המיתוס של הטיה מגדר במקרים הילד משמורת | insightyv.com

המיתוס של הטיה מגדר במקרים הילד משמורת

המיתוס של הטיה מגדר במקרים הילד משמורת

 

למה אבות לוותר על הקוסטודיה במקום להילחם על משמורת?

 

אני שומע הרבה על האופן שבו בתי המשפט מוטים לטובת אמהות בכל הנוגע להחלטה על משמורת ילדים. לאחר עושה קצת מחקר בנושא הגעתי למסקנה, בהתבסס על הסטטיסטיקה משמורת הילד, כי בתי המשפט אינם הסיבה לאמהות לקבל משמורת ברוב הגירושים.

להלן כמה נתונים סטטיסטיים של ניתוח מרכז המחקר Pew של הסקר הלאומי של צמיחה משפחתית (NSFG) שוחרר בחודש יוני 2011.

אבות נשואים:

אב נשוי מבלה, בממוצע 6.5 שעות בשבוע לקחת חלק בפעילויות ראשוניות לטיפול בילדים עם ילדיו. האם הנשואה מוציאה בממוצע 12.9 שעות. מאחר ומשקי בית בעלי הכנסה כפולה הם כעת הנורמה, לא היוצא מן הכלל, המידע הנ”ל מלמד כי לא זו בלבד שאמהות עובדות הן גם עושות פי שניים מהטיפול בילדים כמו אבות.

זה רק הגיוני כי אמהות שיש להם קשר קרוב יותר בגלל הזמן בילה טיפול בילד להיות אחד צפוי לקבל משמורת במהלך גירושין. אבל, עם שינוי עמדות כלפי אבות משמורת ילדים עדיין צפוי להרוויח לפחות 50/50 משמורת אם הם מוכנים להילחם על זה. 

אבות גרושים או לא –

יותר מפתיע הם הנתונים הסטטיסטיים על אבות נעדרים, או את כמות הזמן האבות לבלות עם הילדים לאחר גירושין הוא סופי. על פי מחקר פיו, כאשר אבות וילדים חיים בנפרד 22% מהאבות רואים את ילדיהם יותר מפעם בשבוע.

29% מהאבות רואים את ילדיהם, 1-4 פעמים בחודש. אך המטריד ביותר, 27% של אבות אין כל קשר עם ילדיהם.

כאשר אתה לוקח בחשבון כי אמהות להשקיע יותר זמן לטפל בילדים לפני הגירושין ורק 22% של אבות לנצל את ההוצאות מה הייתי שוקל איכות זמן כמותי עם ילדיהם לאחר הגירושין העובדה כי יותר אמהות לקבל משמורת נראה סביר. לא?

מה שלא נראה הגיוני הוא הרעש שעושה תנועת זכויות האדם על הטיה מגדרית בבית המשפט לענייני משפחה, שלא על סמך הסטטיסטיקה שלעיל, בכל מקרה. ברצינות, אם האב מתעניין בזמן הורות שווה לאחר הגירושין, מדוע רובם אינם מבלים כלל עם ילדיהם?

איך משמרת את הקוסטודיה:

לדברי DivorcePeers.com רוב המקרים משמורת ילדים לא החליטו על ידי בתי המשפט. ב -51% מהמקרים, שני ההורים הסכימו שאמא תהיה ההורה המחזיק. ב -29% מהמקרים, ההחלטה התקבלה ללא מעורבות של צד שלישי. רק 11% ממקרי המשמורת הוחלט במהלך גישור עם מעטים כמו 5% הוחלט לאחר הערכת המשמורת סדר הדין.

במקרים בהם שני ההורים החליטו, ללא מעורבות של מתווך או בית המשפט 83% מהזמן שהאם הסתיימה עם משמורת כי האב בחר לתת לה משמורת.

מה הילד סטטיסטיקות משמורת באמת לספר לנו?

1. אבות פחות מעורבים בטיפול בילדים במהלך הנישואין.

2. אבות פחות מעורבים בחיי ילדיהם לאחר הגירושין.

3. אמהות רוכשות משמורת משום שרובן המכריע של האבות בוחרות לתת את משמורת האם.

4. אין הטיה של בית המשפט למשפחה לטובת רוב האבות המתגרשים.

הטענה של פעילי זכויות האדם אינה מקיימת מים. לא מבוסס על הסטטיסטיקה לעיל, בכל מקרה!

למה אתה מניח שאבות כל כך מהר לתת את רוב המשמורת לאמהות? האם זה יכול להיות הטיה חברתית שהם קונים במקום הטיה המשפט? אבות רואים את עצמם כמפרנסים, אלה המספקים למשפחה. אמהות נתפסות כמטפלות, אלה המטפלות בילדים. 

אולי השקפות אלה נושאות במצבים של גירושין וממלאות תפקיד מהסיבה לכך שגברים אינם מחפשים יותר משמורת וזמן עם ילדיהם. כמו כן, עורכי דין גירושים הם בית הספר הישן רוב יגידו אבא כי השגת זכויות המשמורת יותר יהיה קרב במעלה ההר. עם השקפות חברתיות עצמאיות, עורכי דין גירושין עצלים וקבוצות זכויות גברים דוחפים את הרעיון של הטיה מיגדרית, אין זה פלא פחות גברים לוותר לפני אפילו מנסה.

 

אם אתה אבא קורא את זה, אני מפציר בך למצוא עורך דין מוכן ללכת עטלף בשבילך ואת הקשר שלך עם הילדים שלך. זה עלול לעלות לך יותר אבל, היכולת ההורה שווה עם האקס שלך שווה את ההשקעה. 

No Replies to "המיתוס של הטיה מגדר במקרים הילד משמורת"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    92 − 91 =