כיצד בהצלחה גירושין נרקיסיסט | insightyv.com

כיצד בהצלחה גירושין נרקיסיסט

כיצד בהצלחה גירושין נרקיסיסט

התנהגות נרקיסיסטית היא אחת מלכודות אופי ד”ר מארק Banschick מסביר במאמרו על גירושין ממאירים. לדברי ד”ר באנצ’יק, “הנרקיסיסט הוא לגמרי עצמי ואנוכי”. אז, איך אתה מקבל דרך גירושים ללא פגע אם בן הזוג שלך הוא נרקיסיסטי?

במצבים מסוימים, זוג מתגרש מורכב נרקיסיסט אחד ואדם אחד סביר, בן הזוג הנרקיסיסטי יכול לבדו ליצור קונפליקט עצום.

הפעולות השליליות של הנרקיסיסט והתגובה לגירושין גורמות לבן הזוג הסביר להיכנס למצב הגנתי במיוחד אם יש ילדים המעורבים. 

למי שלא יודע יותר טוב, זה נראה כמו בן זוג סביר הוא מעורב באופן מלא ביצירת סכסוך. אבל מה שבאמת קורה הוא שבן הזוג הסביר מנסה להגן על עצמם ועל ילדיהם מפני הנרקיסיסט שמשתמש במערכת המשפטית כדי להציק להם. רבים אינם מכירים את המאפיינים של נרקיסיסט, אפילו במהלך הנישואין, אבל, להכניס גירושין לתוך החיים של נרקיסיסט וזה יכול להיות די ברור כי אדם זה יש הפרעת אישיות. אחד שמנע מהם להיות מסוגלים לשחק הוגן כאשר הם מרגישים מגובים בפינה. 

לכן מעט מאוד אנשים מוצאים את עצמם מצוידים מבחינה רגשית כדי לשרוד תוך התגרשות נרקיסיסטית. בן הזוג הסביר נכנס לתהליך הגירושין ומצפה לאותה רמה של שיקול שהם חוו במהלך הנישואין, אך ורק על ידי יריב שלא יפסיק בשום דבר כדי “לנצח” את מה שהם תופסים כמלחמה המתנהלת נגדם.

קשה להישאר ברמה רגשית כאשר מה שחשבת שיהיה תהליך פשוט יהפוך למלחמה כוללת וכל מה שמעניין אותך הוא על כף המאזניים. הדרך היחידה לשרוד תוך התגרשות נרקיסיסטית היא היכולת לזהות במהירות מי אתה מתמודד עם הנכונות לעשות קרב, להפשיל את slaves שלך וללכת למלחמה.

ראשית, שקול את מאפייניו של נרקיסיסט:

 • יש צורך בהערצה
 • צריך להיות צודק
 • צריך לראות את הבחור הטוב
 • צריך לבקר כאשר אינך עונה על הצורך שלהם
 • הוא כריזמטי ומוצלח
 • חסר היכולת לחוש חרטה
 • אין לו מצפון
 • יש צורך עצום לשלוט בך ובמצב
 • יש ערכים שמצביים; אם אתה מאמין בגידה טועה, כך הם, גם אם הם לא, הצורך שלהם להרשים אותך מניע אותם להחזיק את אותן אמונות
 • משתמש חזית של אכפתיות והבנה לתמרן
 • הוא לא זמין מבחינה רגשית
 • שום דבר הוא אי-פעם באשמתם
 • תלוי על טינה
 • יש תחושה גרנדיוזית של העצמי
 • מרגיש לא מובן
 • הוא לא מעוניין לפתור בעיות בחיי הנישואין, זה הדרך שלהם או את הכביש המהיר
 • מקנא בהצלחתו של האחר

כאשר מתגרש נרקיסיסט, אומר ד”ר באנסקיק, “הוא שולל לחלוטין את הצרכים שלך או את כל שנות המסירות והחברות ההדדית שבניתם יחד, אנשים רגילים זוכרים את הטוב מהעבר, ומספקים תחושה של איזון והגינות בזמן גירושין (אפילו באמצעות בגידה), ייתכן שאתה מקבל גירושים, אבל זה לא אומר שאין לך זיכרונות יקרי ערך וסיפור חיים ביחד, בשביל הנרקיסיסט הכול נעלם, כאילו זה לא קרה.

אתה צריך להבין את זה אם אתה להתמודד ביעילות איתו. הנרקיסיסט יכול לערער אותך עם החברים שלך, עם הילדים שלך ולגנוב את הכסף שלך, כל זאת תוך מבט כנה ויצירת רצון טוב בקרב הקהילה “.

כיצד להגן על עצמך כאשר מתגרש הנרקיסיסט

נרקיסיסט מתקשה לקבל את השפעתו על חייך. בין אם הם מגישים את הגירושים או את, הנרקיסיסט ינסה להישאר בשליטה על השפעתו על חייך. אם יש לך ילדים עם אדם זה הם יעבדו על הזמן בניסיון לשלוט על איך הילד הוא בילה תמיכה, איך הילד בטיפול הוא טיפל וכל היבט אחר של שיתוף הורות היחסים.

כמה התעללות רגשית, התעללות כספית ולעתים אף ביתית שהנרקיסיסט מסוגל לסבול תלויה בדרך שבה אתה מגיב לו / לה.

אם אתה מראה לנרקיסיסט כל סימפטיה, פחד, חולשה או בלבול, הנרקיסיסט ינצל אותו וימשיך את מחזור ההתנהגות המתעללת שלו.

הגנה על עצמך פירושה לא להראות שום חולשה, לא קונה לתוך משהו הנרקיסיסט אומר, לחקור ככל שתוכל למצוא על נרקיסיזם ועורך דין בצד שלך, כי הוא מוכן לשלוף את כל תחנות כאשר מדובר בהגנה על הזכויות המשפטיות שלך. 

4 טקטיקות להתמודדות עם נרקיסיסט במהלך גירושין:

1. בחן את תפקידך בסכסוך המתמשך. בריא אתה רגשית יותר הצלחה יהיה לך להתמודד עם נרקיסיסט. אתה נותן לתוך הניסיון של נרקיסיסט לתמרן בכל פעם שאתה מגיב לו / לה.

נרקיסיסט הוא מיומן גורם לבלבול. כאשר ביחסים היריב כגון גירושין אתה מתחיל לשאול אם הבעיה היא איתך או נרקיסיסט. זה בדיוק המקום שבו הנרקיסיסט רוצה אותך; מבולבל וספק את עצמך.

לעתים קרובות אנשים שואלים אותי מה הם יכולים לעשות כדי לשנות איך מישהו מגיב להם. אם אתה מנסה לעשות משהו שישפיע על האופן שבו הוא / היא מתנהגת עצירה. אתה לא יכול לשנות את התנהגויות של אחרים, אבל אתה יכול לשנות את הדרך בה אתה מגיב להתנהגות שלהם.

יש למדוד את תשובתך לנרקיסיסט. אתה צריך להיות מודע לכך שהוא / היא מנסה לדחוף את הכפתורים שלך רוצה תגובה שלילית ממך. העצה הטובה ביותר שאני יכול לתת היא להבין כי הדברים הנרקיסיסט עושה או אומר לא עלייך, זה עליהם. הנרקיסיסט מנסה לגרום לעצמם להרגיש טוב יותר על ידי כך שאתה גורם לך להרגיש בושה, פחד או אשמה.

הנרקיסיסט יעורר את הפחדים, הבושה והאשמה שלו עלייך באמצעות מערכת בתי המשפט לענייני משפחה להתעללות. לא מתגמול או מאתגר אותם מעמיד אותם בחזרה על הבושה, הפחד והאשמה.

2. להתמודד עם המציאות של המצב. עולמו של הנרקיסיסט מורכב מפנטזיה, שום דבר אינו אמיתי, כל זה ביטוי של הצורך שלהם להיות מישהו שהם לא. זה הכרחי אתה רואה את נרקיסיסט עבור מי הוא / היא באמת ולא למי אתה רוצה הוא / היא היתה.

לא משנה כמה טוב אתה רוצה הנרקיסיסט להיות, ככל שאתה עובד על הבאת טוב, יותר נרקיסיסט ינצל את טוב לבך.

הנרקיסיסט רוצה שתטיל ספק בערך שלך. ההגנה הטובה ביותר במהלך גירושין נגד אדם כזה היא להעריך את הערך העצמי שלך לסרב לקנות את הצורך שלהם לפטר ולהפיל אותך ואת הצרכים שלך.

3. להיות מוכן להציב גבולות המשרד. הנרקיסיסט מאמין שהצרכים שלהם חשובים יותר משלך, הם מאמינים שהם יותר אינטליגנטיים ממך ומצאו שזה בלתי מתקבל על הדעת שמישהו יסכים איתם. מסיבה זו, הם חסרים הבנה של גבולות ומכבדים את הצרכים של אחרים.

אתה לא יכול ללמד או לצפות הנרקיסיסט אי פעם לכבד את הגבולות שלך. אתה יכול, עם זאת, מסרבים לאפשר נרקיסיסט לחצות את הגבולות שלך ולגרום לך מתח מופרז במהלך תהליך הגירושין. זה נעשה על ידי שליטה על מה התנהגויות תוכלו ולא תאפשר.

אל תעשה את הטעות של האמונה כי מנסה לשלוט על התנהגויות של נרקיסיסט היא התשובה לקביעת גבולות עם אותו / אותה. רוב מאמינים כי הגנה על עצמם וקביעת גבולות פירושו להתעמת ולהיות אסרטיבית. זה לא עובד עם הנרקיסיסט. ככל שאתה להתעמת יותר לטעון את עמדתך יותר אתה משחק לתוך המשחק שלהם.

בעת קביעת גבולות עם הנרקיסיסט אתה צריך לסרב לתקשר אלא אם כן ניתן לעשות זאת באופן חופשי של סכסוך, מניפולציה, חוסר כבוד. ייתכן שיהיה עליך להתעקש כי כל התקשורת היא באמצעות דוא”ל. אתה יכול לתת לזה להיות ידוע כי לא תוכל להגיב על כל תקשורת כי מבטל או מזלזל לך ואת הצרכים שלך.

אתה יכול לצפות הנרקיסיסט לדחוף בחזרה את הגבולות שהגדרת. אם אתה רוצה לעצור את מעגל התעללות וחוסר כבוד אתה חייב להיות המשרד, לעמוד על הקרקע שלך מסרבים לאפשר לו / לה ללחוץ על הכפתורים שלך. זכרו, אתם מנסים להפריד את עצמכם מהנרקיסיסט. כפי שאמרתי, זה איום עליו / שלה כדי להיות על המשמר על המאמצים מצידם כדי למשוך אותך בחזרה את הרעילות של היחסים.

4. הקף את עצמך עם מערכת תמיכה הבנה. במהלך הגירושים, כולנו הולכים למשפחה וחברים לתמיכה וייעוץ. המצב שלך הוא ייחודי, אם כי; חברים ובני משפחה לא יבין ואולי אפילו לפקפק בכנות שלך כאשר אתה ממסר את מה שאתה מתעסק.

זה חיוני כי אתה לשכור עורך דין גירושים שיש לו הבנה של הפרעת אישיות נרקיסיסטית וכיצד להתמודד עם זה במהלך הליך משפטי של גירושין. כמו כן, למצוא מטפל שיכול לעזור לך לעבוד דרך הרגשות יהיו לך במהלך הגירושים ואחרי. מטפל יכול לעזור לך להגדיר גבולות ולהיצמד אליהם, מטפל יכול לעזור לך לזהות את התפקיד שלך בסכסוך והוא יכול לעזור לך להבין מה הוא “לא אמיתי”. האנשים שאתה בוחר ללכת לעזרה יהיה לשחק תפקיד ענק כמה טוב לך לנווט גירושין מן נרקיסיסט.

No Replies to "כיצד בהצלחה גירושין נרקיסיסט"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  46 − = 38