מה זכויות האם סבא וסבתא יש באינדיאנה? – insightyv.com

מה זכויות האם סבא וסבתא יש באינדיאנה?

מדינת אינדיאנה אינה מכבידה במיוחד את זכויותיהם של הסבים. החוק שלה מגביל את מי יכול לתבוע לביקור, ובתי המשפט נוטים כלפי פרשנות קפדנית של החוק. 

הוראות החוק

במדינת אינדיאנה, סבים יכולים לבקש ביקור עם נכדים במקרה של הורה שנפטר, נישואין שהסתיימו באינדיאנה או ילד שנולד מחוץ לנישואין. נישואין שהסתיימו מחוץ לאינדיאנה חייבים לעמוד בסטנדרטים שונים.

במקרה של ילד שנולד מחוץ לנישואין, יש לקבוע אבהות כדי שסבים וסבתות מצד האב יגישו עתירה. כמו במדינות רבות אחרות, סבא וסבתא אינם רשאים לבקר אצל ילדים החיים במשפחות שלמות.

כמו בכל המדינות, סבא וסבתא חייבים להראות כי הביקור הוא לטובת הילד. בנוסף, על הסבים להוכיח “קשר משמעותי” עם הנכד או לנסות ליצור “קשר משמעותי”. כחלק מהקביעה, ניתן לראיין את הילד בתאים. בראיון כזה, בית המשפט רשאי לאפשר לעורך הדין להיות נוכחים ולערוך תיעוד של הראיון. אם תיעוד כזה נעשה, ניתן להשתמש בו בתהליך העררים.

אימוץ חותך את הזכויות המשפטיות של הסבים, אלא אם כן האימוץ הוא על ידי סטפרטנט או קרוב משפחה ביולוגי. 

ההוראות הנוספות של החוק עוסקות כיצד וכיצד להגיש עתירה.

תיקי בית משפט רלוונטיים

זכויותיהם של סבים וסבתות באינדיאנה הושפעו גם מהמקרה. רוב המשקיפים חשים כי החלטות שניתנו בעקבות החלטת בית המשפט העליון בטרוקסל נגד גרנוויל הוציאו את השיניים מחוק אינדיאנה.

אינדיאנה בתי המשפט עשויים להעניק ביקור כאשר אף אחד לא הציע, אבל מהסס לפסוק על כמות ואיכות הביקור כי צריך להיות הציע.

אם סבתא מתירה ליצור קשר, לא משנה כמה קצר או נדיר, בתי המשפט אינדיאנה מסרבים להתערב.

גם בתי המשפט באינדיאנה אוהבים להבחין בהבדלים ברורים בין זכויות ההורים לבין זכויותיהם של הסבים. במקרים אחדים, בתי המשפט הנמוכים העניקו זמן ביקור ליברלי לסבים רק כדי לקבל את ההחלטה לבטל את הערעור. בתי המשפט לערעורים גילו בעקביות כי לא משנה אילו תפקידים שיחקו בחייהם של נכדיהם, אסור לסבים לסבול את הביקורים בסכומים שנקבעו בהוראות זמן ההורה. במקרה של ספולדינג נ ‘וויליאמס, בית המשפט אישר את מועד הביקור שזכה לו בית משפט נמוך יותר, אך הכחיש לסבים את תקופת הנסיעה וזכויות התקשורת שהוענקו אף הן, מכיוון שהלוואות אלו נלוו להנחיות ההורה.

שאלת העמידה

כאשר סבא וסבתא באינדיאנה מאבדים את מקרי הביקורים שלהם, זה קורה לעתים קרובות בגלל שאלות של עמידה – אם לסבא יש את הזכות לתבוע לביקור.

סבא וסבתא רבא וסבתא וסבתא נכשלו לעמוד ולתבוע. במקרה של Hammons v. Jenkins-Griffith, פסק בית המשפט כי סבים רבים לא יכלו לזכות בביקור משום שסבא וסבתא אינם מוזכרים במפורש בחוק.

בית המשפט הביע אהדה כלפי הסבים רבא, שסיפקו טיפול לנכדם, אך ציינו כי הוא מוגבל ל”שפה הפשוטה “של החוק. (חקיקה הוכנסה להרחבת זכויותיהם של סבים וסבתות, אך מאז ומתמיד נתקלה במסע כתיבת מכתבים שהניע את המתנגדים להרחבת זכויותיהם של סבים). מערכת בתי המשפט קבעה את אותה קביעה על חוסר מעמד סבתא וסבתא, במקרה של מאסר נגד היקס.

בנוסף, אין לסבים זכות לבקר אם ההורה שהוא הילד שלהם נפסק. זהו פסק דין נפוץ כאשר ילד מאומץ, אבל בתי המשפט אינדיאנה נקטו עמדה נוקשה יותר. במקרה הנקרא בעניין G.R, ילד נלקח למערכת הרווחה של הילד, וזכויות האם הופסקו.

הסבתא מצד האם הגישה עתירה לביקור באותו יום, אך המקרה שלה נדחה משום שהתביעה הוגשה לאחר שאמה איבדה את זכויות הוריה.  

לסבא שילדו בכלא אין מעמד מיוחד. במקרה של שנת 2013, בשנת אפוטרופסות מחדש של A.J.A. ו- L.M.A, סבתא שבנה הרג את אשתו נדחתה על ידי שומרי הילדים החדשים. על אף שהפרה צו אי-יצירת קשר על-ידי מתן אפשרות לילדה הכלוא לתקשר עם ילדיו, החלטת בית המשפט התבססה על היעדר מעמד, שכן בנה אינו מת ולא גרוש.

עוד על משפט ההלכה באינדיאנה ניתן לקרוא בפרסום זה של המרכז למשפט ילדים של אינדיאנה.

ראה פרק אינדיאנה פרק 5

No Replies to "מה זכויות האם סבא וסבתא יש באינדיאנה?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.