J.L. נ ‘א. (2011), בית המשפט לערעורים דחה את הסבים לבקר אף על פי שהיו הורים אומנה לנכד שלהם במשך 14 חודשים. בית המשפט קבע כי הסבים לא הראו נזק כתוצאה מהכחשה של ביקורים. בנוסף, הם לא הראו כי הביקור לא יפגע ביחסי הורה-ילד.

No Replies to "האם לסבים יש זכויות באורגון?"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.