4 דקדוק טעויות נפוצות ילדים לעשות וכיצד לתקן אותם | insightyv.com

4 דקדוק טעויות נפוצות ילדים לעשות וכיצד לתקן אותם

4 דקדוק טעויות נפוצות ילדים לעשות וכיצד לתקן אותם

כמו ילדים לגדול וללמוד הם עושים טעויות לאורך הדרך, במיוחד כשמדובר דקדוק. בעוד שאתה עשוי לראות מספר שגיאות דקדוק בכתיבה של ילדך ככל שהוא מזדקן, חלק מהטעויות הנפוצות יותר שהילדים עושים הן בשפה מילולית.

לדעת את אלה, למה הילדים לעשות אותם וכיצד לתקן אותם יכול לחסוך לך קצת עריכה פעם הילד שלך מתחיל לכתוב.

טעות בדקדוק: שגיאות לוגיות.

איך זה נשמע:

“אני הלך אל החנות עם אבא כדי שנוכל לקנות מלכודות לתפוס את זה עכברים.”

למה זה קורה:  

כללי הכללה של הכללות היא טעות דקדוק נפוצה מאוד, במיוחד בפעוטות ובילדים בגיל הרך.

אנגלית היא שפה קשה עם מספר חריגים לכללים משותפים. רק כאשר הילדים לומדים להוסיף “s” כדי לעשות מילה רבים או להוסיף “אד” כדי להפוך את הזמן עבר של הפועל, הם צריכים להתחיל ללמוד את חריגים רבים הכללים.  

איך לתקן את זה:  

אתה יכול להתמודד עם שתי הזדמנויות למידה אחת כאשר מתמודדים עם שגיאות לוגיות – הקשבה אקטיבית ותיקון דקדוק עדין. כאשר הילד שלך משתמש במשפט עם צעד שגוי, יש שתי דרכים להתמודד עם זה.

אתה יכול לשקף בחזרה מה הילד שלך אמר באמצעות הדקדוק הנכון (“אה, אתה הלך לחנות עם אבא לקנות מלכודות לתפוס את עכברים?”) או שאתה יכול להסביר את הכלל ואת היוצא מן הכלל. (“אתה יודע מה מוזר, זה נראה כאילו זה היה הגיוני להגיד ‘הלך’, אבל המילה עבור זה ‘הלך.”)

טעות בדקדוק: מבלבל “יותר” ו “אז”.

איך זה נשמע:

“אני מעדיף לקבל עוגיות ואז עוגה.”

למה זה קורה:

סיבה אחת גדולה לילדים לעשות את זה טעות הדקדוק היא כי הם לא שומעים את המילים כראוי. יש הבדל קטן הגייה בכל מקרה, דיאלקטים אזוריים מסוימים לעשות את ההבדל כמעט בלתי ניתנים לגילוי, אשר יכול להקשות על המילה אשר נמצא בשימוש. ילדים מבוגרים יותר נוטים לעשות את הטעות הזאת, כי, כמו מבוגרים, הם overthink השימוש במילה.

איך לתקן את זה:

הגדר כאשר הילד שלך צריך להשתמש. התחל על ידי שואל את הילד שלך כדי להבין אם הוא מדבר על זמן או השוואת שני דברים. לאחר מכן משמש להביע זמן ו מֵאֲשֶׁר הוא להשוואה.  

ברגע שלילד יש תחושה של הקשר, אתה יכול ללמד אותו לקשר “אז” עם המילה חרוז “מתי”, כמו שניהם מתייחסים לזמן. מצד שני, “יותר” יכול להיות קשור עם המילה “להשוות” כי שניהם יש את האות “א” בהם.

אם זה לא עובד, ללמד את הילד להחליף את המילה עם “הבא” עבור “אז” או “בהשוואה” עבור “יותר”. לדוגמה:

“אכלתי עוגיות, לאחר מכן אכלתי עוגה “.  יכול להיות גם אמר “אכלתי עוגיות, הַבָּא אכלתי עוגה “

        ו

“הייתי מעדיפה לאכול עוגיות מֵאֲשֶׁר עוגה,” יכול להיות גם אמר  “אני מעדיפה לאכול עוגיות בהשוואה ל עוגה.”

טעות בדקדוק: הוא השתנה באמצע פסקה.

איך זה נשמע:

“אבא אמר שאנחנו צריכים ללכת לחנות לקנות מלכודות לעכברים. ואז הוא אומר שאנחנו צריכים לחכות עד שתגיע הביתה “.

למה זה קורה:

טעות דקדוק זו היא למעשה שכיחה יותר בכתב מאשר היא מילולית, למרות שזה קורה בשני המקרים. פעמים רבות ילדים פשוט לא לעקוב אחר מה מתוח הם התחילו כאשר לספר סיפור ולעבור חלק הדרך.

איך לתקן את זה: כאשר הילד שלך סיים לדבר או לכתוב, לחזור על המשפט או משפטים כי לא נשמע די בסדר. שאל אותו להקשיב כדי לראות אם הוא יכול לתפוס איך זה לא נשמע נכון. אם הוא לא מסוגל לשמוע את זה, reframe את המשפט עם מתוח נכון .

טעות בדקדוק: לדעת מתי להשתמש “אני” ומתי להשתמש “אותי”.

איך זה נשמע:

“אבא ואני הלכנו לחנות לקנות מלכודות לעכברים”.

למה זה קורה:

הורים מבלים הרבה זמן בהנחיית הילדים להשתמש בכינוי גוף “אני” כאשר המילה “אני” משמשת במשפט יחיד. לעתים קרובות ילדים יגדילו את התיקון הזה ויחשבו שהוא מתכוון בכל פעם שהם מתייחסים לעצמם שהם חייבים להשתמש במילה “אני”.  

איך לתקן את זה:  

למד את הילד שלך לקחת את האדם האחר מתוך המשפט כדי לבדוק אם זה נשמע נכון בלעדיו.

לדוגמה, “אני הלכתי לחנות לקנות מלכודות עכברים”, לא נשמע נכון, אז הילד שלך יידע להשתמש “אני” כאשר הוא מוסיף אבא בחזרה פנימה זה עובד גם בכיוון ההפוך.

קחו, למשל, את המשפט, “בבקשה, אתה יכול להוריד את אבא ואני בחנות? “אם הילד שלך ייקח את אבא מהמשפט -” בבקשה אתה יכול להוריד אותי בחנות? “- זה לא נשמע נכון, או. ברגע שהילד שלך עושה את זה כמה פעמים, הוא סביר יותר לעשות את זה בראש שלו לפני אומר את המשפט בקול רם. 

No Replies to "4 דקדוק טעויות נפוצות ילדים לעשות וכיצד לתקן אותם"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    7 + 2 =