למה מדים בית הספר הם רעיון רע

מדי בית ספר - כמה אוהבים אותם וכמה שונאים אותם. נראה שיש קרע גדול בין תומכי המדים בית הספר לבין אלה נגד המדים בבית הספר. אז מה העסקה? בואו נסתכל על כמה סיבות מי מתנגד ללבוש מדים בית הספר אומר שזה לא רעיון טוב.

בית ספר children in queue

Mitch יהלום / Photolibrary / Getty תמונות

הטיעון השכיח ביותר נגד המדים בבית הספר הוא שהם מגבילים את הביטוי האישי. ילדים ובני נוער משתמשים בדרך שבה הם מתלבשים כדי לבטא את עצמם ולהזדהות עם קבוצות חברתיות מסוימות. תלמידים רבים נגד המדים בבית הספר טוענים כי הם מאבדים את הזהות העצמית שלהם כאשר הם מאבדים את זכותם להביע את עצמם באמצעות אופנה. 

בתי המשפט שקלו אפילו על כך. על פי התיקון הראשון לחוקת ארה"ב, קבע בית המשפט העליון של ארה"ב ב -1969 כי "אין כמעט לטעון כי תלמידים או מורים פוטרים את זכויותיהם החוקתיות לחופש הביטוי או הביטוי בשער בית הספר". בית המשפט המחוזי הראשון לערעורים בארה"ב קבע ב -1970 כי "מחויבות מחייבת לסטנדרטים קונבנציונאליים של מראה" אינו "נראה חלק מוצדק בתהליך החינוכי".

02
של 05

עלות ראשונית

חִסָכוֹן Money versus Investing Money

תמונה: פיטר דאזלי / Getty תמונות

זה יכול להיות יקר לקנות מדים בבית הספר. בתי ספר מסוימים לציין יצרן מסוים או חנות כדי להבטיח אחידות, מה שהופך אותו קשה יותר למצוא תמחור תחרותי. כך שלא כמו בבית הספר שבו מדים אינם נדרשים, ההורים יש שליטה מועטה על כמה הם חייבים לבזבז על בגדי הילדים שלהם. בתי ספר אחרים עשויים לדרוש מגוון של מדים, חלקם ללבוש יומי, מדים רשמיים יותר לאירועים מיוחדים, ועוד תלבושת בכיתה כושר. 

אתר האינטרנט CostHelper החינוך מדווח כי תלבושת אחידה מלא יכול לעלות מ 25 $ ל 200 $ בהתאם לבית הספר קמעונאי, עם מלתחה מלאה של מדים החל 100 $ ל 600 $ עבור ארבע או חמש,.

03
של 05

פקטור הנוחות

9 year old child physical development - kids in gym class

תמונות של Hero Images / Getty

ילדים הם מאוד ספציפיים לגבי מה שהם נוחים ללבוש. חלק מהילדים רגישים לחומרים מסוימים ואחרים מתנגדים לכפתורים, רוכסנים ובגדים מגבילים. חלק מהילדים גם לא נוח ללבוש סגנונות מסוימים של בגדים. בנות רבות, למשל, לא אוהב ללבוש חצאיות או שמלות, אשר רוב המדים של הבנות דורשים. אין מדים יכולים להתאים לכל הילדים, ויש מעט שניתן לעשות על זה אם זה בעיה עבור הילד שלך.

04
של 05

המדים לקדם קונפורמיות

ילדים getting out of school

גטי / חזון דיגיטלי

בעידן שבו המגוון נמצא במגמת עלייה, ובתי הספר והחברה מנסים ללמד סובלנות ומודעות חיובית להבדלים, המחייבים תלמידי בית ספר ללבוש מדים מדגישים את הדמיון וההתאמה. זה מעודד שבטיות ואת הרעיון שיש מחשבה עצמאית היא לא דבר טוב. היא שולחת את המסר כי להיות אותו דבר חיובי משהו להיות ראוי לשמו, הדרך הנכונה עבור העולם להיות, ולא מסר שיש הבדלים חשיבה עצמאית ופעולה צריך להיות מוערך. 

בנוסף, הדבר עלול לגרום לבעיה עבור ילדים ובני נוער שיש להם שאלות לגבי הזיהוי המגדרי שלהם. היא מאלצת אותם להתאים לסטריאוטיפים מגדריים בשמלתה; רוב המדים מורכב חצאיות עבור בנות ומכנסיים לבנים. לדוגמה, אם הבחורה מרגישה שהיא יכולה להיות יותר בנוח בבגדים נעריים, היא חסומה לעשות את הבחירה אם היא בבית ספר הדורש מדים שבו היא נאלצת ללבוש חצאיות. בחירה זו יכולה ללכת ללא תשומת לב בעיקר בבית הספר שבו מדים לא היו נדרשים, והיא יכולה להרגיש נוח יותר בחירות השמלה שלה.

05
של 05

מדים שלילי להשפיע על עצמי תמונה

א teenage girl alone on the couch.

JGI / ג 'יימי גריל / Getty תמונות

אתר האינטרנט של ProCon.org מדווח כי רובין סילברמן, מומחה להתפתחות ילדים בגיל ההתבגרות, אמר בראיון ל- NBC News: "בתור מומחה לתמונות גוף אני שומע מתלמידים כל הזמן שהם מרגישים את זה (לובש מדים) הרבה השוואה ... אז אם יש לך גוף שהוא גוף פלוס, גוף מפותל יותר, גוף גבוה מאוד, גוף קצר מאוד, הבנות האלה מרגישות לעתים קרובות שהן לא נראות הכי טובות ".

מה זה אומר אם אתה לא נדרש ללבוש מדים, אתה חופשי לבחור סגנונות בגדים כי הם מחמיאים יותר את סוג הגוף הספציפי שלך וצביעה, אשר מאפשר לך להיראות הכי טוב שלך. ו ישר למעלה השוואות אינן ברורות כפי שהם כאשר לכולם יש בדיוק על אותם בגדים.

נערות ונערים רגישים במיוחד לתדמית הגוף, ותחושות חוסר הביטחון באזור זה יכולות להיות בעלות השפעות מתמשכות.

No Replies to "למה מדים בית הספר הם רעיון רע"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    − 2 = 2