10 דרכים להרפות מאשמה של הורה יחיד

10 דרכים להרפות מאשמה של הורה יחיד

אשמה חד הורית מטרידה הרבה אמהות סולו ואבות. בין אם אתה מרגיש אשם כי אתה לא להישאר עם האקס שלך למען הילדים שלך, או שאתה מרגיש רע על הצורך קצת "לי זמן" פעם, זה חשוב להכיר ולהעביר את הרגשות שלך. אחרת, הם ימשיכו לגרור אותך למטה ולקבל את הדרך של לחיות עד הפוטנציאל האמיתי שלך. אז בפעם הבאה שתרגישו את תחושת האשמה הישנה מתגנבת אליכם, השתמשו בטיפים אלה כדי לקצר את הרגשות השליליים הלא רצויים:

 1. זהה את מה שאתה באמת מרגיש אשם. אשמה באה בדרך כלל מתוך תחושה שעשינו משהו לא נכון - במכוון או בטעות - או שהזנחנו לעשות משהו. לפעמים זה מרגיש שאנחנו לא מצליחים למלא חובה או לחיות עד אחריות. זיהוי מה שבאמת נמצא בשורש האשמה שבו אתה מתמודד יעזור לך להחליט כיצד להתקדם. 
 2. שקול אם רגשות האשמה מוצדקים. להיות גלוי עם עצמך. האם אתה מתמודד עם בעיה שאתה צריך להרגיש אשם באופן לגיטימי? אם לא, לנקוט צעדים לקראת לשחרר אותו. זה עשוי לכלול הסבה מחדש את תהליך החשיבה שלך, כך שאתה לא מנסה "לבד" דברים שאין לך שליטה, כמו פעולות של אנשים אחרים.
 3. אם האשמה היא לגיטימית, לזהות צעדים שניתן לנקוט כדי לתקן את המצב. במצבים שבהם אתה יודע שאתה פישל, להתנצל. זה יכול ללכת דרך ארוכה כדי להחזיר את האמון להקלת אשמה אתה כבר נושאת.
 1. אם האשמה אינה קשורה למשהו שאתה יכול לשנות, לזהות צעדים שניתן לנקוט כדי להתקדם. במיוחד אם אתה מרגיש אשם על דברים שאינם שלך לבד, זה עשוי לעזור לדון הרגשות שלך עם מטפל מוסמך או יועץ. מומחה מוסמך היטב יכול לעזור לך ליצור דפוסי חשיבה חדשים כדי להחליף את ההרגל הישן של לקיחת אחריות על פעולות של אחרים. 
 1. להבדיל אשמה מן העצב. שמות הרגשות שלך יעזור לך להתמודד איתם בצורה יעילה יותר. לדוגמה, אם אתה מרגיש עצוב עבור הילדים שלך כי לשעבר שלך ביטל ביקור, זה שונה מלהרגיש אשמה על הבחירות של לשעבר שלך. מתן שמות איך אתה מרגיש באמת יכול לעזור לך להימנע תת הכרתי לקחת אחריות על התנהגות של אנשים אחרים.
 2. שנה את הדיבור העצמי שלך. תחשוב מה היית אומר לחבר הכי טוב שלך אם הוא או היא היו מרגישים ככה. אתה בוודאי תגיב בחמלה הרבה יותר ממה שיש לך על עצמך. שב וכתוב מכתב לעצמך כאילו דיברת עם אותו חבר. אילו מילות עידוד היית משתף?
 3. שאל את עצמך אם אשמתך עוזרת לילדיך או פוגעת בהם. כהורה יחיד, אשמה שמשתקת אותך יכולה להפריע לדרישות הפיסיות והרגשיות של ילדיך. אז זה אפילו יותר חשוב לך להתמודד עם הרגשות שלך בדרכים בריאות עבור כל המשפחה שלך - כל סיבה טובה יותר לדבר עם מקצועי אם האשמה אתה מרגיש או לא שלך לבד או מפריע לחיות את חייך.
 4. חפש דרכים מוחשיות לסלוח לעצמך. אם אתה כבר מכים את עצמך על החלטות העבר, להיות סלחני. מותר לך לעשות טעויות. ולא משנה מה הבחירות שביצעת, אתה עשה אותם ברגע עם המידע שהיה לך באותו זמן, ואתה כנראה עשה אותם עם הכוונות הטובות ביותר בחשבון. גם אם יש דברים שאתה רוצה אתה יכול לשנות, להיות עדין עם עצמך כמו שאתה לרפא ולהתחיל לנוע קדימה.
 1. חשוב אם תחושת האשם שלך מסווה חרדה או דיכאון. זה לא נדיר עבור דיכאון ו / או חרדה לבוא לידי ביטוי אשמה עצמית. במיוחד אם אתה מתחיל להבין שאתה מרגיש אשם על דברים שאינם שלך לבד, המבקשים עזרה מקצועית יכול להאיץ את הריפוי שלך.
 2. דגש על הילדים שלך. שאל את עצמך מה הילדים שלך צריכים ממך עכשיו. להקדיש את מלוא תשומת הלב שלך לרווחתם הרגשית והגופנית יכול להפנות את תשומת הלב שלך בדרכים בריאות.

לבסוף, לאפשר לעצמך זמן לרפא. האשמה שאתם מרגישים עכשיו - בין אם היא מוצדקת ובין אם לאו - לא תחוש תמיד חזקה כפי שהיא עושה היום. ההוצאה זמן בכתב בכתב עת, הולך לטיול, או שיתוף הרגשות שלך עם חבר יסייע להאיץ את הריפוי שלך, כמו גם. 

No Replies to "10 דרכים להרפות מאשמה של הורה יחיד"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  68 − 64 =