איך מקומי התעללות differs מ רגיל סכסוך הנישואין

איך מקומי התעללות differs מ רגיל סכסוך הנישואין

כאשר למישהו יש הגדרה מוטה של ​​התעללות במשפחה:

בעלי לשעבר השאיר אותי מאשימה אותי בהתעללות ביתית. אני זוכר שעמדתי מקורקע כאשר הוא אמר לי שהוא עוזב כי אני "התעללו" אותו. היה חשוך בחוץ, הוא יצא משם לפני שלושה שבועות בלי שום הסבר וכשהוא נתן סוף סוף, זה לא היה מה שאני מצפה.

כששאלתי דוגמה, על מקרה מסוים של התעללות במשפחה הוא אמר, "את זוכרת בלילה ההוא שהיה לך חלום בלהות וישבת במיטה ונופפת בידיים שלך?

הכית אותי בראש, קאתי, התעללת בי באותו לילה. "

אין שום דרך להגיב לאשמה כזו. אתה לוקח את זה, לנסות להבין את זה אבל זה שטותי, לא רציונלי ואתה מרגיש כמו משוגע כאשר אתה שומע מילים כאלה ממישהו שאתה אוהב.

כשהוא אמר לי שזאת לא היתה הפעם היחידה שהתעללתי בו, הייתי כל האוזניים. התקשיתי לעבד את מה שהוא אומר, אבל עושה כמיטב יכולתי לפחות לשמוע אותו. הוא אמר, "היית אומר לי, אני מזיין הלילה, אתה מוזמן להיות שם אם אתה רוצה. זה היה התעללות מילולית ".

לא רק שאני התעללות פיזית בבעלי, גם אני התעללתי בו מילולית. לא הגנתי על עצמי מפני האשמותיו. ידעתי שכל מי שחושב שמדובר בדוגמאות של התעללות במשפחה הוא מעבר להקשבה לתבונה. התרחקתי מהשיחה ביודעי שבעלי רצה לצאת מהנישואים שלנו, ותפס בקשיות כתירוץ לעזוב.

אני שומעת סיפורים כאלה לעתים קרובות בעבודה שלי בתור מאמן גירושין / יועץ. רובן מגיעות מנשים המחפשות דרך החוצה ויש להן השקפה מנומסת של אלימות במשפחה. אם הם מוטרדים או מרגישים מטרידים בכל דרך שהיא, אז "הוא מתעלל".

ההיסטוריה שלי עם האשמות שווא של התעללות ביתית אומר שאני לוקח ברצינות טענות כאלה להקשיב מקרוב כאשר מתמודדים עם כל מי עושה טענות כאלה.

למדתי במשך השנים שהפכנו לחברה שמשליכה את המושג סביב רופף על חשבון בעלים, נשים וילדים חפים מפשע.

משום מה נשים מתקשות יותר לומר, "התעללו", במקום "אני כבר לא אוהבת אותך", כאשר מנסים לצאת מנישואים.

לדברי המרכז לבקרת מחלות, "אלימות במשפחה היא התעללות או פעולה אלימה המתרחשת בין שני אנשים ביחסים קרובים. התעללות פיזית כוללת מעשי אלימות שבהם אחד מבני הזוג פוגע פיזית באחרת על ידי בעיטות, פגיעה או שימוש בשיטות אחרות של כוח פיזי. התעללות מינית מתרחשת כאשר בן זוג נאלץ לקיים מגע מיני ללא הסכמתו. התעללות רגשית כוללת מעשים כגון שליטה על כספים או יחסים חיצוניים עם חברים ובני משפחה, ביצוע איומים מילוליים, או באופן שגרתי להעיר הערות הפוגעות בתחושת האוטונומיה והערך העצמי של בן הזוג ".

ההבדל בין התעללות במשפחה לבין סכסוך משפחתי בריאה:

נימוסים בריאים בנישואין:

הנישואין הם גם אתגר וגם הזדמנות. יהיו פעמים במהלך כל הנישואין כאשר יצירת ושמירה על קשר אינטימי הוא מאתגר. זוגות שמסוגלים לעמוד באתגרים ולהתגבר עליהם הופכים לשותפים טובים יותר, לאוהבים ולחברים.

מה הם חלק מן האתגרים הנישואין עשויים להתמודד?

 • אמונות סותרות על גידול ילדים,
 • אמונות שונות לגבי האופן שבו הכספים צריכים להיות מטופלים,
 • כונני מין שונים,
 • בעיות בריאותיות,
 • כיצד מטלות הבית מחולקים,
 • חוסר יכולת לתקשר,
 • אובדן אמון,

אם זוג יכול להתמודד עם הבעיות לעיל כפי שהם באים בלי להכות, לצרוח, להאשים ומזלזל אחד את השני אז אתה חווה סכסוך נישואים בריאים. אתה צריך להיות מוכן לעבוד דרך הסכסוך כפי שהיא עולה, אם כי. כדי להתעלם מבעיות כפי שהם באים ולהימנע סכסוך הוא אחד הדברים הכי פוגע שאתה יכול לעשות את הקשר עם בן הזוג שלך.

בנוסף, כולנו מתקשרים ומגיעים לפתרונות לבעיות בחיי הנישואין בצורה שונה. אם אתה ובעלך יש בעיות כלכליות והוא מעמיד אותך על התקציב, הוא לא מתעלל בך, הוא מחפש פתרון לבעיה.

אם אישה מבטאת לך שפגעת ברגשותיה או, היא מעדיפה לא לבקש ממך לעשות משהו תריסר פעמים בלי תגובה ממך, היא לא מזילה או מתעללת בך, היא מנסה להישמע על ידך.

בדרך כלל ההבדל בין סכסוכים בנישואין רגילים לבין התעללות במשפחה הוא עור דק וחוסר יכולת לקחת אחריות על סיוע בפתרון בעיות בחיי הנישואין.

התעללות במשפחה:

אמנם יש אתגרים שיש לטפל בהם במהלך הנישואין אם אתה מרגיש כאילו אתה במאבק מתמיד על הנישואים שלך אתה צריך לקחת את המניה והכניסו מחשבה לתוך העובדה שאתה עלול להיות במצב פוגעני.

יש שכבות על שכבות של סוגי התעללות אפשר לחוות בכל מערכת יחסים אינטימית. להלן דוגמאות של כמה דוגמאות מובהקות של התעללות במשפחה.

בעלך…

 • להיטים, להכות או לבעוט בך,
 • צועקת וצועקת עליך,
 • קורא לך שמות,
 • שולט על היציאות שלך ואת הולך,
 • מגביל את הפעילות שלך עם חברים ובני משפחה,
 • שולט על הכסף,
 • לוחץ עליך לקיים יחסי מין או לעסוק בפעולות מיניות שגורמות לך להרגיש לא נוח,
 • מונע ממך סקס,
 • Ridicules האמונות שלך, דת, גזע גזע או העדפה מינית,

אישה שדיברתי איתה לאחרונה עזבה את בעלה כי היא קראה ב"רשימה לבדיקת אלימות במשפחה ", שאם בעלך ניסה למנוע ממך לעשות משהו שרצית לעשות, הוא התעלל בך. האישה הזאת רצתה מכונית חדשה שהמשפחה לא יכלה להרשות לעצמה, בעלה לא יסכים לרכב החדש וביום הזה, זה עילה לגירושים בשל התעללות במשפחה. ולאישה הזאת לא היו שום נקיפות מצפון לספר לאחרים שבעלה מתעלל בה.

האשמות שווא של התעללות במשפחה:

העובדה העצובה היא, הטענות של התעללות במשפחה נמצאים בשימוש על ידי נשים וגברים שאינם מצוידים כראוי להתמודד עם לתת ולקחת את הנישואין.

בעלי לשעבר, למשל, היה אדם שחשב שאהבה פירושו לא להחליף מילים זועמות. היה לו מושג רומנטי, כי להיות מאוהב נשוי פירושו לחיות חיים של בהונות היומי דרך בהונות.

אני מוצא כי אנשים רבים להתחתן עם הציפייה כי הנישואין יעשה אותם מאושרים. אנשים הפכו כל כך ממוקד במה "עושה" אותם מאושרים כי הם שכחו איך להגיע מאושר.

אושר בכל היבט של החיים אינו בר קיימא, אלא אם כן אנו עושים את הקורבנות ואת לעסוק בעבודה הדרושים כדי להשיג אושר.

נישואים וציפייה לא יהיה סכסוך הוא הגדרת הנישואים שלך על כישלון. כאשר הקונפליקט מתעורר, אם אתה לא בועטים, מכה, חבטת, נחנקת, נאנסה, צרחה, נקראת שמות, מושפלת ועוד ועוד, ואז אתה לא מתעלל. יותר סביר להניח שאתה מתבקש לעשות פשרות או משא ומתן על בעיות וזה נראה הדבר היחיד כי כמה להתחתן מרגיש כמו בגידה.

לכן, אני מציע כי לפני הנישואין ללמוד את האמנות של פשרה ומשא ומתן להרפות את הרעיון כי רק בגלל כל שעות הערות שלך לא מלא אושר אתה מתעלל. אתה ואת הנישואים שלך יהיה גם תועלת.

No Replies to "איך מקומי התעללות differs מ רגיל סכסוך הנישואין"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  78 − 73 =