6 שאלות נפוצות על משמורת על ילדים ועל ביקורים

6 שאלות נפוצות על משמורת על ילדים ועל ביקורים

1. האם משמורת תמיד ללכת רק הורה אחד?

בתי המשפט לעתים קרובות להעניק לפחות כמה היבטים של משמורת לשני ההורים, המכונה "משמורת משותפת". משמורת משותפת בדרך כלל לוקחת לפחות אחת מהצורות האלה:

 • משמורת גופנית משותפת (ילדים מבלים זמן שווה יחסית עם כל הורה)
 • משמורת משפטית משותפת (החלטות רפואיות, חינוכיות, דתיות ואחרות בנוגע לילדים משותפות), או
 • הן משמורת פיזית משפטית משותפת משותפת.

בכל מדינה, בתי המשפט מוכנים להורות על משמורת משפטית משותפת, אך כמחצית מהמדינות מסרבות להורות על משמורת פיזית משותפת, אלא אם כן שני ההורים מסכימים לה והם נראים מסוגלים מספיק לתקשר ולשתף פעולה זה עם זה.

באיידהו, בניו מקסיקו ובניו המפשייר, בתי המשפט נדרשים להעניק משמורת משותפת, למעט במקרים שבהם האינטרסים של הילדים - או בריאותו או ביטחונו של ההורה - ייפגעו. 20 מדינות אלה מאפשרות במפורש לבתי המשפט שלהן להזמין משמורת משותפת גם אם אחד ההורים מתנגד להסדר כזה: AK, AZ, CA, CO, FL, IL, IN, IA, MA, MI, MN, MS, MO, MT, NE , NH, NJ, OH, OK ו- WI (דרום דקוטל ויוטה גם ייתכן להתאים בתוך קבוצה זו).

2. האם למישהו אחר מאשר להורים יש משמורת פיזית או משפטית?

לפעמים אף הורה לא יכול להניח על משמורת על הילדים, אולי בגלל שימוש בסמים או בבעיות נפשיות.

במצבים אלה, אחרים עשויים לקבל משמורת זמנית על הילדים תחת אפוטרופוס הורה או הסדר אומנה.

3. אילו גורמים בתי המשפט לוקחים בחשבון בעת ​​ביצוע המשמורת ואת החלטות הביקור?

בית המשפט יהיה בדרך כלל לטובת ההורה אשר יהיה לשמור על היציבות הטובה ביותר בסביבת הילד.

אין תקן קבוע לגבי מה שמכונה "יציבות", אך שופט מחפש המשכיות בחייו של ילד. במידת האפשר, ינסה שופט לשמור על בית הספר של הילד, על הקהילה ועל הקשרים הדתיים.

בית המשפט נותן את "האינטרסים הטובים ביותר" של הילד בעדיפות הגבוהה ביותר. מה שהאינטרסים של הילד נמצאים במצב נתון תלוי בגורמים רבים, כולל:

 • גיל הילד, מגדר, בריאות הנפש והגוף.
 • בריאות נפשית וגופנית של הורים.
 • סגנון חיים וגורמים חברתיים אחרים של ההורים, כולל האם הילד חשוף לעישון יד שנייה והאם יש היסטוריה של התעללות בילדים.
 • אהבה וקשרים רגשיים בין ההורה לילד, כמו גם את יכולת ההורה לתת לילד הדרכה.
 • יכולת ההורה לספק לילד מזון, מחסה, ביגוד וטיפול רפואי.
 • דפוס החיים של הילד (בית ספר, בית, קהילה, מוסד דתי).
 • איכות בית הספר שחשובה במיוחד אם אחד ההורים מבקש להזיז ילד מן האזור.
 • העדפת הילד, אם הילד מעל גיל מסוים (בדרך כלל על 12).
 • היכולת והנכונות של ההורה לעודד תקשורת בריאה ומגע בין הילד להורה האחר.

  4. האם יש נושאים מיוחדים אם הורה הומו או לסבי מחפש משמורת או זכויות ביקור?

  בכמה מדינות, כולל אלסקה, קליפורניה, מחוז קולומביה, ניו מקסיקו ופנסילבניה, הנטייה המינית של הורה אינה יכולה למנוע כשלעצמה להורה לקבל משמורת או ביקור עם ילדו.

  אולם מבחינה מעשית, הורים לסביות והומואים - אפילו באותן מדינות - עשויים להידחות משמורת או ביקור. הסיבה לכך היא כי שופטים, כאשר שוקלים את האינטרסים של הילד, עשוי להיות מונע על ידי דעות קדומות שלהם או הקהילה שלהם, והוא עשוי למצוא סיבות אחרות מאשר לסביות או ההורה הומו של הנטייה לשלול משמורת או ביקור מתאים.

  5. האם גזע פעם בעיה במשמורת או החלטות ביקור?

  בית המשפט העליון בארה"ב קבע כי הוא בלתי חוקתי עבור בית המשפט לשקול גזע כאשר הורה שאינו custodial עתירות לשינוי של משמורת.

  במקרה אחד התגרשו זוג לבן, והאם קיבלה משמורת על בנם. היא נישאה מחדש לגבר אפריקני אמריקני ועברה לשכונה אמריקנית אפריקאית. האב הגיש בקשה לשינוי במשמורת על סמך הנסיבות המשתנות שהילד חי עתה עם גבר אפרו-אמריקאי בשכונה אפרו-אמריקאית. בית משפט בפלורידה נתן את השינוי. בית המשפט העליון של ארה"ב התהפך, וקבע כי סטיגמה חברתית, במיוחד גזענית, אינה יכולה לשמש בסיס להחלטת משמורת. פלמור נגד סידוטי, 466 U.S. 429 (1984).

  6. האם יש סיכוי רב יותר שאמהות יקבלו משמורת על אבות?

  בעבר, רוב המדינות סיפקו את המשמורת על ילדים של "שנים רך" (כחמישה ומטה), היה צריך להיות מוענק לאם כאשר ההורים התגרשו. כלל זה נדחה ברוב המדינות או הועבר לתפקיד של שובר-קשר אם שני הורים הולמים מבקשים משמורת על ילדי הגן שלהם. רק דרום קרוליינה וטנסי ממשיכים לשאת את הדוקטרינה של שנות המכרזים בחוקים שלהם. רוב המדינות מחייבות את בתי המשפט שלהם לקבוע משמורת על בסיס של מה לטובת הילדים ללא קשר לגיל הילד ומין ההורים. ושוויון ההורות או ההורות המשותפת הופך להיות נפוץ יותר כמו אבות יותר להפעיל את זכויותיהם משמורת על ילדיהם.

  • כאשר בית משפט מעניק משמורת פיזית להורה אחד ו"ביקורים בשעות ובמקומות סבירים "לאחרת, הקובע מה הגיוני?
  • ההורה עם משמורת פיזית הוא בדרך כלל בשליטה על מה סביר. זה לא צריך להיות רע אם ההורים לשתף פעולה על מנת לוודא את הילדים מבלים כמות מקסימלית של זמן עם כל הורה. למרבה הצער, זה לעתים קרובות מתרגמת לזמן ביקור קטן מאוד עם ההורה הלא custodial, והרבה סכסוכים מרים על ביקורי החמיץ.

   כדי להימנע מבעיות כאלה, בתי משפט רבים מעדיפים כעת שהצדדים יפעלו תוכנית הורות מפורטת למדי (הידועה כ"הסכם הורות "), אשר קובעת את לוח הזמנים לביקור ומציגה את האחריות על החלטות המשפיעות על הילדים.

  • האם אני צריך לשלם לילד תמיכה אם שלי לשעבר שומר אותי הרחק הילדים שלי?

   כן. אין לבלבל בין משמורת לביקור לבין תמיכה בילד. לכל הורה יש חובה לתמוך בילדיו. כאשר להורה אחד יש זכויות ביקור (אך לא משמורת פיזית), הוא בדרך כלל הורה לשלם קצת תמיכה לילד להורה האחר. ההורה בעל משמורת פיזית הוא הורה לפגוש את זכויות הביקור באמצעות צו משמורת עצמו.

   עם חריג צר אחד, שום מדינה אינה מאפשרת להורה לעכב ביקורים משום שההורה האחר חייב לתמיכה, או למנוע תמיכה בשל סכסוכים על פני הביקור. החריגה? אם ההורה הקסטודיאלי נעלם למשך תקופה ארוכה, כך שלא ניתן לבקר, מספר בתי משפט קבעו כי החובה של הורה שאינו קסטודיאלי לשלם לילד יכולה להיחשב זמנית מושעה.

  • יש לי משמורת בלעדית על ילדי. שלי לשעבר, שגר במדינה אחרת, איים ללכת לבית המשפט במדינה שלו לקבל את סדר המשמורת השתנה. הוא יכול לעשות את זה?

   כל המדינות ומחוז קולומביה חוקקו חוק הנקרא "חוק השיפוט האחיד על ילדים", הקובע את הסטנדרטים כאשר בית המשפט רשאי לקבוע קביעה, וכאשר בית משפט חייב לדחות לקביעה קיימת ממדינה אחרת. לאחר אותו חוק בכל המדינות מסייעת לתקנן כיצד גזירות משמורת מטופלים. זה גם עוזר לפתור בעיות רבות שנוצרו על ידי חטיפה או חילוקי דעות על משמורת בין ההורים החיים במדינות שונות.

   באופן כללי, מדינה רשאית לקבל החלטה משמורת על ילד רק אם היא עונה על אחד המבחנים האלה (לפי סדר עדיפות):

   1. המדינה היא מדינת הבית של הילד. משמעות הדבר היא שהילד התגורר במדינה במשך ששת החודשים הקודמים, או שהתגורר במדינה אך נעדר משום שההורה לקח את הילד למדינה אחרת. (הורה שהסיר או שילם ילד שלא כדין כדי ליצור "מדינת בית" יידחה משמורת.)
   2. לילד יש קשרים משמעותיים עם אנשים כמו מורים, רופאים וסבים, ולדברי המעשה, "ראיות מהותיות במדינה בנוגע לטיפול, להגנה, לאימון ולטיפול אישי של הילד". (הורה שהוציא או שילם ילד שלא כדין כדי ליצור "קשרים משמעותיים" יידחה.
   3. הילד נמצא במדינה או ננטש או נמצא בסכנה של התעללות או מוזנחת אם נשלח בחזרה למדינה אחרת.
   4. אין מדינה אחרת יכולה לענות על אחת משלוש הבדיקות לעיל, או מדינה שיכולה להיפגש לפחות מבחן אחד סירב לקבל החלטה משמורת.

   אם מדינה לא יכולה לעמוד באחת המבחנים האלה, בתי המשפט של אותה מדינה לא יכולים לעשות פסק דין משמורת, גם אם הילד נוכח במדינה! אם יותר ממדינה אחת עונה על הסטנדרטים הנ"ל, החוק קובע כי רק מדינה אחת יכולה לקבל החלטות משמורת. משמעות הדבר היא כי פעם מדינה מעניקה פרס משמורת, כל מדינה אחרת חייבת לשמור את ידיה את העניין.

  • יש לי משמורת גופנית יחידה על ילדינו. כמה פעמים שלי לא החזיר את הילדים בזמן לאחר לקחת אותם לביקור, ואני מפחד יום אחד הוא לא יחזיר אותם בכלל. מהן הזכויות שלי כהורה קסטודיאלי?

   ברוב המדינות, זה פשע לקחת ילד מהורה שלו עם כוונה להפריע המשמורת פיזית של אותו הורה על הילד (גם אם יש לנו גם זכות המשמורת). פשע זה נפוץ מכונה "הפרעה קסטודיאלית". ברוב המדינות, ההורה החסר משמורת רשאי לתבוע את הנזק בגין נזקים, וכן לקבל עזרה מהמשטרה להחזיר את הילד.

  • שמעתי שהגישור הוא הגישה הטובה ביותר לפתרון בעיות משמורת ילדים. דברים כל כך מרירים בין שלי לשעבר לי כי קשה לראות אותנו יושבים יחד כדי לעבד את הדברים. איך גישור יכול לעבוד?

   גישור משמש לעתים קרובות כדי לעזור לגרושין או גרושים לעבוד את ההבדלים שלהם, במיוחד על משמורת ועל סכסוכי ביקור. כמה גירושין עורכי דין ואנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש להעסיק גישור כחלק בפועל שלהם. מדינות אחדות דורשות גישור בסכסוכים ומשמורת ומספר אחרים מאפשרים לבתי משפט להורות על גישור.

   בקליפורניה ובכמה מדינות אחרות, אם הצדדים לא מגיעים להסכמה, המתווך מתבקש בדרך כלל על ידי בית המשפט להמליץ. ברוב המדינות, לעומת זאת, המתווך לא משחק תפקיד נוסף אם הצדדים לא יכולים להסכים. המתווכים מיומנים מאוד בהשגת הורים שהם אויבים מרים לשתף פעולה למען ילדיהם.

   ככל שיותר הורים יכולים להסכים על הפרטים של הורות משותפת, כך ייטב להם ולילדיהם. מתווכים מיומנים על מנת לקבל את ההורים להכיר בעובדה זו ולאחר מכן להתקדם לקראת משא ומתן על הסכם הורות הגיוני.

   אם יש היסטוריה של התעללות או ההורים בהתחלה לא יכול לסבול להיות באותו חדר אחד עם השני, המתווך יכול להיפגש עם כל הורה בנפרד מעבורת הודעות הלוך ושוב עד הסכמה על לפחות כמה בעיות הוא הגיע. בשלב זה, הצדדים עשויים להיות מוכנים להיפגש פנים אל פנים.

   • באילו נסיבות ניתן לשנות את הוראות המשמורת במדינה שבה הם התקבלו?
   • לאחר שהוגשה צו גירושין סופי לבית משפט, בני זוג לשעבר עשויים להסכים לשנות את תנאי המשמורת או הביקור. הסכם זה עשוי להתבצע ללא אישור בית המשפט. אולם אם אדם אחד, עם זאת, לאחר מכן חוזר על ההסכם, ייתכן שההורה האחר לא יוכל לאכוף אותו אלא אם אישר בית המשפט את השינוי.

    לכן, מומלץ בדרך כלל לקבל אישור בית המשפט לפני להסתמך על הסכמים כאלה. בתי המשפט בדרך כלל מאשרים הסכמי שינוי, אלא אם כן נראה כי הם אינם לטובת הילד.

    אם הורה רוצה לשנות צו בית משפט קיים המשפיע על משמורת או על ביקור והורה אחר לא יסכים לשינוי, עליו להגיש בקשה המבקשת לשנות את הצו מבית המשפט שהוציא אותו, בדרך כלל על הקרקע של נסיבות משתנות. הדרישה להצגת נסיבות משתנות מעודדת יציבות של הסדרים ומסייעת למנוע את בית המשפט מלהעמיס יתר על המידה עם בקשות שינוי תכופות וחוזרות על עצמן. כמה דוגמאות של הנסיבות השתנו:

    1. מהלך גיאוגרפי: אם הורה קסטודיאלי עובר באופן גיאוגרפי למרחק משמעותי, המהלך עשוי להוות שינוי בנסיבות המצדיקות את שינוי בית המשפט במשמורת או בצו כדי להתאים את צרכיו של ההורה שאינו קסטודיאלי.
    2. חלק מבתי המשפט מעבירים משמורת מהורה אחד למשנהו, אם כי הגישה הנפוצה יותר היא לבקש מההורים לעבד תכנית שבה שני ההורים עשויים להמשיך לקיים מגעים משמעותיים עם ילדיהם.

    3. שינוי באורח החיים: שינויים במשמורת או בהזמנות ביקור עשויים להתקבל אם שינויים מהותיים באורח החיים של ההורה מאיימים על הילד או פוגעים בו. אם, למשל, הורה קסטודיאלי מתחיל לעבוד בלילה ומשאיר ילד בן תשע לבדו, רשאי ההורה האחר לבקש שינוי במשמורת.

    באופן דומה, אם הורה שאינו משמורן מתחיל לשתות בכבדות או לקחת סמים, ההורה הקסטודיאלי רשאי להגיש בקשה לשינוי הזמנת הביקורים.

    מה מהווה אורח חיים מספיק מזיק כדי להצדיק שינוי המשמורת או זכויות ביקור משתנה מאוד בהתאם למדינה ואת השופט בפרט מחליט את המקרה. לדוגמה, ניתן להתעלם מהקהילה על ידי הורה במדינה אחת, אך לא אחרת.

    זכויות יוצרים (C) 1995 Nolo Press

    No Replies to "6 שאלות נפוצות על משמורת על ילדים ועל ביקורים"

     Leave a reply

     Your email address will not be published.

     99 − = 96