12 מפתח אלמנטים כל תוכנית הורות טובה

12 מפתח אלמנטים כל תוכנית הורות טובה

ג 'ון וקרול נשואים במשך שתים עשרה שנה ויש להם שני ילדים צעירים בגיל בית הספר - קיץ וסטיבן. אבל, מסיבות שונות, ג'ון וקארול החליטו להתגרש. עכשיו, כאשר הם מתחילים בתהליך של הפרדה לתמיד, את הנושא של איך להתמודד עם משמורת של ילדים הפך לנקודה אמיתית דבק.

"כאשר שנינו בסדר עם משמורת משותפת, מנסה להגדיר את כל הפרטים הפך להיות בעיה גדולה", אמר ג'ון למטפל שלו.

"אני חושבת שהילדים יהיו הכי טובים אם הם יסחרו שבוע אחד איתי ועם אחד עם קרול, אבל היא חושבת על היציבות שלהם, הם צריכים לחיות בעיקר בביתה, שם הם גדלו, ואז פשוט להישאר איתי בסופי שבוע, בחצי מהחגים ובמחצית הקיץ, אני שונאת את המושג הזה ".

"ג 'ון פשוט לא יודע מה הילדים צריכים, הוא מעולם לא היה איתם 24/7 כי הקריירה שלו היה חשוב מדי זמן רב.אני מודאג, כי הוא מודאג שיש לו כל כך הרבה, אני חושד שהם יהיו רק ומסר אותה לידי בייביסיטר רוב הזמן, "הציעה קרול.

מי טועה ומי צודק? כמו במקרה של זוגות רבים, האמת נמצאת בין לבין. התשובה הטובה ביותר עבור כל הנוגעים בדבר - הן ההורים והן הילדים - היא למצוא הסדר לטיפול שלהם המתאים ביותר לצורכיהם. תשובה זו ניתן למצוא רק כאשר כולם מקבלים את הבעיות שלהם על השולחן, כתובות אותם אובייקטיבית, ועולה עם תוכנית.

בעולם של משמורת ילדים, תוכנית זו ידועה כמו תוכנית ההורות. תוכנית הורות נמצאת במשא ומתן בין ההורים ליועציה המשפטיים ולאחר מכן אושרה על ידי בית המשפט בקביעת הסדרי המשמורת.

תוכניות הורות לעזור להגדיר את העולם החדש שבו הילדים יחיו לפעול בקפידה להגדיר את התפקידים של כל הורה.

לאחר שאושר על ידי שופט בית המשפט לענייני משפחה, תוכנית ההורות ניתנת לאכיפה על שני ההורים, ושניהם יצטרכו לשמור על התחייבויותיהם במסגרת התכנית.

חשוב לזכור שכאשר התחתנת, היתה לך תכנית הורות - היא פשוט לא צמצמה לכתיבה. אתה והשותף שלך הבנת יחד איך לגדל את הילדים. במקרה של ג'ון וקרול, ג'ון עבד במשרה מלאה והיה המפעיל העיקרי. בעוד קרול עבדה במשרה חלקית כעוזרת המורה בזמן שהילדים היו בבית הספר, היא הייתה המטפלת העיקרית והיתה אחראית על חיי היום יום של הילדים. ג 'ון נהנה זמן עם המשפחה בסופי שבוע וחופשות. הוא עזר בערבים בשיעורים ובילה כמה שעות בשבוע בעבודות הבית וטיפל בחצר. כשהילדים היו זקוקים לדברים או אם היה צורך בביקור אצל רופא, ג'ון וקארול דנו בו וקבעו החלטה משותפת.

מהי תוכנית הורות?

תוכנית ההורות נראית הרבה כמו מה שתואר רק, רק היא רואה את האתגרים של הילדים המתגוררים בשני בתים עם הורים לא נשואים. מורכב מהרכיבים החיוניים הבאים:

משמורת גופנית. חלק זה של התוכנית מפרט את המועד שבו כל הורה ישמור על הילדים.

כאן תוכלו להקליט את הימים שבהם הילדים יחיו עם הורה אחד ולאחר מכן עם השני. זה יכסה דברים כמו חגים, ביקורי קיץ, שעות הילדים יהיה עם כל אחד, מה הסדרים פיזיים ייעשה (כמו שלהם או חדרים משותפים), וכן הלאה.

תחבורה וחילופי משמורת. תכנית ההורות קובעת גם מי אחראי לתחבורה כאשר משמרת הילדים משנה ידיים, היכן יתרחשו חילופי הדברים ומה יהיו כללי היסוד..

משמורת משפטית. התוכנית גם תגדיר איזה הורה אחראי על קבלת החלטות לגבי הילדים. אם ההורים יש משמורת משפטית משותפת, זה בדרך כלל דורש שני ההורים לתקשר ולהסכים על החלטות מרכזיות. סעיף זה מסייע להגדיר את הקשר, כיצד החלטות קריטיות נעשות כאשר שני ההורים אינם זמינים, ומה קורה כאשר ההורים לא יכולים להסכים.

מזונות ילדים. תוכניות הורות גם בדרך כלל כוללים את הכללים הבסיסיים לחישוב תשלומי התמיכה בילדים ואילו פריטים נכללים בתשלומי תמיכה רגילים ואילו אינם. זהו מרכיב חשוב מאוד משום שהוא מגדיר לטווח ארוך כיצד ההורים יעריכו, לאסוף ולבלות דולר תמיכה הילד.

בריאות. התוכנית צריכה לכלול גם מידע על בריאות לילדים, הן פיזית והן נפשית בטבע. סוגיות על מי מספק ומשלם עבור ביטוח בריאות, אם עלויות הטיפול הרפואי כלולים תמיכה הילד או לא, ומי מקבל החלטות על אבטחת טיפול רפואי צריך להיות כל לטפל בתוכנית הורות.

בתי ספר ורשומות בבתי ספר. תכנית ההורות צריכה להתייחס גם לפרטים על חינוך ילדים. אילו בתי ספר הם ישתתפו? כיצד יחליטו ההורים אם יש שינוי בבתי הספר? אילו רשומות יהיו נגישות להורים? למי תהיה היכולת לטפל בבעיות אחרות הקשורות לחינוך הילדים ובאיזו נסיבות? איזה הורה יכול לאסוף את הילדים בבית הספר ובאילו נסיבות? קבלת תשובות לנושאים אלה מביאה בהירות משמעותית שתהיה מועילה כאשר אנשי חינוך מעורבים.

חופשות שנתיות והפסקות בית ספר.תוכנית ההורות צריכה לכלול פרטים על האופן שבו הילדים יהיו מעורבים בזמן החופשה של כל הורה וכיצד ההורים יהיו מעורבים עם ילדים בהפסקות מבית הספר. זה יכול להיות בעיה מחלוקת בין ההורים אם זה לא מטופל מראש ושני ההורים להבין את הכללים הקרקע.

פעילויות חברתיות ותפקידים בבית הספר.האם שני ההורים יגיעו בנפרד לכל אירוע בית ספר וספורט, או שמא יחולקו ביניהם? איזה הורה מבצע את השיחה כאשר ילד רוצה לצאת לפגישה ראשונה? מי משתתף בפרויקטים, ריקודים, מסיבות סיום וכדומה. הגדרת נושאים אלה הופכת לחלק חשוב מכל תוכנית הורות.

תקשורת וקבלת החלטות.רוב תוכניות ההורות מגדירות לוח זמנים קבוע לשני ההורים כדי לתקשר זה עם זה על חיי הילדים וקבלת ההחלטות.

במקרה של משמורת משפטית משותפת, זה הופך להיות אפילו יותר חשוב. אבל גם אם אחד ההורים יש משמורת חוקית והשני הוא פחות מעורב, יהיו בהחלט פעמים כאשר ההורה הלא custodial יהיה אכפת משהו. הגדרת מערכת יחסים זו בזהירות היא אחד התפקידים העיקריים של תוכנית ההורות.

קשר עם קרובי משפחה ואחרים.בכל משפחה, יש צורך בשיקולים אחרים מאשר רק את הילדים וההורים. אם זה לא נחשב בזהירות, סבים, דודות, דודות, דודים או בני זוג בעתיד של ההורים יכולים לשבש אפילו את היחסים הטובים ביותר. שקול בתוכנית ההורות כיצד להתמודד עם הרצונות של בני משפחה אחרים ביחס לילדים, וכיצד לטפל ברצונות הילדים לתקשר עמם.

רילוקיישן.לפעמים, למרות שזה לא ממש טוב לילדים, אחד או אחר ההורים עשויים למצוא את עצמם במצב שבו הם צריכים להתרחק מהורה השני. תוכנית ההורות צריכה לשקול את האפשרות הזאת ולעבוד באמצעות נושאים כמו ביקור, תמיכה בילדים, החלטות משמורת משפטית ועלויות הנסיעה.

תהליכי יישוב סכסוכים.תוכנית הורות טובה, מקיפה ככל שתהיה, פשוט אינה יכולה לצפות כל מקרה. ואפילו ההורים המשותפים ביותר לא תמיד יסכימו. הגדרת הסכסוכים תיפתר חיונית בכל תוכנית הורות. האם שניכם מסכימים לתווך בכל מחלוקת? מי יתווך? כיצד יכולים ההורים לשנות את תכנית ההורות?

כפי שג'ון וקרול למדו, תוכנית הורות טובה ומקיפה חיונית להמשך הקשר בין ילדים להורים שאינם נשואים. שיקול זהיר של תוכנית ההורות מראש ייקח הרבה של הלחץ מאוחר יותר כמו ההורים מנסים לגדל את ילדיהם במשקי בית נפרדים.

No Replies to "12 מפתח אלמנטים כל תוכנית הורות טובה"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    17 − = 16