4 דברים שאתה צריך לדעת על צמצום הזמנות

4 דברים שאתה צריך לדעת על צמצום הזמנות

 

4 דברים שאתה צריך לדעת על צו הרחקה

 

 

1. מהו צו מניעה?

 

צו מניעה הוא צו בית משפט שנועד להגן עליך מפני פגיעה נוספת ממישהו שפגע בך; כדי להרחיק את המתעלל מכם, או להפסיק להטריד אתכם, או לשמור על המתעלל מזירת האלימות, אשר עשויה לכלול את הבית, מקום העבודה או הדירה. זהו צו אזרחי והוא אינו נותן למתעלל עבר פלילי.

 

2. מי יכול לקבל צו הרחקה?

 

קורבן של אלימות במשפחה יכול לקבל צו הרחקה. קורבן של התעללות במשפחה פירושו אדם המוגן על ידי החוק ויכלול כל אדם שעבר התעללות במשפחה על ידי בן זוג, או כל אדם אחר שהוא בן משק הבית הנוכחי או הקודם, ואילו הקורבן הוא בן 18 או מבוגר או מי הוא משוחרר קטין.

קורבן, בכל גיל, אשר היה נתון לאלימות במשפחה על ידי אדם שהוא / היא אומר יהיה אבא / אמא של הילד, כאשר ההריון נמשך מונח מכוסה גם על ידי חוק זה. קורבן, בכל גיל, כולל גם כל אדם אשר היה נתון לאלימות במשפחה על ידי אדם שאיתו היה לקורבן יחסי היכרויות.

אלימות במשפחה היא התרחשות של אחד או יותר מהפעולות הבאות שבוצעו נגד קורבן על ידי מבוגר או קטין משוחרר:

 • תקיפה
 • פְּרִיצָה
 • עבירות פליליות
 • ריסון פלילי
 • איומי טרור
 • מגע מיני פלילי
 • הסגת גבול פלילית
 • מאסר שווא
 • הַטרָדָה
 • רצח
 • חֲטִיפָה
 • עֶרוָה
 • תקיפה מינית
 • הִתגַנְבוּת

 

3. מה עושה צו הרחקה?

 

אם אתה קורבן של אלימות במשפחה, שופט יכול לחתום על צו הגנה הדורש את המתעלל לציית לפקודות של בית המשפט.

סדר המגן הוא מאוד ספציפי ככל מה המתעלל יכול ולא יכול לעשות.

 • המתעלל יכול להיות הורה לא להיות כל קשר איתך, באופן אישי או בטלפון, בבית, בעבודה, או כמעט בכל מקום שאתה שואל את בית המשפט כדי לבצע את ההזמנה. הסדר נגד מגע עשוי גם להגן על אנשים אחרים במשפחה שלך.
 • בית המשפט יכול להזמין את המתעלל לעזוב את הבית או הדירה כי אתה והמתעלל לשתף; גם אם הוא שם של המתעלל.
 • למעט מקרים חריגים, בית המשפט יעניק לך משמורת על הילדים הקטינים שלך. בכמה מדינות, בית המשפט יכול גם להזמין את המתעלל לשלם לילד תמיכה ותמיכה בשבילך. המתעלל יכול גם לקבל ביקור עם הילד / ילדים בתנאים מסוימים. אם הילדים נמצאים בסכנת התעללות, אתה צריך לתת לשופט לדעת למה אתה חושב כך.
 • בחלק מהמדינות בית המשפט רשאי גם להורות על המתעלל לשלם על עלויות הנובעות מהתעללות, למשל; חשבונות משק הבית כי הם מיד בשל, טיפול רפואי / שיניים, העברת הוצאות, אובדן רווחים. השופט יכול גם להפוך את המתעלל לשלם את שכר טרחת עורך הדין שלך, והוא יכול להפוך את המתעלל לשלם פיצויים לך או לאנשים אחרים שעזרו לך או נפגע על ידי המתעלל.
 • השופט רשאי להורות על המתעלל לקבל ייעוץ מקצועי באלימות במשפחה, או לספר למתעלל לקבל הערכה או ללכת ל- AA. אתה יכול להסכים ללכת לייעוץ אם אתה רוצה (או לתוכנית חופשית כמו AA, AlAnon, או תוכנית אלימות במשפחה), אבל השופט צריך רק לעשות את זה צו עבור המתעלל.
 • השופט יכול להורות למשטרה ללוות את המתעלל כדי להסיר חפצים אישיים מהבית, או מקום משותף של עסקים, כך שאתה מוגן על ידי המשטרה במהלך כל קשר הצורך.
 • לשופט יש את הכוח על פי החוק להזמין כל דבר אחר שיסייע להגן עליך, כל עוד אתה מסכים לזה.

 

4. כמה זמן נמשך צו ההרחקה?

 

כאשר אתה הראשון לקבל הגנה על פי החוק, זה רק זמני. ההזמנה נקראת T.R.O. צו מניעה זמני. אתה חייב לחזור לבית המשפט בתאריך המצוין ב T.R.O, אשר יהיה בערך 10 ימים מאוחר יותר ברוב המדינות. גם אתה וגם המתעלל יתבקשו להופיע בבית המשפט בתאריך זה. במהלך תקופה של 10 ימים, המשטרה או משרד השריף ישרת את המתעלל עם העתק של הסדר כך המתעלל יידע מתי הדיון מתוכנן.

שמור עותק של ההזמנה איתך ולתת עותק למשטרה בכל עיר שבה אתה חושב המתעלל עלול להטריד אותך.

תוכן קשור:

איפוק והליכה: דרך אש בטוחה להימנע מסדר הגבלה

5. מה קורה לאחר צו מניעה?

תאריך בית המשפט ייקבע ותופיע בפני שופט. תהיה לך הזדמנות להסביר את המצב שלך לשופט. בדרך כלל תופיע בפני שופט ללא נוכחות המתעלל.

כאשר אתה חוזר להופעתך השנייה בבית המשפט, בתאריך המצוין בהזמנה שלך, למתעלל יש זכות להיות נוכח. גם לך וגם למתעלל תהיה הזדמנות לספר לשופט מה קרה ביניכם.

מותר לך להביא עורך דין לשימוע הזה, אבל זה רק הבחירה שלך. בסוף השימוע יקבע השופט אם אתה צריך לקבל צו סופי, למשך כמה זמן ובאיזה תנאים.

אם המתעלל לא יופיע בדיון, ימשיך השופטת את הוראת השעה בתוקף עד אשר יובא המתעלל לבית המשפט, או יכנס לסדר סופי אם יש הוכחה כי המתעלל הוגש בטרו / הודעה ל לְהוֹפִיעַ. השריף או המשטרה צריכים לקבל הוכחת שירות.

אתה לא יכול להיות שאל או אמר לשרת מסמכים על המתעלל. אם אתה לא מופיע, ולא עשו סידורים עם בית המשפט כדי לתזמן מחדש את המקרה, מישהו מבית המשפט ינסה ליצור איתך קשר בבית או בעבודה, או שהם עשויים לשלוח לך מכתב מוסמך אם אין לך טלפון . בתי המשפט לוקחים אלימות במשפחה ברצינות רבה, ויהיה מודאג לגבי הבטיחות שלך אם אתה לא מתקשר.

אם הם לא מצליחים למצוא אותך, ניתן לבטל את צו ההרחקה שלך ולא תהיה לך עוד את ההגנה שניתנה בצו.

6. מה קורה אחרי המשפט?

בית המשפט ייתן לך עותק של הצו. הקפד לשאול מישהו לפני שאתה עוזב את בית המשפט אם יש משהו שאתה לא מבין. לשאת את זה איתך בכל עת.

אם המתעלל אינו מציית לפקודה, התקשר למשטרה. המשטרה צריכה לעצור את המתעלל המפר כל חלק של הצו שמגן עליך מפני איומים או אלימות.

יש לך זכות להגנת המשטרה. אם אתה מבצע את ההזמנה שלך איתך בכל עת, זה יהיה קל יותר עבור המשטרה להבין את המצב הנוכחי שלך. אם אתה מאבד את ההזמנה שלך, או שזה נהרס, לחזור לבית המשפט ולקבל עותק נוסף.

7. מה ניתן לעשות אם המתעלל מפר את ההזמנה?

אם המתעלל מפר את כל החלקים האחרים של ההזמנה, התקשר למשטרה. במקרה של הפרות מסוימות (אם יש לך קשר או שאתה מגיע לבית, למשל) או אם המתעלל הפר את ההזמנה על ידי ביצוע פשע (למשל, עוקב אותך, מטריד אותך או הסגת גבול) המשטרה המקומית חייבת לחתום על תלונה פלילית עבור זלזול בצו בית המשפט.

8. האם ניתן להגיש כתבי אישום פליליים?

אתה יכול להגיש אישום פלילי נגד המתעלל על מעשי אלימות במשפחה, כי הם כל פשעים. אישום פלילי ניתן להגיש רק במשטרה המקומית שלך. עבור פשעים חמורים מאוד, תובע רשאי לקחת את המקרה שלך לבית המשפט הפלילי המדינה. אתה לא צריך להגיש אישום פלילי, אבל החוק מאפשר לך להגיש אותם אם תבחר, גם אם אתה מקבל גם צו הרחקה.

ברוב המדינות יש לך לפחות שנה לאחר כל אירוע להגיש אישום פלילי. המשטרה יכולה גם להגיש חיובים משלהם חייב לעשות זאת כאשר אתה מראה סימנים של פגיעה או אם נעשה שימוש בנשק. אם המתעלל נמצא אשם בפשעים פליליים, בית המשפט יכול להטיל קנסות, עונש מאסר או אפילו עונש מאסר.

תוכן קשור:

איפוק והליכה: דרך אש בטוחה להימנע מסדר הגבלה

No Replies to "4 דברים שאתה צריך לדעת על צמצום הזמנות"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  − 4 = 6