כיצד לקבל שליטה על התנהגות הילדים שלך

כיצד לקבל שליטה על התנהגות הילדים שלך

האם אתה מרגיש כמו ההתנהגות של הילדים שלך הוא לגמרי מתוך שליטה? זה אף פעם לא מאוחר מדי לקום ולקחת את המושכות. למעשה, הילדים שלך זקוקים נואשות לדעת שאתה - המבוגר - נמצאים בשליטה. כדי לדפדף בו, הנה חמישה צעדים ליישום מערכת התנהגותית חדשה השגת שליטה על ההתנהגות של הילדים שלך שוב:

שלב ראשון: הרשה את עצמך להורה

למה אתה חושב שהילדים שלך יצאו משליטה?

האם זה בגלל שאתה מרגיש אשם מדי כדי משמעת אותם? אתה חושב שאתה פשוט לא טוב בהיבט זה של ההורות? סובלים מחוסר מודלים לחיקוי חיובי? למרבה הצער, דברים כנראה לא ישתפר הרבה עד שתחליט להגביר ולקחת את מקומך כסמכות בחיי הילדים שלך. אז את הצעד הראשון לקראת מקבל את הילדים ¯ s התנהגות תחת שליטה היא לאפשר את עצמך להורה. לשים בצד את כל החששות לגבי להיות "הבחור הרע" ולזכור את הילדים צוֹרֶך הורים לקבוע ולקיים קבוצה ברורה של ציפיות.

שלב שני: לפתח רשימה של ציפיות והשלכות

להחליט עכשיו איך אתה רוצה את הילדים שלך להתנהג. מה הציפיות הבסיסיות יש לך על ההתנהגות שלהם? אלה צריכים להיות כללים קשיחים ומהירים שאינם משתנים, ללא תלות במיקום, בעונה או בשעות היום. לדוגמה, תוכל לצפות שהילדים שלך יתייחסו לאחרים - כולל אותך - בכבוד בכל עת. ייתכן גם לצפות את הילדים שלך לנקות אחרי עצמם ולהשתתף מטלות המשפחה.

במקביל, סיעור מוחות רשימת התוצאות שאתה מוכן לאכוף על בסיס קבוע. פסק זמן עובד היטב עם ילדים צעירים מאוד, אבל כמו הילדים שלך מתבגרים, אתה צריך להתאים את התוצאות שלך כדי להתאים את שלב הפיתוח. עבור ילדים גדולים יותר, שקול לאכוף אובדן זכויות יתר שהילדים שלך רואים ערך, כגון טלוויזיה או משחקי וידאו.

שלב שלישי: לתכנן את המבוא של מערכת ההתנהגות החדשה שלך

יש דבר אחד שאתה יכול לסמוך עליו כאשר אתה פורש קבוצה חדשה של כללים עבור הילדים שלך: הם עומדים לבדוק אותך! לכן, לפני שאתה אפילו להציג את זה מערכת התנהגותית חדשה לילדים שלך, ודא כי אתה מוכן. באופן אידיאלי, אתה רוצה להתחיל בכל פעם שאתה כל היטב נח כאשר יש הסחות דעת מינימלי או מעברים בו זמנית קורה. כמו כן, כי בשבועות הראשונים עשויים להיות בעיקר עבור מיסוי בשבילך, לשקול שיתוף התוכנית שלך עם חבר ולבקש ממנו או לה לתת לך לפרוק לפי הצורך.

אסטרטגיה נוספת שיכולה לעזור לך לעבור את הגרוע ביותר של בדיקות הילדים שלך היא לזכור את המטרה של מה שאתה עושה. אתה לא מנסה לעשות את הילדים שלך מאושרים; אתה מנסה לגדל אותם כדי להיות מותאם היטב, מבוגרים אחראי. הכאב שאתה עלול להיתקל עכשיו בעת אכיפת ציפיות אלה הוא מינימלי לעומת האתגרים תוכל להתמודד מאוחר יותר אם אתה לא מקבל שליטה על המצב בזמן שאתה עדיין יכול!

שלב רביעי: הניח את החוק

לאחר שפיתחת את רשימת הכללים שלך, קבע פגישה משפחתית שבה תוכל לשבת יחד ולדון בהם. דגש על תקשורת הציפיות הספציפיות שלך בבירור ובצורה מפורשת, ולתת לילדים שלך לדעת מה ההשלכות הם יעמדו אם הם בוחרים לא לציית.

כמו כן, שקול לפרסם את הכללים במיקום בולט, כגון לוח הממוקם במטבח שבו כולם יכולים לראות אותו ולהתייחס אליו לפי הצורך.

שלב חמישי: עקבי אחר על הכללים החדשים שלך ואת ההשלכות

ברגע שאתה מניח את החוק, הילדים שלך הולכים לבדוק אותך כדי לראות כמה אתה רציני. ההצלחה שלך להשתלט על ההתנהגות של הילדים שלך תלויה לחלוטין ביכולת שלך לעמוד בתקופה זו של בדיקה. אם אתה נותן או להתעלם את הדברים מאוד אתה פשוט עשה את הצבע של אומר שאתה כבר לא לסבול, תוכל לחזק את ההתנהגויות שאתה מנסה לחסל! לכן, זה מאוד חשוב לך להתמיד לאורך הבדיקה שלהם וליישם את התוצאות בדיוק כפי שאמרת היית. השקט שנותר לאורך כל התהליך הזה חשוב במיוחד.

זה ייקח את הילדים שלך בהפתעה מאז הם מצפים לך להיות כועס, frazzled, או מותש מדי לעקוב אחר הכללים. להראות להם שאתה מתכוון העסק על ידי להישאר רגוע דבק התוכנית.

לבסוף, זכור כי אתה יכול לעשות את זה. זה לא קל, אבל היתרונות - בית רגוע יותר, קשרים עמוקים עם הילדים שלך, ושקט נפשי - שווים את זה. זה אף פעם לא מאוחר מדי להיכנס ולהשתלט על ההתנהגות של הילדים שלך.

No Replies to "כיצד לקבל שליטה על התנהגות הילדים שלך"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    − 2 = 5