עזרה לילדך להגדיר מטרות הלמידה עבור שנת הלימודים

עזרה לילדך להגדיר מטרות הלמידה עבור שנת הלימודים

במשך שנים רבות, מחקרים הראו שילדים המשתתפים בקביעת מטרות הלמידה שלהם בכיתה הם בעקביות יותר מוטיבציה עצמית מכוונת. הם לוקחים למידה יותר ברצינות, בין השאר משום שהם מכירים את היתרונות האישיים של המאמצים שלהם.

מה אם אנחנו, כהורים, לקח את האסטרטגיה צעד נוסף ועזר הילדים שלנו לזהות כמה מטרות ספציפיות כל שנת הלימודים?

למה להגדיר יעדים?

כדי להצליח בבית הספר ובחיים, הילדים שלנו צריכים לפתח את המיומנות של הגדרה עצמית. במילים אחרות, הם צריכים להיות מסוגלים לקבל החלטות משלהם ולהנחות את ההתנהגות שלהם. הגדרת מטרות יכולה להקל על תהליך זה כי זה עוזר לילדים לעשות את הקשר בין הבחירות האישיות שלהם ואת התוצאות הסופיות.

מטרות אישיות לעומת תקנים אקדמיים

חשוב לציין כי קיים הבדל בין הציפיות והאמות האקדמיות החיצוניות, הנקבעות על ידי בית הספר או המורה, לבין מטרות הלימוד האישיות שנקבעו על ידי התלמיד. עבור ילדים שאינם בקלות להתאים את הציפיות של הכיתה, מטרות למידה אישית יכולה להיות כלי רב עוצמה. הם מאפשרים לילד להרגיש מוצלח למרות מעמדם ביחס לשאר הכיתה. כהורים, אנו יכולים להשתתף בתהליך זה פשוט על ידי עזרה לילדים שלנו לחשוב על ולהגדיר מטרה אישית, ולאחר מכן לעודד אותם לעבוד לקראת זה.

כוח הבחירה

ברור, ילדים שיש להם לומר מה הם לומדים יותר מוטיבציה להצליח. זכור כי מה שחשוב הוא כי הילד שלך רואה את עצמו או את עצמה התקדמות. זה הרבה יותר חשוב ממה המטרה הספציפית הזו. הכי טוב שאתה יכול, מנסה למנוע את הפיתוי לנווט את הילד לכיוון המטרה אתה רוצה אותו או שלה להשיג.

במקום זאת, אמון כי הניסיון של בחירת יעד למידה והתקדמות לקראת זה יהיה ניסיון צמיחה יקר עבור הילד שלך.

כדי לתגמל או לא לתגמל

מטרת התרגיל היא שילדך ישיג את תחושת ההישג האישי האפשרית כאשר אנו מציבים את מטרותינו. מסיבה זו, נסו למנוע את הפיתוי להבטיח תגמולים כספיים או מוחשיים. במקום זאת, לאפשר הרגשות של הילד שלך של הישג אישי להיות גמול משלו.

יצירת יעדים

התחל את הדיון על הגדרת המטרה פשוט על ידי לשאול את הילד מה הוא או היא מקווה להשיג או ללמוד השנה. אמנם ייתכן שיש לך כמה הצעות בחשבון, אתה רוצה לתת רעיון זה לחלחל במשך כמה ימים. אתה עלול אפילו להיות מופתע לגלות כי הציפיות לילד שלך יש לעצמו או לעצמה גבוהים יותר ממה שאתה דמיינתי!

פיתוח תוכנית

לאחר שהילד שלך בוחר מטרה לימודית אישית, אתה רוצה לעזור לו או לה לפתח תוכנית להשגת אותו. זה קרוב לוודאי כולל הגדרת המטרה, הגדרת מסגרת זמן, ועריכת רשימה של צעדים הכרחיים לקראת המטרה. אתה גם רוצה לדבר על איך הילד שלך יבינו כי המטרה הושלמה.

חוגגים הצלחה

לבסוף, ודא שאתה מכיר את ההתקדמות של הילד לאורך הדרך. הידיעה שאמא או אבא הבחינו יגדילו את תחושת ההישג של ילדכם ויגדילו את הגדרתו העצמית.

No Replies to "עזרה לילדך להגדיר מטרות הלמידה עבור שנת הלימודים"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    9 + 1 =